Rochardi Maduro wil graag hogerop Vriendenprns Weken 55 Vrouwen Scheldesport gaan opnieuw voor de titel in dezelfde klasse 0 - H Cuft gpil Topprestatie Louis Dallinga Pim Verbeek roept Culina en Holman op Vriendenprijs Uw voordeel 730,- Vriendenprijs pakket Uw voordeel 4.410,- Vriendenprijs Uw voordeel 960,- www.vriendenprijsweken.nl Rochardi Maduro: „Ik ben erop gebrand om kampioen te worden. Met min der neem ik geen genoegen." foto Peter Nicolai w S 1» 44 Donderdag 2 oktober 20Q8 PZC KWADENDAMME - Biljarter Louis Dallinga, uitkomend voor 's Lands Welvaren 2 in de vierde divisie driebanden, leverde in de streek- derby tegen De Geslootene Boom een bijzondere prestatie. In slechts 29 beurten scoorde hij de benodig de dertig punten bijeen. Een moyenne van 1.039, op dit niveau een zeldzaamheid. Het hielp zijn team niet aan de overwinning. Die ging met 3-5 naar de bezoekers. SYDNEY - Bondscoach Pim Ver beek van Australië heeft Jason Cu lina (PSV) en Brett Holman (AZ) opgeroepen voor de WK-kwalifica- tiewedstrijd tegen Qatar op 15 ok tober. Ook Luke Wilkshire (ex-FC Twente) en Tim Cahill (Everton) maken deel uit van de voorlopige selectie.- Q_atar gaat aan de leiding in de kwalificatiegroep, Australië staat derde met één punt minder. Voorwaarts kan geen vrouwenteam meer op de been brengen. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport werden het afgelo pen seizoen Zeeuws kampioen, maar binnen de club vond men een promotie voor het jonge bas ketbalteam nog te vroeg. Trainer Martin van Ham verzekert dat bij een tweede achtereenvol gende titel de Terneuzense basket balsters wel de stap hogerop zul len maken. In Zeeland blijft het overigens armoede troef in het vrouwenbasketbal. Scheldesport is de enige Zeeuws- Vlaamse vrouwenploeg. Het team moet het opnemen tegen Walcher- se clubs (twee teams van Mara thon en BV Souburg 2) en de Beve- landse tegenstandsters Smokkel- hoek en Volharding. „We gaan weer voor het kampioenschap", zegt Van Ham, wiens selectie is versterkt. De Axelse basketbalclub Voor waarts kan dit jaar geen vrouwen team op de been brengen. Daarte genover staat dat er een mannen- team van Voorwaarts in de Zeeuw se tweede klasse uitkomt. De mees te tegenstanders komen uit de la ger spelende teams van de Zeeuw se clubs. Maarten Koster, die eerder de vrou wenploeg trainde, neemt de trai ning van het vrijwel onervaren mannenteam op zich. Er zijn veel jeugdige spelers die de ploeg bevol ken. Maarten Koster speelt zelf ook mee. Sonja Geelhoedt ver zorgt de coaching. Basketballer aast met Scheldesport op titel in overgangsklasse. door Aector Dooms TERNEUZEN - Rochardi Maduro laat zijn passie voor het basketbal graag gelden. Soms wel eens te na drukkelijk. Vraag het aan zijn me despelers van Scheldesport. Zij kennen de 29-jarige Antilliaan sinds 2005 als een gedreven basket baller die tijdens de wedstrijd emo tioneel kan reageren. „Het zit in de roots. Ik speel met mijn hart. Ik heb een uitgesproken mening en die moet ik wel eens kwijt", vertelt hij in de laatste week van de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Hij eist veel van anderen, maar nog meer van zich zelf. „Ik ben niet altijd honderd procent fit. Ik heb zwakke enkels. Het gebeurt vaak dat ik de dag na de wedstrijd de trap niet opkan. Ook de ontsteking aan mijn schou der speelt regelmatig op. Ik laat dat niet merken. Het is een kwestie van de knop omdraaien." In het sportcomplex Vliegende Vaart zit aan een tafeltje een 'ande re' Maduro. Vriendelijk en goed lachs. Rustig en ontspannen. Hij begint aan zijn vierde seizoen bij Scheldesport. „We zijn als team ge groeid. Dat zie je terug in ons spel", vindt hij. Maduro heeft zich de laatste jaren ontwikkeld tot de vaste centerspe ler van Scheldesport. Zijn tekort aan lengte (1.82 meter) weet hij ruimschoots te compenseren met zijn sprongkracht en zijn fysiek vermogen. Het doet de Terneuze- naar nog altijd pijn dat het afgelo pen seizoen promotie naar de hoofdklasse werd gemist. „Ik ben Basketbalselecties erop gebrand om kampioen te worden. Met minder neem ik geen genoegen. We hebben een ploeg die van alle tegenstanders kan win nen, maar we moeten ze ook weer niet onderschatten. Dat is vorig jaar tegen een van de zwakste teams wel gebeurd. De trainer en ik waren er toevallig niet bij. Ik moest toen werken." Rochardi Maduro leerde basketbal len op Curasao, waar de sport ont zettend populair is. Hij speelde vanaf zijn twaalfde in competitie verband. Eerst in een schoolteam, later bij zijn club Acunets. Tot zijn achttiende. „Mijn vader woonde in Nederland. Ik wilde ook daar heen." Hij verhuisde naar Nijme gen, trainde nog drie maanden bij een basketbalclub maar stopte van wege zijn studie. Hij verhuisde naar Rotterdam, waar hij zijn hui dige vriendin tegen het lijf liep. „Zij komt uit Terneuzen en had het niet naar haar zin in Rotter dam. Ik woon nu acht jaar met haar samen in Terneuzen", vertelt hij trots. Maduro was vijf jaar ge stopt en speelde alleen nog basket bal op pleintjes, waar hij in aanra king kwam met spelers van Schel desport. Onder leiding van Peter Vaal is mJ duro uitgegroeid tot een vaj| waarde bij de overgangsklassen „De trainer heeft me de basisele menten geleerd. Speltechnisch ben ik vooruitgegaan en mijn schot is verbeterd. We hebben in de voor bereiding goede wedstrijden ge speeld, ontzettend veel getraind op de verdediging en het omscha kelen naar de aanval. Het voordeel is dat we al drie jaar met hetzelfde team spelen. Ik wil hogerop. Het moet nu gebeurenlaat hij zijn fa natisme spreken. --------- - 11 11 11 nieuwe motor 1.9 TDI 55kW/75pk inclusief roetfilter €12.250,- T-Edition Met o.a. airconditioning, lichtmetalen velgen, parkeerhulp voor en achter, cruise control, comfortstoelen, chromen grill, elektrische ramen en spiegels 1.495,- *1 Ch a uffeurs pakket Met o.a. hydraulisch geveerde en multi-instelbare chauffeursstoel, cruise control, armleuning, elektrische en verwarmbare buitenspiegels Bedrijfswagens Mannen. Scheldesport 1: Joeri van Aalst, Maurits van Aalst, llja van den Bosch, Junior da Conceicao, Mirsad Eminovic, Daniël Koch, Rochardi Ma duro, Dicky Wullems. Wisselspelers: Michiel Acke, Peter Maat, Jelle Hout zager. Coach: Peter Vaal... Scheldesport 2: Alexander van Glansbeek, Martin van Ham, Nino Wul lems, Thijs de Groote, Liam Williams, Jelle Houtzager, Michiel Acke, Peter Maat, llja van den Bosch. Coach: Maureen Vaal. Voorwaarts: Marcel van Essen, Maarten Koster, Volker Lefèvre, Tim Neels, Thomas Rietbergen, Tom Reijns, Joris de Splenter, Bram Teeuw, Pa trick Teeuw, Terry van Waesberghe. Coach: Sonja Geelhoedt. Vrouwen. Scheldesport: Marjolein Bruurs, Maaike Casteleijn, Sascha d'Hert, Paulien van den Heuvel, Daniëlle van den Heuvel, Sara van Hoeve, Marjolein Kruijsse, Marietty Martina, Martine Slob, Jolisa Stokhof, Manue- la Stokhof. Coach: Martin van Ham. Voor Vriendenprijzen en extra aantrekkelijke financierings- en leasetarieven kunt u tot en met 31 oktober terecht bij de Volkswagen bedrijfswagendealer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 80