Buurt vreest Briljanten paar zit nog niet Drie Borselse partijen fluiten SGP/CU terug Knutselactiviteiten bij De Hollandsche Hoeve Shantykoor treedt op voor Borselse senioren Brandweerwedstrijden in centrum Ovezande 1500mg pure Glucosamine 500mg Chondroïtine Krachtig en Goedkoop! 1 DAGDOSERING DE RODE PILAREN Thoolse jongerenraad vergadert in Flipland Zwemmen een stuk goedkoper voor groepen 2 6 j Donderdag 2 oktober 2008 PZC GOES - Op de kinderboerderij van De Hollandsche Hoeve aan de Kat- tendijksedijk in Goes kunnen kin deren zaterdag meedoen aan aller lei (knutsel)activiteiten. Kinderen kunnen zich tegen een kleine ver goeding laten schminken als een dier en op de foto met een 'echte' Wereld'Natuurfonds-panda. De ac tiviteiten in het kader van dieren dag - met het Wereld Natuurfonds- regioteam Zeeland - zijn van 13.00 tot 16.00 uur. "De SfuMi&wj, U houdt van borduren? Wij leveren de spullen! ututui. bfritutewj. 1 boven €25=10% en boven 100=15korting De Spinne 101 4463 CZ Goes 0113-568120 HEINKENSZAND - Shantykoor Het Veerse Scheepstuig geeft zaterdag een concert in De Stenge in Hein- kenszand op een ontmoetingsmid dag voor alle senioren uit Borsele. Het zeemansliederenkoor, in 1999 opgericht door de uit Rusland af komstige dirigente Emilia Tabach- nik-Li, zingt meerstemmig en veel talig. Het concert, opgezet door de seniorenraad Borsele, begint om 14.00 uur. Entree 4 euro, inclusief koffie of thee. Info: 0113-311999. OVEZANDE - Het brandweerkorps Ovezande viert zaterdag het 65-ja- rig bestaan met brandweer- wedstrijden in hartje Ovezande. Alle Borselse korpsen doen mee. De competitie is van 11.00 uur tot 17.00 uur. De jury bestaat uit groepscommandanten uit Borsele. Oud-leden van de blusgroep Ove zande helpen met de organisatie. Kritische vragen over theatervoorstelling vallen verkeerd. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De SGP/Christen- Unie-fractie in de Borselse raad is 'te ver' gegaan door kritische vra gen te stellen over de theatershow Kwartet van het Zeeland Nazomer Festival bij de Covra in Borssele en over de organisatie van open mo numentendag op zondag. De frac ties van PvdA, WD en Lokale Par tij Borsele hebben dit deze week in een open brief laten weten aan het college van B en W. WD-wet- houder Mart de Bruijne wordt ook op de korrel genomen in de brief, omdat hij had verklaard de gevoelens van de SGP/CU-fractie te zullen overbrengen bij het Nazo mer Festival. „Wij dreigen twintig, dertig jaar in de tijd teruggeworpen te worden, toen bijvoorbeeld de zondagopen stelling van gemeentelijke voorzie ningen steeds ter discussie werd ge steld", licht PvdA'er John Huige toe. Hij vindt met de andere onder tekenaars van de open brief dat de SGP/CU 'de eigen (geloofs)norm niet kan opleggen aan de rest van de Borselse raad en aan festivalbe zoekers'. De politiek mag zich naar zijn oordeel niet bemoeien met de vrijheid van kunstenaars. Wat be- dagdosering Voor smering van de gewrichten Voor opbouw van het kraakbeen Krachtige samenstelling Verkrijgbaar bij: 1 Drogisterij Kruiderij Middelburg-Goes-Vlissingen www.deredepilaren.nl SINT PHILIPSLAND - De Thoolse jon- gerenraad houdt vanavond een openbare vergadering in dorps huis De Wimpel in Sint Philips- land. Alle jongeren uit de gemeen te zijn welkom om mee te komen praten. Op de agenda staan onder meer het Groot Thools Jongerende- bat, de stimuleringsregeling en het Afrika-project van de jongeren- raad, maar jongeren kunnen ook andere zaken aandragen. De verga dering begint om 19.30 uur. Nieuw! Nomadenbrood: rijk aan ijzer, l calcium en vitaminen A, B en E B Yi i§ St.Adriaanstraat 15 4401JC Goes Tel. (0113)21 50 77 treft monumentendag op zondag stelt de PvdA'er dat het program ma is gemaakt met respect voor mensen die de zondagsrust belang rijk vinden. In dorpen met veel or thodoxe christenen waren geen ac tiviteiten. Kees Weststrate, SGP/CU-fractie- voorzitter in Borsele, is verbaasd over de open brief Volgens hem is het absoluut niet de bedoeling 'te rug te gaan in de tijd of anderen een mening op te leggen'. „In de theatervoorstelling was naar ons oordeel sprake van godslastering. Dat hebben we aangekaart. Kunste naars zijn vrij, maar kwetsen is on nodig. Trouwens, voor ons geldt toch ook het recht op vrije me ningsuiting." Wethouder De Bruijne blijft erbij dat hij de mening van de meerder heid én de SGP/CU mag overbren gen. Het CDA heeft het schrijven niet getekend, maar steunt in gro te lijnen wel de inhoud, aldus frac tievoorzitter Peter van den Dries. „Wij vinden alleen dat je niet op deze manier, via een open brief, met elkaar moet communiceren." De brief komt vanavond ter sprake in de raad. PvdA, Lokale Partij Borsele en WD hekelen vragen van SGP/CU over theatershow. 'Wij hebben ook recht op vrije meningsui ting', is de reactie van SGP/CU. tholen - Vanaf volgend jaar kun nen organisaties als kinderdagver blijven, buitenschoolse opvang en peuterspeelzalen goedkoper naar de gemeentelijke zwembaden op Tholen. De gemeente stelt een nieuw type abonnement in voor groepen met een steeds wisselen de samenstelling. Tot dusver waren kinderdagverblij ven genoodzaakt om iedere keer als ze met een aantal kinderen naar het zwembad gingen, losse kaartjes te kopen. Een dure aange legenheid. De gemeente ontving klachten en komt nu met een spe ciaal abonnement. Groepen met minder dan vijf personen betalen voor een zwemseizoen 150 euro. Voor tussen de vijf en tien perso nen bedraagt het abonnement 200 euro. Tien tot vijftien mensen beta len 250 euro en voor groepen van meer dan vijftien personen geldt een tarief van 300 euro. Omwonenden zijn niet gerust op schoonmaak kavel aan Oostvest Goes. door Frank Balkenende GOES - De buurt is te spreken over de bouw van een appartementen complex aan de Goese Jacob Val- ckestraat, direct aan de Oostvest. Een hele verbetering, vinden om wonenden. Alleen houden ze hun hart vast als Sagro binnenkort de grond saneert. Daarvoor moet het perceel deels vijf meter diep wor den afgegraven. Omwonende Jan de Quaasteniet: „We zijn bang voor verzakkingen, want de hui zen rondom zijn op staal gebouwd en niet op palen." De kavel met daarop een oud graanpakhuis, dat later dienst deed als garage en meubelzaak, is eigendom van de familie Pik. Die verkoopt het perceel aan project ontwikkelaar Synchroon uit Gou da, nadat het gebouw is gesloopt en de grond is gereinigd. De bo dem bevat namelijk olieresten. Sagro sloopt en saneert in op dracht van de familie Pik. Deze week liet commercieel manager Harry Hermsen van Sagro tijdens een informatiebijeenkomst voor de buurt weten dat zowel de bo dem als het grondwater deels is vervuild. Het is noodzakelijk 270 kuub grond af te graven en het grondwater gedoseerd af te pom pen. Een standaardklus die vol gens hem twee weken duurt. „We gaan niet geforceerd afpompen. Bo vendien laat kleigrond slecht wa ter door, dus ik voorzie nauwelijks effect op de grondwaterstand." De buurt is er niet gerust op. „Een put van vijf meter diep is nogal wat. Als je daar het water weg pompt, loopt het grondwater uit de omgeving er naar toe. Dat is de Wet van Archimedes. Onze wonin gen staan op staal, dus dan krijg je geheid verzakkingen. Vanuit mijn werk heb ik daar ervaring mee", Sagro spreekt van een routinekar- wei, omwonenden van een bouw- kavel aan de Goese Jacob Val- ckestraat vrezen dat de grondsa- nering tot verzakkingen leidt. zegt De Quaasteniet, die aan het Ja cob Valckeplein woont. Corné Franse, mede-eigenaar van de kopieerwinkel aan de Blan- ckstraat, kan er over meepraten. „In 2005 hebben ze voor de deur een put van drie meter diep gegra ven en grondwater onttrokken. Na dien bleek dat mijn pand twee cen timeter was gezakt, zodat de deu ren niet meer openkonden. Ik ben nog steeds bezig om de schade te verhalen. Dan praat je over een dikke 40.000 euro." Daarom vragen Franse en De Qua asteniet schriftelijke garanties van Sagro. „Dat is niet gebruikelijk", reageert Hermsen. Uiteraard vin den er woningopnames plaats, voor en na sloop en sanering. Dat geldt later ook voor de bouw van het complex. En Sagro belooft peil buizen te gebruiken, zodat de wa terstand voortdurend in de gaten kan worden gehouden. De Quaasteniét is op zich gechar meerd van het bouwplan van Syn chroon. Het wordt een statig pand met steile puntdaken en versprin gende gevels. Het oogt op de teke ning vroeg negentiende-eeuws. Er komen tien appartementen in. Het heiwerk gebeurt met de duur ste boormethode, waarbij grond opzij wordt geduwd. Dat moet schade aan huurpanden voorko men. „We proberen overlast tot een minimum te beperken", aldus René de Wit van Synchroon. Villa Valcke Projectontwikkelaar is Syn chroon uit Gouda, architect Eg- bert Hoogenberk. Bouwbedrijf Delta uit Middel burg bouwt het complex dat vier lagen telt met tien apparte menten, inclusief een pent house op de bovenste etage. Een koetshuis achterop het per ceel telt 15 parkeerplaatsen. Bouw van Villa Valcke begint eind dit jaar, begin 2009. - De verkoop begint zaterdag. Prijzen zijn nog niet bekend. Mensen kunnen tot 29 okto ber op het plan reageren. Dat ligt ter inzage bij de gemeente. Christiaan en Elizabeth Feleus-Dekker 65 jaar getrouwd. door Koen van Bommel GOES - „Bloemen hoeven we niet hoor. Liever geld, dat heb ik ook te gen iedereen gezegd. Snijbloemen zijn veel te bewerkelijk en ik kan ze toch niet zien." Het enige dat Elizabeth Dekker (85) nog graag wil hebben is een cd-spelertje om haar luisterhoeken te kunnen af spelen. Lezen kan ze niet meer. „Wat hebben wij nou nog nodig?" vraagt Christiaan Feleus (87) zich af „Goed, we hebben een nieuwe oven en magnetron gekregen, maar mensen van onze leeftijd hebben alles al." Nuchterder kan bijna niet. Het echtpaar Feleus-Dekker was giste ren 65 jaar getrouwd. En daar zijn ze trots op. „Het komt niet veel voor, hè. En we zijn nog betrekke lijk vitaal. Ik ben bijvoorbeeld Het echtpaar Christiaan en Elizabeth Feleus-Dekker uit Goes was gisteren 65 jaar getrouwd. foto Dirk-jan Gjeltema laatst weer goedgekeurd voor m'n rijbewijs," zegt Christiaan. Hij rijdt nog regelmatig naar zijn zoon (die inmiddels al gepensioneerd is) in Zutphen. En Christiaan ging laatst nog met zijn zoon op vakan tie in Oostenrijk. Skiën zit er al leen niet meer in. „Ik slijt m'n dagen in ieder geval niet achter de geraniums. Af en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54