'Geen tekort op Scheldekwartier' ém m C 4 WALCHEREN 39 25 31 Auto's bekrast in Middelburg Pukkiecode Vier uur treinen voor gratis autorijles deDRVKKE RY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 a.s. zaterdag valt er weer heel wat te genieten in Binnenuit bin n9rt www.binnenuit.nl uit 7KH PSV met 3-1 onderuit in Liverpool Donderdag 2 oktober 2008 Tien gemeenten samen in de bres voor het platteland Tip? redwalch@pzc.nl Wethouder kijkt vol vertrouwen uit naar nieuwe exploitatie. door Maurits Sep VLISSINGEN - Aan de onheilstijdin gen over miljoenentekorten voor het Vlissingse Scheldekwartier komt snel een einde. In november komt de gemeente met een nieu we grondexploitatie en die zal uit komen op 'nul of een plus', voor spelt wethouder van financiën Jac ques Suurmond. Het optimisme is opmerkelijk na de rapporten die Witteveen+Bos uitbracht en waarin nog sprake was van tekorten van eerst 62,5 en daarna 42,3 miljoen euro. Als Suur mond gelijk krijgt, is Vlissingen in feite terug bij af: in 2005 bereken de adviesbureau Tauw een mi niem gat van 70.000 euro. „Ik wacht met smart op de cijfers, maar ik heb geen aanwijzing dat het niet lukt. In november is er geen tekort meer", belooft Suur mond. „Ik ga ook niet voor min der, als portefeuillehouder financi ën en grondzaken." Het Realisatieteam onder aanvoe ring van de provincie kwam in mei van dit jaar na uitgebreid re kenwerk nog uit op een tekort van 18 miljoen euro, maar zag ook ruimte om nog 7 miljoen te win nen. Suurmond heeft er alle ver trouwen in dat de laatste 11 mil joen ook zijn weg te werken. „Niet dat we net zo lang rekenen tot het positief is, maar je kunt wel aan knoppen draaien. Je kunt niet on dergronds maar bovengronds par keren, of eerder meer huizen boll ig Na eerdere berichten over miljoe- nentekorten op het project Schel dekwartier verwacht de gemeen te in november een sluitende be groting of zelfs een kleine winst. wen en pas daarna geld uitgeven aan infrastructuur.'' Zulke 'trucs', zoals hij ze noemt, zullen niet ten koste gaan van de kwaliteit van de nieuwe wijk op het Scheldeterrein, meent de wet houder. Maar de marges om aan 'knoppen te draaien' zijn wel klein, waarschuwt gedeputeerde Harry van Waveren, voorzitter van het inmiddels opgeheven Rea lisatieteam. „Je kunt de jachthaven anders vormgeven, variëren in het aantal huizen van een bepaald type. Maar niet te veel, want dan verandert meteen het karakter van het plan en dus van de wijk." Stichting Belvos, die zich bezig houdt met volkshuisvesting in Vlis singen en de ontwikkelingen rond het Scheldekwartier nauwkeurig volgt, verbaast zich over de voor spelling van Suurmond. „Je kunt altijd naar nul toerekenen, maar ten koste van wat?", vraagt Ron Roelse zich af Volgens hem zitten er nog grote risico's in de bereke ningen, zoals de rente die betaald moet worden en de voorspelling over de opbrengst van de woning bouw. „Die moet elk jaar met 2,5 procent stijgen en 33 miljoen ople veren. Maar als dat niet lukt, heb je meteen een nieuw probleem." MIDDELBURG - In Middelburg-Zuid zijn in de nacht van dinsdag op woensdag meerdere auto's bekrast. De auto's stonden geparkeerd in de J.R Boreelstraat en de Regenten laan. De politie is op zoek naar eventuele getuigen of mensen die meer informatie kunnen verstrek ken over de daders. Het aantal meldingen van bekraste auto's was gistermiddag al opgelo pen tot vijftien. Getuigen kunnen zich melden via het servicecentrum van de politie op 0900-8844. Tip? redactie@pzc.nl Het kon geen kwaad, dacht die Vlissingse moeder naïef, toen het zoontje van zes de haar van be- drijfsïuege verstrekte mobiele tele foon aan een heftig onderzoek onderwierp. Het toestel was uit gezet en bovendien beveiligd met een geheime code. Haar onbezorgdheid sloeg ras om toen de dochter van vijftien langswandelde, haar broertje be zig zag en nonchalant waar schuwde: „Na drie keer een ver keerde code vraagt het toestel om een puk-code." Om een wat? Het bleek inder daad zo ver. Kon ze op haar vrije dag nog 'ns naar kantoor. Met zoonlief, maar die zat daar hoe genaamd niet mee. Die stapte blijmoedig binnen en riep: „Wij komen om de Pukkiecode!" MIDDELBURG - Dik twee uur treinen heeft Mela- nie Blom uit Boxtel wel over voor een gratis rij les. Voor het station van Middelburg wordt ze op gewacht door de Middelburgse rijschoolhouder Jaap Mierop. Die wil haar graag kosteloos Ieren autorijden omdat Melanie is gedupeerd door het faillissement van de rijschool waar zij op haar achttiende verjaardag was begonnen. Ruim 1800 euro had ze betaald voor veertig lessen, maar na vijftien lessen kwam de instructeur niet meer op dagen. Het tv-programma Hart van Nederland van SBS6 besteedde er aandacht aan. Jaap Mie rop vond het sneu voor Melanie en slecht voor het imago van de rijscholen en bood haar gratis lessen aan. Maar van Boxtel naar Middelburg, twee uur heen én twee uur terug met de trein? „Ik heb meteen ja gezegd", glundert Melanie van uit de Lexus van Verkeerschool Mierop. Ze krijgt van school vrijstelling voor de rijlessen en heeft een ov-studentenkaart waardoor ze gratis met de trein kan reizen. En Jaap Mierop is bereid de les sen wat langer te maken, zodat ze snel goed leert autorijden. En dat is ook wel nodig, oordeelt Mie rop. „De lessen die ze heeft gehad, waren niet goed. Ze heeft nog maar weinig bochtenwerk ge daan. En spiegelen is ook niet geleerd." Volgende week woensdag komt ze weer. foto Lex de Meester vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu knolselderij soep, rode poon of lasagne en amandelgebak 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 86.6 t/m 11 oktober Kinderboekenweek voor programma zie www.drukkerijmiddelburg.nl zaterdag 4 oktober 15.00-16.30 uur Zeeuwse Koorschool zondag 5 oktober 15.00-16.30 uur drukkerijmiddelburg.nl lamst- en cultuur in Zeeland o.l.v. Rebecca van Wittene woensdag 8 oktober 15.00-16,00 uur Joke van Leeuwen voorkinderen van 8-10 jaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27