Vragen over buitengebied déDRVKKERY Scheldekwartier Goes met Fair Trade op beurs Pukkiecode BROUWERSDAM - Met windkracht zeven tot acht was het gis- Paul Franssen uit Scharendijke. Hij stond zich zich gistermid- wordt het wel moeilijk surfen, want zowel de wind als de gol- teren mooi weer voor de 'die hards' onder de surfers. Tiental- dag bij De Strandtent voor te bereiden op een paar capriolen ven zijn hier aanlandig." Behalve de surfers waren gisteren len wind- en kitesurfers waren gistermiddag dan ook te vin- op het water. ook tientallen kijkers aanwezig op de dam. Ook vandaag kan den aan de zeezijde van de Brouwersdam. „Het is perfect", zei „Een kennis van me maakt zo meteen foto's. Op deze spot het weer flink waaien aan de kust. foto Dirk-Jan Cjeltema Raadslid Coomans wil helderheid over 'voor wat hoort wat-regeling'. door Melita Lanting SCHARENDIJKE - Raadslid Henk Coomans (WD) maakt zich zor gen om de hernieuwde discussie over de 'voor wat hoort wat-rege ling' in het buitengebied. Hij is bang voor nieuwe vertraging bij de behandeling van plannen. Coomans wil weten wat het colle ge van burgemeester en wethou ders daar aan gaat doen. „Betekent dit dat er opnieuw een kink in de kabel komt", vraagt hij zich af Ondernemers en particulieren die (niet agrarisch) willen bouwen in het buitengebied moeten in ruil daarvoor investeren in groen of pu blieke voorzieningen. Dat heeft de provincie vastgelegd in het Inte graal Omgevingsplan en daar moet de gemeente zich aan hou den. Uit een onderzoek van branchever eniging Recron, de koepel van wa tersportbedrijven Hiswa en Hore ca Nederland blijkt dat de 'voor wat hoort wat-regeling' (ook wel verevening genoemd) juridisch rammelt. De regeling zoals die door de provincie Zeeland is opge steld voldoet volgens de organisa ties niet aan de wet. De provincie studeert nog op de ontstane situa tie. Tot die tijd is er onzekerheid voor gemeente en ondernemers. „Neem de minicampings. Die brei den bijna allemaal uit en weten dat ze moeten verevenen maar hoe zit het nu? Hoe gaat het ver der?", zegt Coomans. „Dat geeft veel onzekerheid wanthet gaat om grote bedragen." Zo moet een ondernemer die een hotel wil bouwen of uitbreiden tussen de 225 en 600 euro per ka mer extra investeren in de omge ving. Een camping aan de Noord zeekust zal rond de 35.000 euro per hectare moeten investeren. „Dat zijn bedragen waar je reke ning mee moet houden. Als je nu met plannen rondloopt moet je PW Henk Coomans (VVD) wil helder- heid over de 'voor wat hoort wat-regeling'. De juridische houd baarheid wordt in twijfel getrok ken door brancheorganisaties. dat meenemen in het onderne mingsplan. Dat wil je zelf maar dat wil de bank ook." Deze bedra gen zijn overigens niet dwingend. De gemeente heeft al aangegeven daar van af te willen wijken als al veel is geïnvesteerd in landschappe lijke inpassing. Coomans wil weten hoe het colle ge van burgemeester en wethou ders in deze discussie staat. Onderschrijft het college het stand punt van de brancheorganisaties en realiseert het college zich dat de kans bestaat dat reeds betaalde bij dragen misschien teruggevorderd kunnen worden? „Ik roep iedereen op om heel snel de koppen bij elkaar te steken zo dat we weten waar we aan toe zijn", zegt Coomans. GOES - Goes geeft 9 oktober samen met COS Zeeland op de bedrijven- beurs Contacta in de Zeelandhal len een presentatie over haar po gingen Fair Trade-gemeente te worden. Ze probeert bedrijven mee te krijgen in eerlijke handel. VUSSINGEN - Aan de onheilstijdin gen over miljoenentekorten voor het Vlissingse Scheldekwartier komt snel een einde. In november komt de gemeente met een nieuwe grondexploitatie en die zal uitkomen op 'nul of een plus', voorspelt wethouder van fi nanciën Jacques Suurmond. Markt 51 I Middelburg I T0118886886 JMMt i Tip? redactie@pzc.nl Het kon geen kwaad, dacht die Vlissingse moeder naïef, toen het zoontje van zes de haar van be- drijfswege verstrekte mobiele tele foon aan een heftig onderzoek onderwierp. Het toestel was uit gezet en bovendien beveiligd met een geheime code. Haar onbe zorgdheid sloeg ras om toen de dochter van vijftien langswandel- de, haar broertje bezig zag en nonchalant waarschuwde: „Na drie keer een verkeerde code vraagt het toestel om een puk-co de." Om een wat? Het bleek in derdaad zo ver. Kon ze op haar vrije dag nog 'ns naar kantoor. Met zoonlief. Die stapte blijmoe dig binnen en riep: „Wij komen om de Pukkiecode!" vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu knolselderij soep, rode poon of lasagne en amandelgebak 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 t/m 11 oktober Kinderboekenweek voor programma zie www.drukkerijmiddelburg.nl zaterdag 4 oktober 15.00-16.30 uur Zeeuwse Koorschool zondag 5 oktohpr ,15.00-16.30 uur drukkerijmiddelburg.nl kunst- en cultuur in Zeeland o.l.v. Rebecca van Wittene woensdag 8 oktober 15.00-16.00 uur Joke van Leeuwen voor kinderen van 8-10 jaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63