de brug kosten kapitalen' Paviljoen o inzet van rechtszaak bin nsn Niet vergeten: a.s. zaterdag Leolux show met Hugo de Ruijter Hoedenatelier Jackie Habets in Binnenuit www.binnenuit.nl uit Stichting Leergeld van start Kikadag in Axel Kindermusical in Zaamslag z PZC Donderdag 2 oktober 2008 27 AARDENBURG - Het Burgerinitiatief gemeentelijk Zwembad Aarden burg (BiZA) dreigt naar de be stuursrechter te stappen als de ge meente Sluis geen inzage geeft in de tekst van een conceptovereen komst over de overdracht van het sportpaviljoen. Wethouder Maria le Roy ziet een eventueel geding 'met vertrouwen tegemoet'. De wethouder wijst er op dat zij van de gemeenteraad de opdracht heeft gekregen om alsnog een over eenkomst met de Aardenburgse Voetbalclub (AVC) te sluiten. De voetbalclub was het gedoe rond het gebruik van de 'kantine' meer dan beu en liet vorige week vlak voor de raadsvergadering weten van overname af te zien. De club had tijdens overleg eerder die week het sportpaviljoen 's zomers gratis ter beschikking willen stel len van zwembadgebruikers. Een vergoeding voor gebruik van de keukeninventaris en afspraken over het vergoeden van eventuele schade waren genoeg geweest. Van inzage in de overeenkomst tussen gemeente en AVC kon ech ter geen sprake zijn, omdat 'mijn buurman ook niet hoeft te weten wat voor hypotheek ik heb', meld de penningmeester Wim Dubois. De twee vertegenwoordigers van het burgerinitiatief richtten zich al leen op, al dan niet vermeend, 'ge mis aan informatie' en verlieten de bijeenkomst voordat zij het aan bod voor het zomerse gebruik van het paviljoen hadden bekeken. De meerderheid van de raad vond dat onfatsoenlijk en kinderachtig. Al leen als AVC opnieuw met het bur gerinitiatief om de tafel wilde, kon Le Roy, die zich daartoe bereid toonde, eventueel als bemiddelaar optreden. Het clubbestuur heeft daar geen behoefte aan, zegt pen ningmeester Dubois. „Als de Stich ting Sportpaviljoen, die de kantine blijft beheren nadat wij het ge bouw overnemen, wel wil praten met BiZa, is dat aan haar. Maar wij doen als voetbalclub geen zaken meer met het burgerinitiatief" BiZA blijft aandringen op inzage in concept overdrachtsakkoord. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Stichting Leergeld Nederland heeft sinds kort een af deling in Terneuzen. Leergeld wil sociale uitsluiting voorkomen van kinderen uit gezinnen die onder of net boven de armoedegrens le ven. Zij kunnen vaak niet mee doen aan activiteiten van scholen en sportverenigingen. De Terneu- zense tak heeft een startbedrag van 50.000 euro gekregen van de gemeente Terneuzen. De Kanaalzo ne telt zo'n 1000 kinderen uit 400 gezinnen die moeten rondkomen met een minimuminkomen. Meer informatie over Leergeld via leergeldterneuzen@live.nl en tel. 06-57933717- AXEL - Drogisterij Doolaege in Axel houdt vrijdag een Kikakinder- dag. Het doel is fondsen te werven voor Kika, een landelijke organisa tie die zich bekommert om kinde ren met kanker. Vanaf 11.00 uur zijn er doorlopend activiteiten voor de winkel aan het Sydlowski- plein. De bezoekers aan het win kelcentrum kunnen bijdragen aan de opbrengst voor het goede doel. Piet Paulusma, de weerman van SBS6, heeft toegezegd aan het be gin van de avond namens Kika het behaalde bedrag in ontvangst te komen nemen. Er is een informa tiekraan! over Kika. Blikvangers zijn de Kikaberen die zullen wor den verkocht: de opbrengst van de ze knuffels komt eveneens ten goe de aan het goede doel. Voor de al lerkleinsten zijn er Kikakleurpla- ten en een grabbelton. ZAAMSLAG - Stichting Jeugdactivi- teiten Zaamslag (Sjaz) houdt vrij dag 10 oktober om 19.30 uur een musical in Het Podium in Zaam slag. Een groep jongens en meisjes van de werkgroep Toneel 8c Musi cal beklimt na een jaar voorberei ding voor de eerste keer de bühne. De groep wordt geleid door Nien- ke Riemens en Linda Hamelink. Slopers breken een deel van de brugkelder uit om ruimte te maken voor de nieuwe bruginstallatie. Het contragewicht van de brug in de kelder weegt 480.000 kilo. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75