Goes sleutelt aan Buys Ballotstraat deDRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN Opslag schelpen mag doorgaan Pukkiecode Goes met Fair Trade op beurs Goese eer aan de oorlogsveteranen Still pM§ V0| 18 ®P Ml m m P fH Jü tl Donderdag 2 oktober 2008 Tip? redgoeslDpzc.nl PSV met 3-1 onderuit in Liverpool Tien gemeenten samen in de bres voor het platteland Herinrichting van verkeersader kan pas na aanleg afslag A58. door Frank Balkenende goes - De gemeente Goes gaat na of er fietslijnen kunnen komen op het kruispunt op de spoorwegover gang Buys Ballotstraat, Patijnweg en Lewestraat. Dat onderzoekje volgt op een ongeval met een zesja rig meisje uit Goes, dat eind sep tember onder de oplegger van een vrachtwagen kwam en daarbij zwaargewond raakte. Wethouder Rinus Dieleman (CDA, verkeer) heeft deze week met bewoners van de drukke Buijs Ballotstraat gesproken over onder meer de veiligheid van fietsers, in het bijzonder op en rond de spoor wegovergang. Bewoners wensen een duidelijk be lijning voor fietsers op het, nu nog al chaotische, kruispunt. Wethou der Dieleman wil best bekijken of dat mogelijk is. Om de drukte in de straat en lucht vervuiling terug te dringen, heeft de PvdA onlangs gevraagd via een bord aan te geven dat de spoorweg overgang dichtstaat. Automobilis ten kunnen dan meteen hun mo tor afzetten of eventueel een ande re route kiezen. Dieleman wil zich ervoor inspan nen, maar moet dan zaken doen met railbeheerder Prorail. „Zo'n matrixbord zal moeten worden ge koppeld aan de spoorbomeninstal latie. We moeten weten of het technisch kan en wat het kost." De Buys Ballotstraat is een ver keersader in het Goese wegennet. Goes wil wel iets sleutelen aan de veiligheid op de Buys Ballot straat, maar een herinrichting is pas mogelijk als er een nieuwe af slag op de A58 in Zuid ligt. Elke dag staan er files tijdens de spits. Uit een enquête, waaraan 50 van de 57 huishoudens aan de Buys Ballotstraat meededen, bleek onlangs dat het overgrote deel van de bewoners last heeft van het vol gens hun flink toegenomen ver keer. Ze noemen stank en viezig heid en zijn bang voor de gevol gen van het verkeer voor hun ge zondheid. Daarbij tekent de wet houder aan dat de normen voor fijnstof op de Buys Ballotstraat nog niet worden overschreden. De PvdA heeft gevraagd snel maat regelen te nemen om de overlast te verminderen. In het gesprek met bewoners heeft Dieleman la ten weten dat een grootschalige herinrichting tot bijvoorbeeld een 30-kilometerzone er voorlopig niet inzit, al is dat wel de bedoe ling op de lange termijn. „Kijk, we moeten eerst een afslag op de A58 bij Goes-Zuid hebben. Zolang die er niet ligt, zal een deel van het verkeer dat via het zuiden de stad in- en uitgaat over de Buys Ballotstraat moeten kunnen rij den, anders verplaats je het pro bleem alleen maar. Ik heb de be woners nog eens duidelijk ge maakt welke handicaps we als ge meente te overwinnen hebben." \--8s Rijopleidingen Lesprijs 32,- voor 50 minuten Pakket vanaf 959,- incl. examens Ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113)22 07 13 www.accent-rijopleidingen.nl VLAKE - Een echtpaar uit Vlake dat al tien jaar juridische actie voert te gen de opslag van mosselschelpen in een loods bij het buurtschap, heeft gisteren opnieuw bot gevan gen bij de Raad van State in Den Haag. Er zou sprake zijn van stank overlast. Volgens de hoogste be- stuursrechtbank is er echter na het installeren van een natte gaswas ser in de loods en een snelsluiten- de geïsoleerde toegangsdeur geen reden meer tot klagen. Tip? redactie@pzc.nl Het kon geen kwaad, dacht die Vlissingse moeder naïef, toen het zoontje van zes de haar van be- drijfswege verstrekte mobiele tele foon aan een heftig onderzoek onderwierp. Het toestel was uit gezet en bovendien beveiligd met een geheime code. Haar onbe zorgdheid sloeg ras om toen de dochter van vijftien langswandel- de, haar broertje bezig zag en nonchalant waarschuwde: „Na drie keer een verkeerde code vraagt het toestel om een puk-co- de." Om een wat? Het bleek in derdaad zo ver. Kon ze op haar vrije dag nog 'ns naar kantoor. Met zoonlief. Die stapte blijmoe dig binnen en riep: „Wij komen om de Pukkiecode!" Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 goes - Goes geeft op 9 oktober sa men met COS Zeeland op de be- drijvenbeurs Contacta in de Zee landhallen een presentatie over haar pogingen Fair Trade-gemeen- te te worden. Ze probeert bedrij ven en instellingen mee te krijgen in het streven naar eerlijke handel. goes - Oorlogsveteraan Jacques de Jonge uit Goes praat met beroepenvoorlichter J. Botbijl van de Koninklijke Landmacht, vlak voor de ope ning de tentoonstelling Veteranen, Ingezet in Dienst van de Vrede in het stadskantoor van Goes. De tentoonstelling informeert over het werk en de geschiedenis van veteranen, de achtergronden van missies, zorgaspecten en de Nederlandse Ve- teranendag. Het geeft een overzicht van de ge schiedenis van de Nederlandse veteraan: de strijd van de militairen in de Tweede Wereldoorlog, Ne- derlands-lndië, Korea en Nieuw-Guinea. Ook een groot aantal vredesoperaties komt aan bod, zoals het Midden-Oosten, voormalig Joegoslavië, Irak en Afghanistan. De tentoonstelling is in opdracht van het Comité Nederlandse Veteranendag ge maakt door historicus Klaas Kornaat en vormge ver Marius van Leeuwen. Bezoekers van het stads kantoor kunnen nog de hele maand oktober de tentoonstelling bezichtigen. foto Dirk-Jan Gjeltema vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu knolselderij soep, rode poon of lasagne en amandelgebak 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 t/m 11 oktober Kinderboekenweek voor programma zie www.drukkerijmiddelburg.nl zaterdag 4 oktober 15.00-16.30 uur Zeeuwse Koorschool zondag 5 oktober 15.00-16.30 uur drukkerijmiddelburg.nl kunst- en cultuur in Zeeland o.l.v. Rebecca van Wittene woensdag 8 oktotier 15.00-16.00 uur Joke van Leeuwen voor kinderen van 8-10 jaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53