Provincie trakteert fietsers op fruitdrank De dolfijn doet spetterdespetterdespet! bin n?n SHOP 54 Steunpunt biedt extra inloop Niet vergeten: a.s. zaterdag Leolux show met Hugo de Ruijter Hoedenatelier Jackie Habets in Binnenuit www.binnenuit.nl uit W PZC Donderdag 2 oktober 2008 27 Voorleesochtend voor peuters stopt door te grote belangstelling. door Wendy van den Hurk VL1SSINGEN - Het is net Dikkie Dik. Kleine peutertjes kruipen zo dicht mogelijk bij het voorleesboek om geen letter, geen plaatje te hoeven missen. Stil zitten lukt niet, zo en thousiast zijn ze. Toch is de biblio theek van Vlissingen gestopt met het populaire Peutertje Luister. Gisterochtend was de laatste keer dat de kinderen over het hekje van de trap in de bieb mochten klim men, naar een verdieping waar ei genlijk niemand mag komen. Hele maal in de zolder mochten ze, maandenlang, elke woensdag luis teren naar een voorleesverhaal. Ge zellig tussen kussentjes, knuffels schemerlampen en een oude fau teuil. Buiten stond de lange tafel met kwasten en vingerverf al klaar om-samen een groot kunstwerk te maken. Maar binnen waren alle oortjes gespitst om de avonturen over de dolfijn te horen en te zien hoe hoog hij uit het water kan springen. „De dolfijn doet spetter despetterdespet!", roept de voor- leesjuffrouw. En de kinderen spet terden mee. Voor het laatst. Ook de Sprookjeszolder, waar soms wel zestig kinderen komen luisteren, moet eraan geloven. De voorleesochtenden zijn zó drukbe zocht dat ze voor bibliotheek-direc teur Kees Hamann naar meer sma ken. „Ik. wil het succes overhevelen naar basisscholen. Het punt is dat ouders hun kinderen er nu nog voor mee moeten nemen naar de bibliotheek. En dat doet niet ieder een. Veertig procent van de volwas sen beroepsbevolking, zo blijkt uit onderzoek, heeft moeite met lezen of doet het nooit. Waarom zou je dan naar de bieb gaan?" En omdat ze op basisscholen toch wel ko men, wil Hamann ze alle 21 -straks, na het ontstaan van de bre de scholen zijn dat er elf- elke maand bezoeken met een 'reizend circus'. „Bijvoorbeeld dat wij elke maand een klaslokaal omtoveren 'Als ouders moeite hebben met lezen, waarom zouden ze dan naar de bieb gaan?' tot knusse voorleesruimte, waar ie dereen bij kan komen zitten. Voor de aankleding en de boeken zor gen wij. Voor de vrijwilligers ook, al zal dat denk ik niet zo heel lastig zijn. Mensen vinden het vaak leuk om met kinderen te werken. Het is misschien ook wel een hele leu ke maatschappelijke stage." De komende weken gaat Hamann samen met de mensen achter Peu tertje Luister en de Sprookjeszol der en de basisscholen op een rij tje zetten wat ze precies willen en hoe dat kan. „En dat kan alleen als we nu al stoppen met de activitei ten in de bieb. Die energie hebben we namelijk nodig voor het uitden ken van een nieuw plan. Ik ben na melijk bang dat als we dit niet heel goed aanpakken, dat mensen dan gaan zeggen: geef mij toch de bieb maar. En het zou toch fantastisch zijn als we niet veertig tot zestig kinderen kunnen voorlezen, maar wel vierhonderd?" Op basisschool De Wissel en De Mozaïek in Souburg is de bieb al vast begonnen met een proef van Peutertje Luister. De hoekjes die er voor zijn ingericht, worden goed bezocht. Inmiddels zijn zelfs alle leerlingen lid van de bibliotheek. In de rest van Vlissingen is dat nog maar zeventig procent. Weg van Koudekerke naar Middelburg drie weken eerder klaar. door Henk Postma KOUDEKERKE - „Vet gaaf dat je om fietst." Dat schouderklopje deelt het Zeeuws provinciebestuur van daag uit aan 1500 fietsers op de Breeweg tussen Middelburg en Koudekerke. Bij de fietssluis krij gen ze allemaal een flesje power- drink fruitmix uitgereikt. Omrijden moet, omdat de Middel- burgseweg, ofwel de N660, dezer weken is afgesloten. De weg wordt omgebouwd tot een bomenlaan met een snelheidslimiet van 60 ki lometer per uur en een wat bre der, vrijliggend fietspad. Die klus is eerder klaar dan verwacht. De aannemer, BAM Wegen, loopt drie weken voor op het schema. Dat betekent dat de weg naar ver wachting al op zaterdag 25 oktober kan worden opengesteld. Scholieren hebben ondertussen ontdekt dat het nieuwe fietspad al berijdbaar is, signaleerde voorzit ter John Muller van de dorpsraad Koudekerke gisteren tijdens een werkbezoek van Statenleden. Ver bodsborden en afzettingen nege rend, laveren ze langs het werkver keer. „Levensgevaarlijk", waar schuwde gedeputeerde Toine Pop- pelaars. Op het fietspad rijden graafmachines, vrachtauto's en be stemmingsverkeer af en aan. Het ligt bovendien vol glibberig slib. Omrijden blijft dus nog drie we ken 'vet gaaf. Al dan niet met energiedrank. 00 0 0 <N UITNODIGING MODESHOW CC van 14.00-16.30 Vrijdagmiddag 3 oktober De Kwikstaart Maandagmiddag 13 oktober Z Ter Reede Na reservering GRATIS toegang! LU (vrijdag 3 oktober gesloten) SHOP 54 Scheldestraat 54 Vlissingen Tel. 0118-417 423 MIDDELBURG - Het Steunpunt Man telzorg van de Vrijwillige Zorg Walcheren, gevestigd aan de Lau rens Stommesweg in Middelburg, heeft twee nieuwe, extra locaties in de stad waar mensen terecht kunnen. Mantelzorgers en andere vrijwilligers kunnen nu ook elke donderdag van 11.00 tot 17.00 uur terecht in het voormalig CWI-kan- toor aan de Sint Sebastiaanstraat 12 en van 17.15 tot 20.00 uur in het souterrain van de Zeeuwse Biblio theek. De bibliotheek in Vlissingen is gestopt met het populaire Peutertje Luister. Gisteren konden kinderen voor het laatst luisteren naar de voorleesjuf. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29