Miljoenentekort verdampt G-voetbal moeizaam op gang UDEURLOO bin n?n OPHEFFINGS UITVERKOOP 50% KORTING Vier uur treinen voor een gratis rijles Niet vergeten: a.s. zaterdag Leolux show met Hugo de Ruijter Hoedenatelier Jackie Habets in Binnenuit www.binnenuit.nl uit B PZC Donderdag 2 oktober 2008 29 "Als niemand iets ziet, jMMMg het s HAARSPECIALISTE GERRIE pruiken haarwerken Binnenhol 1 Kapelle (0113)34 32 37 herfst- en wintercollectie tot g\UOUCI Lange Vorststraaf 73 - 4461 JN Goes Gehandicaptenvoetbal bij de Tholense Boys ligt voor een tijdje stil. door Rob Paardiekam THOLEN - Het valt niet mee om in Tholen een voetbalteam voor ge handicapten van de grond te krij gen. „We hebben na een jaar nog maar vier spelers", zegt Peter Baan van de Tholense Boys. „Bovendien liggen de trainingen nu even stil. Maar ik ga hoe dan ook door." De Thoolse voetbalclub kwam een jaar geleden met het idee om een team in het zogeheten g-voetbal op te richten. Er werd een informa tie-avond georganiseerd, maar dat leidde niet tot heel veel aanmeldin gen. Ook in de maanden erna was van een grote toeloop geen sprake. „Daar komt bij dat ik het zelf ook veel drukker heb gekregen met an dere dingen binnen de club", zegt initiatiefnemer Peter Baan. „Ik ben zo'n vijf avonden per week voor de Tholense Boys bezig. Daarom ligt het g-voetbal op dit moment even stil." Zo zijn er sinds de zo merstop geen trainingen meer ge weest. Dat heeft overigens ook te maken met het enorme ruimtege brek waar de club mee te kampen heeft. Er is simpelweg geen trai ningsveld meer over waarop de ge handicapte voetballers hun balle tje kunnen trappen. Toch geeft Baan niet op. Als hij la ter weer wat meer tijd heeft, wil hij instellingen bezoeken om ge handicapten te interesseren voor het team. Hij wil niet wachten tot de club een nieuw complex heeft en er weer meer ruimte is om te trainen. „Dat duurt misschien nog wel vijf of zes jaar. Er moet voor die tijd een oplossing komen." Wethouder: exploitatie grond Scheldekwartier komt op nul of plus uit. VLISSINGEN - Aan de onheilstijdin gen over miljoenentekorten voor het Vlissingse Scheldekwartier komt snel een einde. In november komt de gemeente met een nieu we grondexploitatie en die zal uit komen op 'nul of een plus', voor spelt wethouder van financiën Jac ques Suurmond. Het optimisme is opmerkelijk na de rapporten die Witteveen+Bos uitbracht en waarin nog sprake was van tekorten van eerst 62,5 en daarna 42,3 miljoen euro. Als Suur mond gelijk krijgt, is Vlissingen in feite terug bij af: in 2005 bereken de adviesbureau Tauw een mi niem gat van 70.000 euro. „Ik wacht met smart op de cijfers, maar ik heb geen aanwijzing dat het niet lukt. In november is er geen tekort meer", belooft Suur mond. Het Realisatieteam onder aanvoering van de provincie kwam in mei van dit jaar na uitge breid rekenwerk nog uit op een te kort van 18 miljoen euro, maar zag ook ruimte om nog 7 miljoen te winnen. Suurmond heeft er alle vertrouwen in dat de laatste 11 mil joen ook zijn weg te werken. „Niet dat we net zo lang rekenen tot het positief is, maar je kunt wel aan knoppen draaien. Je kunt niet on dergronds maar bovengronds par keren, of eerder meer huizen bou wen en pas daarna geld uitgeven aan infrastructuur." Zulke 'trucs', zoals hij ze noemt, zullen niet ten koste gaan van de kwaliteit van de nieuwe wijk op het Scheldeter- rein, meent de wethouder. Maar de marges om aan 'knoppen te draaien' zijn wel klein, waar schuwt gedeputeerde Harry van Waveren, voorzitter van het inmid dels opgeheven Realisatieteam. „Je kunt de jachthaven anders vormge ven, variëren in het aantal huizen PTü Na eerdere berichten over miljoe- nentekorten op het project Schel dekwartier verwacht de gemeen te in november een sluitende be groting of zelfs een kleine winst. van een bepaald type. Maar niet te veel, want dan verandert meteen het karakter van de wijk." Stich ting Belvos, die zich bezighoudt met volkshuisvesting in Vlissingen en de ontwikkelingen rond het Scheldekwartier nauwkeurig volgt, verbaast zich over de voorspelling van Suurmond. „Je kunt altijd naar nul toerekenen, maar ten kos te van wat?", vraagt Ron Roelse zich af Volgens hem zitten er nog grote risico's in de berekeningen, zoals de rente die betaald moet worden en de voorspelling over de opbrengst van de woningbouw. „Die moet elk jaar met 2,5 procent stijgen en 33 miljoen opleveren. Als dat niet lukt, heb je meteen een nieuw probleem." MIDDELBURG - Dik twee uur treinen heeft Mela- nie Blom uit Boxtel wel over voor een gratis rij les. Voor het station van Middelburg wordt ze op gewacht door de Middelburgse rijschoolhouder Jaap Mierop. Die wil haar kosteloos leren autorij den omdat Melanie is gedupeerd door het faillis sement van de rijschool waar zij op haar achttien de verjaardag was begonnen. Ruim 1800 euro betaalde ze voor veertig lessen, maar na vijftien keer kwam de instructeur niet meer opdagen. Het tv-programma Hart van Nederland besteed de er aandacht aan. Jaap Mierop vond het sneu en slecht voor het imago van de rijscholen en bood haar gratis lessen aan. „Ik heb meteen ja ge zegd", glundert Melanie. Ze krijgt van school vrijstelling voor de rijlessen, dus de reistijd is naar verwachting geen groot probleem. Bovendien reist ze gratis, want ze heeft een OV-studentenkaart. En Jaap Mierop is bereid de lessen wat langer te maken, zodat ze snel goed leert autorijden. En dat is ook wel no dig, oordeelt Mierop. „De lessen die ze heeft gehad, waren niet goed. Ze heeft nog maar weinig bochtenwerk gedaan. En spiegelen is ook niet geleerd." Volgende week woensdag komt ze weer. foto Lex de Meester DE DEUR NAAR MOOI WONEN! Haringvlietplein 4, Zierikzee tel. +31 (0) 111 45 61 61 Kijk voor meer informatie op www.deurloomeubelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57