Handtekeningenactie voor snackkar bin H9n uit RTM-museum krijgt meer geld Flink doorlopen op duinexcursie a.s. zaterdag valt er weer heel wat te genieten in Binnenliit www.binnenuit.nl s PZC Donderdag 2 oktober 2008 27 De snackkar bij Serooskerke zorgt voor gezelligheid, vindt Heidi Bakker (inzetje). Ze heeft daarom honderden handtekeningen verzameld, die ze morgen aan wethouder Ad Verseput overhandigt. foto's Marijke Folkertsma en Dirk-Jan Gjeltema Wethouder zoekt naar oplossing voor wagen bij Serooskerke. door Martijn de Koning SEROOSKERKE (S) - Er gloort hoop voor de snackkar bij het Schouwse Serooskerke. De gemeente Schou- wen-Duiveland gaat bekijken of voor de wagen, die volgens de hui dige regels niet op z'n plek bij de Schelphoek mag blijven staan, de standplaatsverordening veranderd kan worden. Dat zegt wethouder Ad Verseput. Eigenaar Raymond van Gilst kreeg in augustus een brief waaruit bleek dat zijn stek, waar hij afgelo pen voorjaar begon, niet voor komt op de nieuwe lijst van de ge meente. Gevolg: hij moet binnen twee jaar een andere locatie vin den. De maatregel zorgde voor 'enige commotie', erkent wethouder Ver- f seput. Zoveel zelfs, dat dorpsbe woonster Heidi Bakker een hand tekeningenactie begon. „Ik heb er nu 662", vertelt ze vol enthousias me. „Van mensen uit het dorp en toeristen." Bakker vindt de commotie aller eerst vervelend voor de onderne mer, benadrukt ze. „Die heeft veel werk verricht om hier terecht te kunnen." Zo zorgde hij voor toilet ten en stroom. Maar daarnaast voorziet de kar in nuttige behoef ten. „We hebben hier zo weinig", geeft ze aan. „Ja, een restaurant. Maar mensen die even een snack willen eten, zijn daarvoor toch geen concurrentie?" De wagen vervult ook een sociale functie, zegt Bakker. „Mensen uit het dorp gaan er regelmatig heen; jong en oud ontmoeten elkaar. Ver der doet die man in de wagen het erg leuk: hij maakt een praatje en is altijd vrolijk. Het is er gewoon gezellig. De gemeente moet daar ook rekening mee houden en een beetje ruimhartiger denken." Dorpsraadvoorzitter Ruud de Groot vindt dat ook. „Wij hebben hier geen winkel, geen school, niets. Alleen de SRV-wagen komt twee keer per week voorbij. Dan is zo'n voorziening simpelweg goed 'De wagen heeft ook een sociale functie. Jong en oud uit het dorp gaan erheen' voor het dorp." De dorpsraad heeft zich dan ook zonder twijfe len achter de handtekeningenactie geschaard. Bakker en De Groot overhandigen de lijst morgenochtend aan wet houder Verseput. Die stelt dat het niet de bedoeling was de onderne mer en inwoners van Serooskerke zo te laten schrikken. „We hebben de ondernemer een brief gestuurd OUDDORP - De vrijwilligers van het RTM-museum in Ouddorp heb ben een prijs gewonnen voor de restauratie van een diesellocomo tief uit 1936. Het gaat om de )an Voermanprijs en die behelst een bedrag van 2000 euro. Gisteren werd op deze pagina abusievelijk een bedrag van 200 euro ge noemd. De prijswinnende locomo tief is woensdag 15 oktober te zien. waarin we aangaven dat de plek waar hij nu staat niet op de stand- plaatsenlijst voorkomt. Dat had an ders gekund, bijvoorbeeld door hem meteen uit te nodigen voor een persoonlijk gesprek om naar de situatie te kijken. Dat hebben we nu alsnog gedaan." Van Gilst is niet de enige die naar het gemeentehuis mag komen. „Er hebben zes, zeven ondernemers zo'n brief gehad. Met hen gaan we allemaal in gesprek." Het is niet ze ker dat die verkopers weg moeten van hun huidige stek. „De nieuwe standplaatsenverordening is ge maakt om uitwassen tegen te gaan. Geen drie kaasboeren in één dorp en niet teveel concurrentie voor de bestaande ondernemers. Als daar geen sprake van is, zoals in Serooskerke, dan moeten we maar een herstelvoorstel doen." Toezeggingen kan Verseput nog niet doen. „Maar ik denk dat we er wel uitkomen." Lampionnenconcert van Nut Uitspanning ZONNEMAIRE - Harmonievereni ging Nut 8c Uitspanning geeft za terdagavond een concert in het dorpshuis van Zonnemaire. Dat begint om I9.r5 uur. Na afloop, om 20.30 uur, is er voor de kinde ren een lampionnentocht rond het thema dierendag. Na de op tocht begint de afterparty in het dorpshuis. Bij slecht weer gaat de tocht niet door. Dan is er een alter natiefkinderprogramma. Kunst en Eer verkoopt oliebollen voor muziek ZIERIKZEE - Zoals elk najaar ver koopt de koninklijke harmonie Kunst en Eer in Zierikzee oliebol len. Het gebak wordt vrijdag aan de man gebracht bij de supermark ten aan het Havenplein en de Gre- velingenstraat. Ook bij gebouw De Harmonie aan de Calandweg wordt verkocht. Van de opbrengst koopt de harmonie uniformen en instrumenten. Cursus Spaans voor kinderen in Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt dit jaar voor het eerst een cursus Spaans voor kinderen. De lessen, bedoeld voor jeugd van 10 tot 13 jaar, vin den plaats in obs De Kirreweie in Burgh-Haamstede. De cursus bestaat uit vijftien les sen van een uur op woensdagmid dag. De eerste is na de herfstvakan tie. Opgeven, vóór aanstaande don derdag, kan via 0118-634800. Middag voor mensen met chronische pijn ZIERIKZEE - De afdeling Zeeland van de stichting Pijn-Hoop houdt maandag van 13.30 tot 15.30 uur in het Multifunctioneel Centrum in de De Huijbertstraat in Zierikzee een bijeenkomst voor mensen met chronische pijn. Het thema is 'effectief omgaan met emoties'. Opgeven kan bij De Lichtboei via 0111-412075. BURGH-HAAMSTEDE - Wie lekker doorloopt, komt eens ergens waar je anders niet geraakt. Dat is het idee van een 'doorstapexcursie' in de Zeepeduinen van Natuurmonu menten. Een gids loodst deelne mers langs bunkers, poelen, flora en fauna. De tocht begint zondag om 10.00 uur bij het hek van Slot Haamstede. Aanmelden bij de VW in Haamstede: 0900-2020233.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65