'Sterke schakel' van de kustversterking 1 Gemaal Othene over een maand minder storingsgevoelig Onze leden zijn van harte welkom Cursus houtbewerking Oostburg voor jongens Taxatiedag antiek in museum Hulst Vrouw valt met hoofd op straat bij botsing 't Schelpenhoekje houdt rommelmarkt PZC Donderdag 2 oktober 2008 29 Moederhuis kustproject zwakke schakels in Breskens geopend. door Frank van Cooten breskens - Symbolischer kon het gisteren niet zijn. Terwijl een stevi ge windkracht 8 het veerplein in Breskens geselde werden de vlag gen in top gehesen van het Project bureau Zwakke Schakels. De officiële ingebruikname van de ze huisvesting op het veerplein be tekent in feite de start van het me gaproject om de veiligheid van de Zeeuws-Vlaamse kust voor de ko mende vijjftig jaar te garanderen. Met uitzondering van het project Waterdunen is gekozen voor een zeewaartse kustversterking. Strand en duin worden breder. De kust versterking start volgend jaar in Niëuwvliet en Groede. De bestaan de kustlijn wordt zeewaarts ver plaatst vanaf Kruishoofd tot Nieu we Sluis. Het strand schuift dus zeewaarts mee en er ontstaat een nieuw dy namisch duingebied voor natuur en recreant. „Want de kustversterking biedt veel meer dan alleen garanties voor de veiligheid. De ruimtelijke kwaliteit wordt verbeterd. Open heid, lange zandstranden, een gro tere horizon en mooie en veelal le vendige kustplaatsen", zei dijk graaf Wybe de' Graaf van Water schap Zeeuws-Vlaanderen giste ren. Natuur, recreatie en economie krij gen dus een impuls en kunnen meeprofiteren van de kustverster king. Plaatselijke ondernemers kunnen met initiatieven aanhaken bij de kustversterkingsplannen. Ideeën zijn er al, zoals een zomer- haven in Cadzand-Bad, nieuwe wandel- en fietspaden en nieuwe strandpaviljoens. De kust wordt tussen 2009 en 2015 versterkt. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen voert de werk zaamheden uit. Het Rijk, de ge meente Sluis, de provincie Zee land en de Dienst Landelijk Ge bied (DLG) leveren een bijdrage aan het project. Om deze krachten te bundelen en effficiënter te werken is het pro jectbureau gebouwd. In dit moe derhuis van de kustversterking zijn medewerkers van de deelne-, 1^ Het Projectbureau Zwakke Scha- kels bundelt kennis, ervaring en kunde om dit megaproject voor de kust tot een goed einde te brengen. mende instanties gehuisvest. „Dit gebouw bundelt kennis, ervaring en kunde. Efficiënt werken en communiceren zijn voor waarden om dit mega-project tot een goed einde te brengen. Deze opzet is de sterke schakel in het ge heel", aldus De Graaf Het projectbureau doet ook dienst als informatiecentrum voor ieder een die vragen heeft over het pro ject. „De bedoeling is dat iedereen met vragen kan binnen lopen", al dus wethouder Maria le Roy. Er waren gisteren nog meer blije gezichten. Gian Holweg, Meeuwke de Groen, Sebastiaan van Holland, Bente de Smidt en Koen Radder, leerlingen van basisschool Het Tij in Cadzand, wonnen prijzen voor hun deelname aan het kunstpro ject van de Stichting XXL Art. Omdat de Nederlandse kust door de aanpak van de zwakke schakels ingrijpend verandert, leggen kun stenaars het huidige kustbeeld vast. Een belangrijk onderdeel is deelname van basisscholen. Leer lingen van Het Tij vertrouwden hun beeld en dromen van de kust van Cadzand toe aan het witte doek. Hun indrukken en de wer ken van de kunstenaars zijn deze maand te zien in het projectbu reau. Rabobank Hulst U bent lid van Rabobank Hulst. Als lid kunt u meepraten over het beleid van uw bank. Daarom nodigen we u van harte uit voor onze algemene vergadering op 20 oktober. U bent welkom vanaf 19.30u in Den Dullaert in Hulst. De vergadering begint om 20.00u. Op de agenda staan onder meer de jaarrekening 2007 en de benoeming van leden van het bestuur en de raad van commissarissen. De volledige agenda, de jaarrekening 2007, het jaarverslag 2007, de notulen van de vorige vergadering en de overige relevante stukken liggen voor leden ter inzage op ons kantoor aan Stationsweg 14 in Hulst. We hopen u te mogen verwelkomen, want uw stem telt. Het bestuur Hieronder vindt u de verkorte agenda •Opening Notulen vorige vergadering •Jaarrekening 2007 Decharge Benoeming leden bestuur en raad van commissarissen Mededelingen en rondvraag Coöperatieve Rabobank HulstU.A. gevestigd te Hulst. Rabobank WET RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken volgens artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 11 september 2008 het bestem- - mingsplan Philippine gewijzigd heeft vastgesteld. Het gewijzigd vastgestelde bestemmings plan met de daarbij behorende stukken ligt van 3 oktober tot en met 13 november 2008 ter inzage bij de balies Ruimte, Milieu en Bedrijven in het stadhuis. Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen en in de vestigingen Markt I in Axel en Westkade 107 in Sas van Gent. Het stad huis in Terneuzen en de vestiging Axel zijn geopend op maandag van 13.00 - 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur. De vestiging Sas van Gent is geopend op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur. Het plan is tevens integraal te raadplegen via de website www.terneuzen.nl/ actueel/bestemmingsplan. Voor de bebouwde kom van Philippine is een aantal bestemmingsplannen van toepassing die qua opzet en bestemmings methodiek van elkaar verschillen. Daarnaast worden ruimtelijk-functioneel samenhangende gebieden in afzonderlijke bestemmingsplannen geregeld. Het bestemmingsplan Philippine heeft tot doel het onderbrengen van de bebouwde kom van Philippine in één samenhangende, eensluidende en actuele juridisch-plano- logische onderbouwing en regeling. Gedurende de inzagetermijn kunnen bedenkingen worden ingebracht bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. De mogelijkheid bedenkingen in te brengen staat open voor degenen die eerder een zienswijze kenbaar hebben gemaakt op het ontwerpbestemmingsplan, voor een belanghebbende die redelijkerwijs niet eerder een zienswijze kon kenbaar maken en voor iedereen die op de wijzigingen ten opzichte van het ontwerp bedenkingen wil inbrengen. Dit kunt u doen gedurende de zes weken dat het plan ter inzage ligt Terneuzen, I oktober 2008 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, secretaris, burgemeester, F.M.L. Lauret RA J.A.H. Lonink Waterschap rondt tien jaar werk aan gemalen in streek binnenkort af. door Raymond de Frel terneuzen - Na de afronding van de grootscheepse renovatie van het gemaal Othene in Terneuzen heeft het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen alle uitwate ringsgemalen in de streek gemo derniseerd. Het gemaal Othene ondergaat de komende weken aanpassingen aan de bestaande afdichtingsluiken naar de pompruimten, zodat ge maalmachinisten en onderhoudsmedewerkers veiliger hun werk kunnen doen. Tot slot worden de pompruimten over kapt met een staalconstructie voor zien van geïsoleerde beplating. Eer der dit jaar werden er al de nodige elektronische aanpassingen aan het gemaal verricht. Het renovatie project kost een half miljoen euro. Oorspronkelijk zorgde de in i960 gebouwde suatiesluis voor de afwa tering van een gebied van ruim 20.000 hectare. Om de afwatering te verbeteren werd de sluis in 1990 omgebouwd tot een combigemaal, waarbij de natuurlijke lozing werd gecombineerd met twee elektrisch aangedreven pompen. Die con structie was destijds uniek, maar bleek ook storingsgevoelig. Boven dien bleek dat het aantal draaiuren van lieverlee was verdubbeld van wege grotere hoeveelheden regen val binnen korte periodes. oostburg - In oktober en novem ber is er een cursus houtbewer king voor jongens in het techniek lokaal aan de Stadhouderslaan 1 in Oostburg. Deze cursus is een initia tief van van de Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen. De cur sisten maken verschillende werk stukken van hout en andere mate rialen. Per cursus kunnen twaalf jongens uit de groepen 7 en 8 mee doen. De cursus kost vijftien euro. hulst - Wie denkt kunst of antiek van waarde in huis te hebben, kan op vrijdag 10 oktober voor een gra tis taxatie terecht in het museum De Vier Ambachten in Hulst. Tus sen 13.00 en 17.00 uur zijn taxa teurs van het Zeeuws Veilinghuis aanwezig om de prijs van schilde rijen, sieraden, klokken, porselein en munten en andere voorwerpen te bepalen. Het museum is geves tigd in de Steenstraat. breskens - Een fietsster (48) uit de gemeente Sluis is gisteren met haar hoofd op straat terechtgeko men bij een aanrijding. Zij had op de kruising Oranjeplein-Mercurius- straat in Breskens geen voorrang verleend aan een 32-jarige, even eens uit de gemeente Sluis afkom stige automobiliste. Het slachtoffer moest met spoed naar het Univer siteitsziekenhuis in Gent. Over haar toestand is niets bekend. terneuzen - Buurthuis 't Schelpen hoekje aan de Dokweg in Terneu zen houdt zaterdag een rommel markt. De opbrengst van de kraamhuur wordt hoofdzakelijk in gezet voor nieuwe kinderactivitei ten. Zo'n dertig particulieren stal len hun waar van 10.00 tot 13.00 uur uit. Er zijn nog kramen be schikbaar. Informatie is tussen 15.00 en 18.00 uur verkrijgbaar via telefoon 0115-615183.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77