Veel WIT maar geen wet WONEN&TUINEN 2 OKTOBER 2008 door Folly van Dijk Over de kleur wit - die eigenlijk helemaal geen kleur is - valt heel veel te vertellen. Er zijn tal van spreekwoorden en uitdrukkingen waarin de symbo liek van wit naar voren komt, va riërend van een witte raaf tot een wit voetje. Die symboliek heeft al tijd te maken met onschuld en zui verheid. Of die eigenschappen een rol spelen bij de keuze voor witte meubels, kun je je afvragen. 'Whi te is omnipresent' volgens de de sign-website reddotonline. Wit is ook helder, straalt licht uit, is tijd loos en goed te combineren met andere kleuren. Misschien is dat de verklaring voor de toegenomen populariteit van wit? Kies je voor wit, kies dan wel het goede wit, is het advies van interi eurstylisten. Spierwit is niet wen selijk: dat weerkaatst veel licht en is te fel. Kies liever een kleur wit met een tintje erin, liefst een tint die al gebruikt is in de ruimte. Het is ongelooflijk hoevéél wittinten er zijn. Maar kleur bekennen mag ook Toch, wit mag dan (opnieuw) de trend zijn, wit is geen wet. Wie wit onpraktisch vindt of domweg niet mooi, komt in het huidige aanbod van meubilair heus ook aan zijn trekken. Want waar wit is, is ook kleur: de meeste meubel fabrikanten hebben een indruk wekkende keuze aan kleuren bij hun modellen. Zelfs wit-goeroe Jan des Bouvrie kwam vorig jaar met bank zo kleurrijk als een lap pendeken voor Montèl. Nu geven vooral combinaties van wit met paars, fuchsia, lime en geel het in terieur een persoonlijk accent. Omdat veel zithoeken modulair zijn opgebouwd, is combineren meer mogelijk dan ooit. (Hoek)banken en stoelen hebben doorgaans zachte, ronde vormen. Leersoorten gaan daarbij hand in hand met hoogwaardige meubel stoffen. Bank of stoel, ze blijven al lebei populair. Eenheid speelt een belangrijke rol in de hedendaagse meubeltrend. De zithoek is zitland- schap geworden. Vormen veranderen, banken en stoelen winnen nog altijd aan com fort. Dankzij ontwerp en vormge ving en kwalitatief steeds betere materialen. Maar ook dankzij de variabelen in één ontwerp: steeds meer elementen zijn (handmatig of electrisch) verstelbaar zodat ie dereen het optimale zitcomfort kan vinden. Tegelijkertijd worden verschillende materialen met el kaar toegepast - leersoorten, stof fen, hout, metaal, kunststof -wat dat betreft worden de ontwerpen alleen maar creatiever en de interi eurs spannender. Luxe houtsoor ten als walnoot, olijf en zebrano dienen als basis voor meubels in 'eco-design', dat erg gewild is. Een luxe bijdrage aan een betere we reld? Ook retro blijft een trend, al mag het van de ontwerpers die naam niet altijd hebben. Oude ontwer pen worden als basis gebruikt voor nieuwe modellen met een vette knipoog naar de jaren zestig, zeventig en tachtig van de vorige eeuw. Designklassiekers worden ze ook wel genoemd. Ook een co meback maakt het gecapitonneer de leer a la de typische Chester field stoelen. A ÖUSI 80S li Nieuwe meubelontwer pen worden in steeds fraaiere taal om schreven. Neem de Rising Dunes van Bram& Manialis voor Leolux. „Rijzen de duinen aan de horizon scheppen een pril zitlandschap, veranderlijk als de natuurlijke elementen. Rising Du- nes appelleert aan een gevoel voor stijl en biedt als een cocon bescher ming tegen de onrust van de wereld." De mooie woorden slaan zeker niet al leen op het ontwerp maar ook op het materiaal (o.a. speciaal traagschuim) en de vele verstelbare elementen. Zo'n ontwerp heeft nogal wat waar te maken en dat doet de Rising Dunes blijkbaar ook, want het ontwerp werd onderscheiden met de Red Dot De sign Award. (21A zitsbank v.a. €4095). www.leolux.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 95