Senaat voor reddingsplan Zweeds design - schalen LEZERSEMTRA PZC Actie tegen kinderporno PZC Donderdag 2 oktober 2008 9 Schaal 'Spröt Uit de collectie van Serholt. Schaal 'Spröt' is een statement op uw tafel. Prachtig om fruit, uw post, verjaardags- of kerstkaarten in te leggen. De schalen worden als set geleverd in 2 maten, een diameter van 42 en 32 cm. Het materiaal is een zwart gecoatmetaal. Voor uzelf of voor een stijlvol cadeau! Lezersprijs 19,99* exclusief verzendkosten 5,95 -bestel: opwww.pzc.nl/webwinkel BOM SCHALENSET 'SPRÖT' Hierbij bestel ik(aantal) x schalenset'Spröt' voor €19,99 per set voorletters voornaam naam Om Ov adres geboortedatum Hierbij machtig ik Wegener Nieuwsmedia BV om eenmalig het verschul digde bedrag af te schrijven. Bank-/girorekening Handtekening *exclusief verzendkosten 5,95 Stuur de volledige in blok letters ingevulde bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. schalenset 'spröt'Postbus 130,8200 AC Lelystad De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing, In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. Stemming in Huis van Afgevaardigden morgen wordt cruciaal. door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Er is nieuwe hoop dat het financiële reddingsplan van de regering Bush alsnog door het Congres komt voor het einde van deze week. De Senaat, het ho- gerhuis van het Amerikaanse Con gres, stemde vannacht al over de overheidsinterventie die de finan ciële markten moet stabiliseren. Cruciaal is een stemming aanstaan de vrijdag in het Huis van Afge vaardigden, het lagerhuis waar het plan afgelopen maandag tot ieders verrassing sneuvelde. De stem ming in de Senaat kwam na het ter perse gaan van deze krant, maar vooraf tekende zich al een ruime meerderheid af voor het plan. Leiders van beide partijen zeiden er van overtuigd te zijn dat er brede steun is voor de overheidsinterventie. De twee pre sidentskandidaten, senator Barack Obama en senator John McCain, keerden terug naar Washington om voor te stemmen. Vice-presi- dentskandidaat Biden deed hetzelf de. Het reddingsplan heeft kleine wij zigingen ondergaan om het aan trekkelijker te maken voor twijfe lende volksvertegenwoordigers. Er is een extra belastingverlaging voor bedrijven in opgenomen. Ook zal de overheid garant staan voor spaartegoeden op banken tot 250.000 dollar. Nu ligt de grens bij 100.000 dollar. De hoop is dat Re publikeinse dwarsliggers in het Huis van Afgevaardigden alsnog overstag gaan. Eerder in de week was al duidelijk dat in de Senaat wel voldoende steun is voor het plan, waarin de overheid zevenhonderd miljard dollar gebruikt om banken te ver lossen van dubieuze schulden. Se Senatoren, die om de zes jaar ge kozen worden, zijn minder gevoe lig voor de weerzin over het plan bij kiezers. Afgevaardigden zijn bang afgestraft te worden. natoren, die één keer in de zes jaar gekozen worden, zijn minder ge voelig voor de weerzin over het plan onder kiezers. Voor het Huis van Afgevaardigden wordt iedere twee jaar gekozen. Veel kwetsbare Afgevaardigden besloten maandag tegen te stemmen uit angst afge straft te worden door kiezers. De Congres-leiders zijn nu opti mistischer over de afloop van de stemming, die voor morgen is ge pland. De steun in de Senaat zal de Afgevaardigden onder extra druk te zetten om in te stemmen met het plan. Hetzelfde geldt voor de toenemende klachten van on dernemers dat ze geen leningen meer kunnen krijgen door de on rust op het kredietmarkt. ADDIS ABEBA - De vijfjarige Shibre Aliya is zwaar ondervoed. De hand die zorgt dat ze warm blijft is van haar moeder Genet Churo. De twee zijn te rechtgekomen in een kliniek van de hulporganisa tie Artsen zonder Grenzen in Kuyera, 250 kilome ter ten zuiden van de Ethiopische hoofdstad Ad dis Abeba. Omdat er dit jaar tijdens het regensei zoen (februari tot april) veel te weinig regen viel, hebben 75.000 kleine Ethiopische kinderen nu te weinig te eten. Volgens de VN is er noodhulp en voedsel nodig voor zo'n 4,6 miljoen mensen in de regio. foto Stephen Morrisson/EPA WASHINGTON - De Democraat Ba rack Obama heeft in drie staten waar het er bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen om lijkt te gaan spannen, een voorsprong ge nomen op zijn Republikeinse ri vaal John McCain. Dat blijkt uit een peiling door de universiteit van Quinnipiac. Nadat Obama en McCain hun eer ste tv-debat hadden gehouden steeg de steun voor Obama in Flo rida, Ohio en Pennsylvania boven de 50 procent. In Florida stond Obama op 51 procent en McCain op 43 procent, in Ohio was de stand 50-42 en in Pennsylvania 54-39- Obama en McCain zitten allebei in de Senaat en gingen daarom gis teren naar Washington om deel te nemen aan de stemming over het financiële reddingsplan. Ook Oba- ma's running mate Joe Biden moest gisteren nog naar Washing ton om mee te stemmen over het reddingsplan. MADRID - De Spaanse politie heeft 121 arrestaties verricht in een lande lijke actie tegen kinderporno. De internetuitgave van het dagblad El Mundo berichtte gisteren dat mil joenen opnames en foto's in be slag zijn genomen. Daar zitten ook beelden bij die 'uitzonderlijke agressie tegen kinderen tonen'. Het onderzoek in deze 'Operatie Carrusel' is vorig jaar zomer begon nen in samenwerking met de Bra ziliaanse federale politie. Er is een netwerk op het internet ontdekt waar pedofiele opnames werden uitgewisseld in circa 75 landen. On der de arrestanten zijn figuren van uiteenlopende achtergrond en leef tijd, aldus de Spaanse recherche.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9