Marseille in zelfde schuitje als PSV Doelman Van Dijk (39) maakt Europees debuut 1 PZC Donderdag 2 oktober 2008 41 Hunteiaar accepteert Vermeer onder de lat straf 'onder protest' bij Ajax-Borac Scholes twee maanden Voetbalsters Oranje uit de roulatie houden kans op EK MANCHESTER - Manchester United moet het twee maanden stellen zonder Paul Scholes. De midden velder raakte dinsdag in de Cham pions Leaguewedstrijd tegen AaB Aalborg (3-0) geblesseerd aan een knieband. Hij verliet het veld al na vijftien minuten per brancard. De ervaren ploeggenoot van Edwin van der Sar was vorig seizoen ook al drie maanden uitgeschakeld na een knieoperatie. ALKMAAR - Het Nederlands vrou wenvoetbalteam is tweede gewor den in zijn EK-kwalificatiepoule. Concurrent Zwitserland verloor namelijk gisteren met 0-3 van Duitsland. Daarmee is Oranje ver zekerd van een plek in de play-offs om EK-deelname. De play-offs zijn eind oktober. Tegen wie Oranje moet spelen is nog niet bekend. De loting is maandag. De Braziliaan llsinho opent de score voor Shakhtar Donetsk tegen Barcelona. foto AP BORAS - Bij Feyenoord, dat in de eerste ronde van de Uefa Cup de return speelt tegen Kalmar FF, staat vanavond Rob van Dijk on der de lat. De 39-jarige doelman kwam eind augustus over van SC Heerenveen en vervangt Henk Timmer. „De liesblessure van Henk ging wel vooruit, maar na drie dagen behandelen zonder één keer te trai nen was het risico te groot. Mis schien zijn we hem dan een paar weken kwijt", zei trainer Gertjan Verbeek. „Voor Rob is het wel mooi dat hij nu eindelijk zijn Euro pese debuut maakt. Hij is 39 en wordt ontgroend." De ervaren doelman werd er zelf gisteren niet warm of koud van. „Ik heb eerder bij Feyenoord, PSV en Heerenveen in totaal een keer of vijftig op de bank gezeten bij Europese duels", vertelde hij onbe wogen. „Het gevoel is nu nog niet anders. Ik loop achttien jaar in het betaalde voetbal rond en ben dus niet meer zo snel onder de in druk." Naast Timmer haakte ook Jon Da- hl Tomasson af De Deen kampt met een knieblessure en bracht het totaal aan afwezigen daarmee op elf Feyenoord moet vanavond win nen om de groepsfase te halen. De thuiswedstrijd ging twee weken ge leden met 1-0 verloren. Lionel Messi redt Barcelona met twee late treffers in Oekraïne. MADRID - Atletico Madrid heeft ook het tweede groepsduel in de Champions League gewonnen. Na de uitzege bij PSV was de ploeg van coach Javier Aguerre nu op ei gen veld te sterk voor Olympique Marseille: 2-1 De Nederlander John Heitinga was weer terug in de basis bij de Madrilenen. Heitinga was hersteld van een knieblessure, opgelopen in het WK-kwalificatieduel tegen Macedonië. Hij zag zijn ploegge noot Sergio Agüero al na vier mi nuten de score openen tegen het team van coach Eric Gerets, die Boudewijn Zenden op de bank had gelaten. Marseille kwam snel terug. Mamadou Niang maakte na ruim een kwartier gelijk. Maar na 22 minuten bracht Raul Garcia de thuisploeg al weer op voorsprong. De doelpuntrijke opening kreeg geen vervolg. Kort na de rust bracht Gerets Zenden in het veld. De Fransen hadden iets meer bal bezit maar dreigend werd het zel den voor het doel van Leo Franco. In de 89e minuut was Niang met een schot nog dicht bij de gelijk maker. Zo ver kwam het niet: Mar seille bleef net als PSV op nul pun ten. Anorthosis Famagusta schreef voor eigen publiek geschiedenis. De kampioen van Cyprus boekte zijn eerste overwinning in de Champions League. Panathinaikos was het slachtoffer: 3-1. Anortho sis, voor de gelegenheid thuis'in Nicosia, had een droomstart. Tot groot genoegen van Jeffrey Leiwa- kabessy uit Eist en tot ontsteltenis Atletico Madrid is nog zonder puntenverlies in groep D van de Champions League. Na PSV versloeg de ploeg nu ook Olympique Marseille. van trainer Henk ten Cate uit Am sterdam stonden de Grieken bin nen een kwartier met 2-0 achter. In de slotfase besliste invaller Ha- war Mulla Mohammed Taher, een Irakese vleugelaanvaller, het duel. In groep D verslikte FC Barcelona zich bijna in Shaktar Donetsk. Dit Oekraïense vreemdelingenlegioen heeft onder anderen zes Brazilia nen op de loonlijst. Een van hen, llsinho, opende kort voor rust de score. De Argentijn Lionel Messi, die na een uur Thierry Henry kwam aflossen, bezorgde de Cata lanen vlak voor tijd met twee tref fers toch nog de winst: 1-2. CFR Cluj hield in groep A Chelsea van het lijf: 0-0. De Londense coach Luiz Felipe Scolari verving op het laatste moment Ashley Co le door Wayne Bridge. Na rust mocht Nicolas Anelka in de plaats van Salomon Kalou proberen meer vaart en vernuft te brengen voorin naast Didier Drogba. Ook die ingreep baatte niet. Aanklager KNVB: 5000 euro boete Heerenveen ZEIST - De aanklager betaald voet bal heeft een geldboete van 5000 euro geëist tegen SC Heerenveen, omdat de club in de besprekingen met AZ over een transfer van Afonso Alves zaken zou hebben ge daan met een onbevoegde zaak waarnemer. Heerenveen ontkent en zal in beroep gaan als de aankla- ger gelijk krijgt. Alves vertrok uiteindelijk naar Middlesbrough. AMSTERDAM - Ajax-spits Klaas-Jan Hunteiaar accepteert het schik kingsvoorstel van de KNVB naar aanleiding van zijn uitlatingen over arbiter Eric Braamhaar. Als Hunteiaar binnen een jaar de arbi trage nog een keer in diskrediet brengt, wordt hij één duel ge schorst. Hunteiaar is 'onder pro test' akkoord gegaan met de voor gestelde straf, zo heeft hij de voet balbond in de fax laten weten. AMSTERDAM - Maarten Stekelen burg mist vanavond de tweede wedstrijd van Ajax in de eerste ronde van de Uefa Cup tegen Bo- rac. De doelman heeft last van een schouderblessure en wordt vervan gen door Kenneth Vermeer. Ook voor Gabri komt de return tegen de nummer voorlaatst van de Ser vische competitie nog te vroeg. Ajax won twee weken geleden met 4-1. Fifa dreigt Polen met uitsluiting LAUSANNE - De wereldvoetbalbond Fifa heeft Polen een ultimatum ge steld. Bij de nationale federatie moeten voor 6 oktober de leiding gevenden terug zijn in functie, an ders dreigt uitsluiting voör de WK-kwalificatie. De Poolse minister van sport greep onlangs in bij de voetbal bond, maar de Fifa duldt princi pieel geen overheidsbemoeienis met nationale bonden. CHAMPIONS GROEP A Girondins Bordeaux-AS Roma 1-3 (1-0). 19. Gourcuff 1-0, 64. Vucinic 1-1, 71. Baptista 1-2, 83. Baptista 1-3. Rood: 36. Henrique (Girondins). Geel: Diarra, Chalme (Girondins), Panucci, Taddei, De Rossi, Baptista (AS Roma). Scheidsrechter: Mallenco. CFR Cluj-Chelsea 0-0. Geel: Pereira, Dani (Cluj), Alex, Anelka (Chelsea). Scheidsrechter: Meyer. Chelsea 2 1 1 0 4 4 -0 CFR Cluj 2 1 1 0 4 2 -1 AS Roma 1 2 10 13 4-3 Bordeaux 2 0 0 2 0 1 -7 Programma 22 oktober: Girondins Bor- deaux-CFR Cluj, Chelsea-AS Roma. GROEP B Anorthosis Famagusta-Panathinaikos - 3-1 (2-1). 11. Sarriegie (e.d.) 1-0, 16. Dobrasinovic 2-0, 28. Salgipidis (pen) 2-1, 78. Taher 3-1. Geel: Leiwakabessy, Katsavakis (Anorthosis), Goumas, Sal- pingidis, Gilberto (Panathinaikos). Scheidsrechter: Braamhaar. Internazionaie-Werder Bremen 1-1 (1-0). 13. Maicon 1-0, 62. Pizarro 1-1. Geel: Stankovic, Cruz (Internazionale), Baumann, Diego, Frings, Jensen (Wer- der Bremen). Scheidsrechter: Michel. A.Famagusta 2 1 1 0 4 3 -1 Internazionale 2 1 1 0 4 3 -1 WerderBr. 2 0 2 0 2 1 -1 Panathinaikos 2 0 0 2 0 1 -5 Programma 22 oktober: Internaziona- le-Anorthosis, Panathinaikos-Werder. GROEP C Sporting Portugal-FC Basel 2-0 (0-0). 55. Romagnoli 1-0, 86. Derlei 2-0. Geel: Grimi, Veloso, Tonel (Sporting), Streller (Basel). Scheidsrechter: Rizzoli. Shaktar Donetsk-FC Barcelona 1-2 (1-0). 45. llsinho 1-0, 87. Messi 1-1, 90. Messi 1-2. Geel: Sma, Fernandinho, Chygrynskiy (Shaktar), Hernandez, Kei- ta, Marquez (Barcelona). Scheidsrech ter: Webb. FC Barcelona 2 2 0 0 6 5 -2 Shaktar D. 2 10 13 3-3 Sporting 2 10 13 3-3 FC Basel 2 0 0 2 0 0 -4 GROEP D Liverpool-PSV 3-1 (2-0). 5. Kuijt 1-0, 34. Keane 2-0, 76. Gerrard 3-0, 78. Koe vermans 3-1. Scheidsrechter: Brych (Dui). Toeschouwers: 41.097. Gele kaart: Marcellis (PSV). PSV: Isaksson; Kromkamp, Marcellis, Simons, Salcido en Brechet (46. Pie- ters); Mendez (76. Dzsudzsak), Culina, Bakkal en Wuytens (60. Koevermans); Am ra bat. Atletico Madrid-Olympique Marseille 2-1 (2-1). 4. Aguero 1-0, 16. Niang 1-1, 22. Garcia 2-1. Geel: Pernia (Atleti co), Ben Arfa, Taiwo, Cheyrou (Olympi que). Scheidsrechter: Ovrebo. AtléticoM. 2 2 0 0 6 5 -1 Liverpool 2 2 0 0 6 5 -2 Olympique M. 2 0 0 2 0 2 -4 PSV 2 0 0 2 0 1 -6 Programma 22 oktober: PSV-Olympi- que Marseille, Atletico Madrid-Liver pool. - PROGRAMMA VAN VANAVOND Uefa Cup, eerste ronde. Returns. Kalmar FF-Feyenoord (18.30 uur) Dinamo Boekarest-NEC (19.15) FC Twente-Stade Rennes (20.00 uur) SC Heerenveen-Vitoria Setubal (20.00 uur) Ajax-FK Borac (20.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43