PSV te naïef voor het grote werk 'Sneijder zou vrije trap nemen' Baas Tour op straat gezet H SDI C# Ir II 43 39 De Jaeger volbrengt de 246 kilometers van de Spartathlon A Ajax en Feyenoord missen hun keepers in Uefa Cuptoernooi Dirk Kuijt (rechts) is twee PSV'ers te snel af. foto Vincent Jannink/ANP Eindhovenaren zijn kansloos tegen zuinig Liverpool: 3-1. door Frans van den Nieuwenhof LIVERPOOL - Een paar meesterlijke demonstraties van traptechniek en doelpunteninstinct hebben PSV gisteravond op Anfield vrijwel kansloos gemaakt in de strijd om overwintering in de Champions League. Met een 3-1-overwinning bevestigde Liverpool nog eens wat eigenlijk al bekend was: de kam pioen van Nederland kan zich niet meer meten met de clubs die beho ren tot de top vier uit de grote voetballanden. De zege van Liverpool viel nog be scheiden uit. Het had er alle schijn van dat de ploeg van manager Rafael Benitez heel bewust de mo menten uitzocht om PSV te pijni gen waar het kwetsbaar was. Ver der leek Liverpool zuinig met zijn energie te willen omgaan. De klasse van de Liverpool betaal de zich vooral uit bij het tweede doelpunt. Dat viel na een razend snelle aanval over rechts, waarbij Torres een hard aangesneden voor zet aan de koele Keane bood. De spits had aan een subtiele voetbe weging genoeg om het duel te be slissen. Hoewel het veldspel van PSV voor rust bij vlagen niet onaardig was, viel het team te vaak aan naïviteit ten prooi. Onthutsend was de ma nier waarop de toch ervaren verde diger Bréchet stond te dekken bij de eerste corner van de wedstrijd. Gerrard, die na rust zijn 100ste tref fer voor Liverpool zou maken, trapte de bal hard voor het doel en Torres liep gemakkelijk weg van Bréchet, waarna Kuijt de rebound benutte: 1-0. Halverwege de eerste helft kreeg Torres nóg een goede kopkans, toen de Fransman ander- 1^ PSV lijkt het contact met de top van het Europese clubvoetbal ver loren. De ploeg verloor in Liver pool ook het tweede duel in de Champions League: 3-1. maal niet meesprong in de lucht. Het kostte Bréchet zijn plaats, hij werd ingeruild voor de onervaren Pieters. Voor de grote meerder heid van de PSV-spelers was 'An field' een nieuwe ervaring. Van de achttien man die precies anderhalf jaar geleden, op 11 april 2007, in de selectie zaten, waren gisteren al leen Simons, Culina, Salcido en toenmalig debutant Marcellis ac tief Hoewel PSV na vijf beurten einde lijk kon scoren tegen Liverpool, vormen de recente ontwikkelin gen een illustratie van de achter stand die de ploeg in enkele jaren heeft opgelopen. Voor het eerst in vijf jaar verloor PSV zijn eerste twee wedstrijden in de Cham pions League. Toenmalig coach Guus Hiddink accepteerde daar voor in 2003 geen excuses en greep die misperen destijds, tegen AS Monaco en Deportivo La Cor- una, aan om te gaan bouwen aan een totaal nieuw team, waarin plaats was voor charismatische spe lers als Cocu, Van Bommel, Go- mes, Alex en Farfan. Het huidige elftal mist dergelijke 'karakters'. Veel spelers zijn nog te jong óf te flets om zware klussen als die van gisteren te kunnen kla ren. Uiteindelijk werd de eind stand op 3-1 bepaald door Danny Koevermans, die twaalf minuten voor tijd doel trof AMSTERDAM - Marco van Basten hoopt dat Wesley Sneijder en Ro bin van Persie binnenkort hun ge schil bijleggen. Dat zei de voormali ge bondscoach gisteren na de trai ning van Ajax. „Beiden zijn fantas tische voetballers en dat is een rijk dom voor Nederland." Sneijder vindt dat Van Persie op het EK ten onrechte een vrije trap nam in de kwartfinale tegen Rus land: „Robin is de afspraken niet nagekomen en daar wil ik met hem een gesprek over hebben." Van Basten: „Wesley was de eerst aangewezene om vrije trappen te nemen, maar Robin is ook een spe cialist en als zij dat samen hadden afgesproken, had Robin 'm ook kunnen nemen. Kennelijk was die afspraak er niet en zijn ze ook niet op het voorval teruggekomen." Van Persie verwijt Sneijder dat hij via de media communiceert. En de aanvaller van Arsenal deed prompt hetzelfde in het AD. En zijn woor den waren beduidend feller dan die van Sneijder: „Als je een colle ga-international uitnodigt, doe je dat door de telefoon te pakken en bespreek je de dingen samen. Ik had meer klasse van hem ver wacht." PARIJS - De hoogste baas van de Tour de France en de Dakar Rally, Patrice Clerc, is gisteren ontslagen. Zijn plaats aan het hoofd van ASO is per direct ingenomen door Jean-Etienne Amaury. Deze 32-jari- ge bestuurder is de zoon van Phi lippe Amaury, de oprichter van het van oorsprong mediabedrijf, dat onder meer l'Équipe uitgeeft. De positie van Clerc was volgens ingewijden onhoudbaar geworden na het forse verlies bij de sporteve nementen over het afgelopen jaar en de hernieuwde samenwerking tussen de Internationale wieleru- nie UCI en de drie grote wielerron des. De koersdirecteur van de Tour de France, Christian Prud- homme, blijf wel aan. Clerc was directeur van ASO sinds 2000. Hij profileerde zich van meet af aan als absolute tegenstan der van iedere vorm van doping.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41