Waalse overheid test DNA op lijk expert Jakarta steeds vaker vredesduif EU begint toezicht bij Z-Ossetië Van experts kun je meer verwachten 8 Donderdag 2 oktober 2008 PZC Sociale dienst in Hastière laat lichaam opgraven om uitkering. door onze correspondent Fa scale Thewissen BRUSSEL - De sociale dienst van het Waalse Hastière laat het lichaam van een verongelukte man opgraven, om niet langer te hoeven opdraaien voor de kosten van het levensonderhoud van zijn negen buitenechtelijke kinderen. Mare Dasyras (43) en Corinne Sambon (40) kwamen vijf jaar ge leden bij een auto-ongeval om het leven. Ze lieten negen kinderen achter. Een tiende was onderweg, Corinne Sambon was op het mo ment van haar dood vijf maanden rzwanger. In april 2003 was het stel getrouwd. Een DNA-test moet uitwijzen of Dasyras wel de biologische vader was van alle kinderen. Zeker om dat Sambon tot vlak voor hun hu welijk op papier nog getrouwd was met haar eerste echtgenoot, van wie ze pas na de geboorte van haar jongste kind de moeite nam om te scheiden. De zaak ligt ingewikkeld, zegt ad vocaat Bernard Castaigne. De raadsman uit het naburige Dinant is ingeschakeld door het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn (OCMW) dat na het over lijden van de ouders de zorg over de negen kinderen op zich heeft genomen. Om te voorkomen dat de kinderen uit elkaar zouden wor den gehaald, werd besloten dat ze in hun ouderlijk huis konden blij ven wonen. De woning is de voorbije jaren in grijpend opgeknapt, terwijl een team van verzorgers de opvoeding van de negen kinderen ter hand heeft genomen. Kosten: ruim 400.000 euro tot nu toe. En het einde is nog niet in zicht, vijf van de negen kinderen zijn nog min derjarig, de jongste is amper zeven jaar oud. Het OCMW, vergelijkbaar met de sociale dienst in Nederland, wil nu de kosten van het levensonder houd van de negen weeskinderen verhalen op de verzekeringsmaat schappij van de ouders. „Ik heb om de opgraving gevraagd, omdat de verzekeringsmaatschap pij betwist dat Dasyras de echte va der was en dus weigert uit te beta len", zegt Castaigne. De kinderen zijn het volgens Castaigne eens met de procedure. De kinderen van Mare Dasyras tijdens zijn begrafenis vijf jaar geleden. De sociale dienst in Hastrière wil het lijk van de man opgraven. foto GPD prijsknaller! ENERGIEKLASSE B Bij besteding vanaf 125. Bij besteding vanaf 250. DSLR-A200K. Met 6,8 cm Clear Photo LCD- scherm, 10,2 megapixels, gevoeligheid tof ISO 3200 en DT 18-70 mm zoomlens. Zeer gebruiksvriendelijk 42PFL7433 Met 1920 x 1080 pixels, Pixel Plus 3 HD, 100 Hz technologie, HD Natural Motion en 4 HDMI- ingangen. Met 2 onzichtbare speakers Bij besteding vanaf 375. Bij besteding vanaf 500, TCA52Ó1. Professionele bereiding van koffie, espresso, cappuccino en thee. Met Aroma-whirl-system- plus. Met bonenreservoir TRKD4667. Condensdroger met Dynamic Intelligence voor efficiënt gebruik van tijd/energie. Voorzien van 7 programma's. 2 Jaar garantie door onze correspondent Jan Lepeltak JAKARTA - De regering van Indone sië ontpopt zich steeds meer als conflictoplosser in -zowel eigen land als elders in Zuidoost-Azië. Dat is vooral de verdienste van vi ce-president Jusuf Kalla. Hij bracht in 2002 vrede op Ambon en was in 2005 de belangrijke politieke kracht achter het verdrag met de Atjehse rebellenbeweging GAM. Op dit moment leidt hij de onder handelingen tussen moslimrebel len in Zuid-Thailand en de rege ring in Bangkok. De Indonesische bemoeienis met het Thaise con flict lekte onlangs uit, toen leiders van verschillende rebellenorganisa- ties een Thaise regeringsdelegatie ontmoetten in het oude buitenver blijf van Soekarno in Bogor. Met Thailand deelt Indonesië de angst voor buitenlandse inmen ging in separatistische conflicten. Sinds de onafhankelijkheid van Oost-Timor onder VN-auspiciën in 2002, waarbij Indonesië zijn le ger moest terugtrekken, beseft Ja karta dat het een actievere rol moet spelen ter bescherming van de eigen eenheidsstaat. Een van de grootste zorgen betreft de activitei ten van onafhankelijkheidsbewe ging OPM in West-Papoea. President Susilo Bambang Yud- hoyono heeft conflictbemiddeling tot speerpunt van zijn buitenlands beleid gemaakt. Hij wil dat zijn land weer een belangrijke rol gaat spelen in de regio, wat volgens hem past bij het grootste moslim land en het vierde grootste land ter wereld (230 miljoen inwoners). KVENATKOTSKA - De eerste waarne mers van de Europese Unie zijn gisteren de Russische bufferzone bij de Georgische provincie Zuid-Ossetië binnengegaan. Ze moeten toezien op het staakt-het-vuren tussen Georgië en Russische troepen in de buffer zones bij de afvallige Georgische provincies Zuid-Ossetië en Abcha- zië. Rusland stelde de zones in na de korte oorlog begin augustus. Aan vankelijk zouden de Russen zich terugtrekken tot de demarcatielij nen in Zuid-Ossetië en Abchazië van voor de oorlog. Moskou heeft inmiddels aangekon digd dat alle troepen uiterlijk 10 ok tober weg zijn uit de zones. De Tweede Kamer uitte gisteren zijn bezorgdheid over de veilig heid van de waarnemers, onder wie negen Nederlanders. Minister Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken) zei echter dat het dreiging niveau laag is, omdat de waarne mers niet in de gebieden in Zuid-Ossetië en Abchazië komen die door de Russen worden gedo mineerd. De EU wil dat wel, maar Moskou is tegen. Verhagen stelde dat de EU het risico aanvaardbaar vindt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8