Iceland Obase vindt beroep bruidsschat terecht Schouws paar na 65 jaar nog graag samen naar buiten Provincie beperkt veehouderij in gebied rond Moermond Renesse Hondendressuur als publiekstrekker 1500mg pure Glucosamine 500mg Chondroïtine dagdoserinc Krachtig en Goedkoop! 1 DAGDOSERING DE RODE PILAREN 26 Donderdag 2 oktober 2008 PZC Het echtpaar Feleus-Dekker was gisteren 65 jaar getrouwd. foto Dirk-Jan Gjeltema Elizabeth Dekker en Christiaan Feleus vieren briljanten huwelijk. door Koen van Bommel GOES - „Bloemen hoeven we niet hoor. Die zijn veel te bewerkelijk en ik kan ze toch niet zien." Eliza beth Dekker krijgt liever geld voor haar briljanten huwelijk. Kan ze daar een cd-spelertje van kopen om luisterhoeken op af te spelen. Lezen kan ze niet meer. „Wat heb ben wij nou nog nodig?", vraagt haar man Christiaan Feleus zich af. „Goed, we hebben een nieuwe oven en magnetron gekregen, maar mensen van onze leeftijd hebben verder alles al." Het echtpaar Feleus-Dekker was gisteren 65 jaar getrouwd. Het stel woont nu in Goes, maar heeft een verleden op Schouwen. Hij is gebo ren in Zierikzee, zij in Noordgou- we. En nee, ze leerden elkaar niet kennen op de kermis, maar op het korfbalveld. Dat was in 1941. Na de oorlog had het paar een poosje een kruidenierswinkel in Zierik zee, waarna ze in de jaren vijftig naar Goes verhuisde. Het stel is trots op haar briljanten huwelijk. „Het komt niet veel voor, hè. En we zijn nog betrekke lijk vitaal. Ik ben bijvoorbeeld laatst weer goedgekeurd voor m'n rijbewijs", zegt Christiaan. Hij rijdt nog regelmatig naar zijn zoon (die inmiddels al gepensioneerd is) in Zutphen. En ging laatst met hem op vakantie naar Oostenrijk. Alleen skiën, dat zit er niet meer in. „Ik slijt m'n dagen in ieder ge val niet achter de geraniums. Af en toe help ik de kleinkinderen (elf in totaal) en achterkleinkinde ren (dertien) in de tuin." De familie komt ook vaak op be zoek. De kinderen komen elke week langs voor een kopje koffie. 'We zijn nog vitaal. Laatst ben ik weer goedgekeurd voor m'n rijbewijs' „En ik heb m'n volière met vogel tjes in de achtertuin, daar geniet ik ook veel van." Het echtpaar komt graag buiten. Christiaan heeft altijd buiten ge werkt. Hij was cultuurtechnicus. Sportvel den aanleggen, helpen bij de aan leg van vliegveld Midden-Zeeland. Hij was daardoor veel van huis. „Ach, het geld dat hij daarmee ver diende, maakte veel goed. Dat scheelde meer dan honderd gul den met werk dat hij eerst deed", zegt Elizabeth. Wethouder 'pissig' over claim van 20.000 euro voor school De Meije. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Obase, de directie van het openbaar basisonderwijs op Schouwen-Duiveland, weer spreekt de beschuldiging van wet houder Roel van der Wekken, dat zij een onterecht beroep op een subsidieregeling heeft gedaan. Het gaat om een bedrag van 20.000 euro voor een verbeterplan ten behoeve van de school voor speciaal onderwijs De Meije. Oba se meldt hiervan in de jaarreke ning 2007 dat zij hiervoor de zoge noemde 'bruidsschat' wil aanspre ken. Dat is een door de gemeente ingesteld fonds dat de scholen on dersteunt bij de verzelfstandiging. Van der Wekken zei vorige week in de gemeenteraad dat Obase geen recht heeft op dit geld. De bruidsschat is volgens hem uitslui tend bedoeld voor bestuurlijke en organisatorische ondersteuning en nadrukkelijk niet voor onderwijs kundige zaken. Daarvoor moet Obase bij het Rijk zijn. Van der Wekken zei er meteen bij dat Oba se ook geen beroep mag doen op de tien procent van de bruidsschat die is gereserveerd voor calamitei ten. Obase-directeur Ewald de Keijzer bestrijdt de visie van de wethou der: „Nog voor de verzelfstandi ging heeft De Meije de beoorde ling 'zeer zwak' gekregen. De on derwijsinspectie eist een intensief verbetertraject. En dat betreft De Meije als geheel, niet alleen de ad ministratie of het leerlingenvolg systeem. Wij hebben hiervoor een beroep op die tien procent gedaan. De directie van de openbare scholen op Schouwen-Duiveland verdedigt het beroep dat ze deed op het calamiteitenpotje van een gemeentelijk fonds. Dat beroep is getoetst en goedge keurd door deskundigen van het bureau Vos ABB. Ook onze ac countant heeft getoetst. Deloitte zegt dat ons beroep op dit fonds rechtmatig is. Het is conform de overeenkomst met de gemeente en de wet op het Primair Onder wijs. Ik ben geen accountant, de wethouder ook niet." De kwestie zorgde in de gemeente raad al voor gefronste wenkbrau wen. Van der Wekken deed er gis teren in de CDA Nieuwsbrief nog een schepje bovenop. „Ze hebben net gedaan of ze gekke Gerrit wa ren. Ik vind deze handelswijze laakbaar en ben zeer pissig als Oba se het op deze manier meent te moeten spelen. Ik denk dat Obase gewoon 20.000 euro extra wilde vangen", zegt de wethouder in de nieuwsbrief. Obase-directeur De Keijzer wilde gisteren niet reageren op deze uitla tingen: „Dit ga ik terugkoppelen naar ons bestuur." BRUINISSE - Ze sprongen op bevel door hoepels, deden een slalom tussen een rijtje paaltjes door en vertoon den nog tal van andere kunstjes. Bas van der Veer uit Dirksland was gisteren met zijn zes border-collies - vijf volwassen exemplaren en één pup - bij het Bruse zorg centrum In 't Opper om de verkoping annex rommel markt daar te verlevendigen met dressuurdemo's. „Het leek ons een leuke publiekstrekker", aldus coördinator van de verkoping/rommelmarkt Annet van der Sluis van In 't Opper. De bezoekers werd een uitgebreid pro gram voorgeschoteld met onder meer pony-ritten, vo geltentoonstelling, tweedehands kinderkleding, boeken stand en het rad van avontuur. Er werden ook groenten en fruit verkocht. foto Dirk-Jan Gjeltema Voor smering van de gewrichten Voor opbouw van het kraakbeen Krachtige samenstelling iMtUlüIaH BLucovitaal Glucosamine Chondroïtine 1500/ 500 mg Verkrijgbaar bij: 1 Drogisterij Kruiderij Middelburg-Goes-Vlissingen www.derodepilaren.nl door Marcel Modde MIDDELBURG - De natuurgebieden Moermond bij Renesse en Canis- vliet bij Sas van Gent worden toe gevoegd aan de lijst van 'zeer kwetsbare gebieden' van de provin cie. Binnen deze gebieden en in een zone van 250 meter daarom heen gelden beperkingen voor de vestiging en uitbreiding van vee houderijen. De maatregel vloeit voort uit de wijziging van de wet Ammoniak en Veehouderij op 1 mei vorig jaar. Deze wet bepaalt dat Provinciale Staten binnen de zogeheten ecolo gische hoofdstructuur gebieden moeten aanwijzen die erg gevoelig zijn voor de meststoffen. Aanvankelijk hadden Gedeputeer de Staten (GS) Canisvliet en Moer mond in hun ontwerp-besluit bui ten beschouwing gelaten. Daar komt het college op terug, na be zwaar van Staatsbosbeheer en ambtelijk overleg met het ministe rie van LNV. Dat brengt het totaal van kwetsbare gebieden in Zee land op 21 (bij elkaar 6285 hecta re), waarvan 14 de status van Natu- ra-2000 hebben. Maximaal twee bestaande veehou derijen hebben volgens GS reke ning te houden met de aanwij zing. Provinciale Staten moeten het voorstel nog goedkeuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64