Klachten N59 gebundeld Jaar cel voor ontucht met meisje UDEURLOO bin nsn Auto's bekrast in Middelburg Opslag mosselschelpen bij Vlake mag doorgaan 'Nut' pakt uit met culturele activiteiten Vier uur treinen voor gratis autorijies WJjW Niet vergeten: a.s. zaterdag Leolux show met Hugo de Ruijter Hoedenatelier Jackie Habets in BinneiiiUit www.binnenuit.ni Lift S PZC Donderdag 2 oktober 2008 29 middelburg - Een celstraf van acht tien maanden waarvan zes voor waardelijk. Die straf legde de Mid delburgse rechtbank gisteren op aan een 48-jarige inwoner van het Vlaamse Zwalm. Hij had zijn pleegdochter een aantal malen sek sueel misbruikt toen ze tussen de acht en de tien jaar oud was. Het misbruik vond met name plaats in zijn woning in Zwalm. Maar ook eenmaal op zijn boot op de Ooster- schelde. Twee weken geleden verklaarde de man tegenover de rechtbank dat hij niets meer wist van het feitelij ke misbruik. Hij zou op die mo menten beneveld zijn geweest door het gebruik van drank en me dicijnen. De rechtbank gelooft daar niets van. De rechters vinden het zeer kwalijk dat de man dat geheugen verlies simuleert en geen verant woording durft af te leggen voor zijn daden. Ze nemen het hem ook zeer kwalijk dat hij een pleeg kind misbruikte terwijl hij wist dat zulke daden zeer ernstige gevol gen hebben voor kinderen. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie een celstraf van twee jaar tegen de man. middelburg - In Middelburg-Zuid zijn in de nacht van dinsdag op woensdag meerdere auto's bekrast. De auto's stonden geparkeerd in de J.P. Boreelstraat en de Regenten laan. Het aantal meldingen van be kraste auto's was gistermiddag al opgelopen tot vijftien. vlake - Een echtpaar uit het Zuid-Bevelandse Vlake dat al tien jaar juridische actie voert tegen de opslag van mosselschelpen in een loods bij het buurtschap, heeft gis teren opnieuw bot gevangen bij de Raad van State in Den Haag. Volgens het echtpaar is er sprake van stankoverlast. De hoogste bestuursrechtbank stelt echter dat het duo na het installeren van een natte gaswasser in de loods en een snelsluitende geïsoleerde toegangs deur geen reden meer heeft tot kla gen. wissenkerke - Het Nutsdeparte- ment houdt drie culturele activitei ten op Noord-Beveland. Zan ger-verteller Willem Vermandere treedt vrijdag 10 oktober om 20.00 uur op in Onder de Toren in Wis- senkerke. De Schouwen-Duive- landse clowns Rijn en Trijn spelen een dag later vanaf 14.00 uur in De Brug in Colijnsplaat lip en Jan- neke. Pianist-zanger Little Willie Littlefield komt zaterdag 25 okto ber om 20.00 uur naar de Zeeland- netstudio in Kamperland. Reserve ren hiervoor kan via 0113-371672. Raadsfracties dringen aan op geluidswal of snelheidsbeperking. door Piet «leemans zierikzee - Verlaag de maximum snelheid op het deel van de N59 dat vlak langs de Zierikzeese wijk Malta loopt of zet er een geluids scherm neer. Dat zijn de twee be langrijkste aanbevelingen van de fracties Alert!, PvdA, GroenLinks en CU aan het Schouwen-Duive- landse college van B en W. Ge noemde fracties hebben de klach ten van de bewoners van de wijk over de N59 op een rijtje gezet en het resultaat aangeboden aan wet houder Gilles Houtekamer. „Mensen worden hier ziek van. Ziek van de herrie en de uitlaatgas sen en ziek dat er niets aan gedaan wordt", hield Alertl-woordvoerder Jos Hoeijmakers de wethouder voor. Hij tekende daarbij aan dat het een krappe meerderheid van de raad is geweest die in mei een motie van onder andere Alert! waarin aangedrongen wordt op ge- luidsonderzoek torpedeerde. „Te genstanders van de motie stelden dat er geen klachten bekend zijn. Dit is een zeer wrange opmerking, omdat uit het eenvoudige onder zoekje dat wij naar aanleiding daar van zijn gestart, blijkt dat er in Malta tien mensen zeggen gezond heidsklachten te hebben als gevolg van geluidsoverlast van de N59. Daarnaast zijn er 40 mensen die klagen over geluidsoverlast. Dat is, als je bedenkt dat Malta een kleine wijk is, behoorlijk veel", stelde Hoeijmakers. Hij voegde daar nog aan toe dat er in Malta al heel lang geklaagd wordt over verkeersoverlast, niet al leen van de N59, maar ook van de Calandweg. „Raadsleden die zeg gen dat er geen klachten zijn, heb ben ongelijk. Er zijn bewoners die er ziek van worden en het is een overheidsplicht die zieke mensen fj* Een aantal raadsfracties heeft de klachten uit de Zierikzeese wijk Malta over de nabijgelegen N59 geïnventariseerd. De fracties drin gen aan op maatregelen. te helpen." Wethouder Houteka mer deed wijselijk geen beloftes. „De raad heeft zich hierover uitge sproken en die uitspraak moet ik als wethouder respecteren." De kansen van Alert!, PvdA, CU en GroenLinks om hun collega-raads leden alsnog zover te krijgen dat er geluidsonderzoek wordt ge daan, zijn echter nog niet verke ken. Binnenkort komt de gemeen telijke beleidsmodule Geluid 8c Stilte ter tafel en dat biedt nieuwe mogelijkheden om de discussie over de N59 aan te zwengelen. Houtekamer zegde toe via raads- griffier Teun van Oostenbrugge de inventarisatie van klachten onder de aandacht van alle fracties te zul len brengen. a W. - J MIDDELBURG - Dik twee uur treinen heeft Mela- nie Blom uit Boxtel wel over voor een gratis rij les. Voor het station van Middelburg wordt ze op gewacht door de Middelburgse rijschoolhouder Jaap Mierop. Die wil haar graag kosteloos Ieren autorijden omdat Melanie is gedupeerd door het faillissement van de rijschool waar zij op haar achttiende verjaardag was begonnen. Ruim 1800 euro had ze betaald voor veertig lessen, maar na vijftien lessen kwam de instructeur niet meer op dagen. Het tv-programma Hart van Nederland van SBS6 besteedde er aandacht aan. Jaap Mie rop vond het sneu voor Melanie en slecht voor het imago van de rijscholen en bood haar gratis lessen aan. Maar van Boxtel naar Middelburg, twee uur heen én twee uur terug met de trein? „Ik heb meteen ja gezegd", glundert Melanie van uit de Lexus van Verkeerschool Mierop. Ze krijgt van school vrijstelling voor de rijlessen en heeft een ov-studentenkaart waardoor ze gratis met de trein kan reizen. En Jaap Mierop is bereid de les sen wat langer te maken, zodat ze snel leert auto rijden. En dat is ook wel nodig, oordeelt Mierop. „De lessen die ze heeft gehad, waren niet goed. Ze heeft nog maar weinig bochtenwerk gedaan. En spiegelen is ook niet geleerd." Volgende week woensdag komt ze weer. foto Lex de Meester DE DEUR NAAR MOOI WONEN! Haringvlietplein 4, Zierikzee tel. +31 (0) 111 45 61 61 Kijk voor meer informatie op www.deurloorneubelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67