J E T S T R E A Ahrend Marijn van der Poll en tuigleer De Fransman Pierri oud en nieuw Roderick S p u w WONEN TUINEN 2 OKTOBER 2008 Frans de la Haye geven vorm aan de toekomst met de tafel Jetstream (van Van der Poll) en de stoel Clipline (van De la Haye). Ontworpen voor kantoor meubelfabrikant Ahrend, maar door hun design ook uitermate geschikt voor het privé-interieur. De Jetstream is een tafel in de vorm van een vlieg tuigvleugel, die volgens de ontwerper symbool staat voor de bevrijding van de fysieke beperkingen die traditione le tafels met zich meebrengen. De Jetstream kost €3919. Uitgangspunt van de Ahrend Clipline was met zo min mogelijk vormgeving, techniek en materialen zo ver moge lijk komen. De La Haye: „Het resulte rende vormprincipe is een doorlopen de maar niet gesloten lijn die zowel rug, zitting als basis vormt. Die vorm maakt dat er een vanzelfsprekende ve ring in zitting en rug ontstaat die een verrassend effect heeft op het com fort. Ook ontstaat door die vorm een 'informele' bergruimte onder de zit ting waarin een tas, krant, boek of lap top kunnen worden opgeborgen." Van de Clipline is nog geen prijs be kend. www.ahrend.nl Paulin (1927) is een van de belangrijk ste ontwerpers van het Nederlands! merk Artifort. Hij bepaalde voor een groot deel het imago van Artifort en ontving diverse prijzen met zijn inspi rerende en uitdagende ontwerpen, die behoren tot de designklassiekers. Maar design is niet het enige voor Pau lin: comfortabel zitten staat bij hem hoog in het vaandel. Een van zijn be roemdste ontwerpen, de F444, maakt een rentree: dit collector's item is door Artifort opnieuw in productie ge nomen. Daarmee is een van de meest representatieve meubelen uit de jaren zestig, vervaardigd uit tuigleer en rvs frame, opnieuw bereikbaar voor een de liefhebbers. Verkrijgbaar vanaf €2380. www.artifort.com Vos is de ontwerper van o.a. Alessi, Driade, Lintelo en Designonstock. Voor het laatste bedrijf ontwierp hij onlangs The Spunk, een hedendaagse fauteuil met een knipoog naar de Fif ties. Vos' producten hebben allemaal een typisch ambachtelijke uitstraling. Volgens Vos zelf is de Spunk geen re tro fauteuil, maar een mix van oud en nieuw, ofschoon dit model gebaseerd is op de busframestoe- len uit de Fifties. De Spunk is zo ontworpen dat het lijkt of zitting en rug zweven tus sen het frame. De Spunk is verkrijg baar in stoffen en leren bekleding, vanaf €849. derickvos.nl C L I P L I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 97