Watereconomie is toekomst 10% korting PZC De Nationale Banken 10 daaqse Top 100 illegale veelplegers 12/13 op de gehele Montèl collectie! AIONTEL Cliënt beslist over reanimatie Nu ook op Woonboulevard Goes DroomDomein Donderdag 2 oktober 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 235 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN 'Hervormingen nodig voor duurzaam en aantrekkelijk Zeeland.' door Marcel Modde GOES - In Zeeland gebeurt veel, maar er is te weinig samenhang tussen de verschillende initiatie ven. Dat is de boodschap van het rap port Watermerk, waaraan twintig prominente 'friskijkers en dwars- denkers' uit diverse lagen van de Zeeuwse samenleving hebben meegewerkt. Op initiatief van de Hogeschool Zeeland en de Zeeuwse Milieufede ratie heeft de onderzoeksgroep Drift van de Erasmus Universiteit Rotterdam de provincie doorge licht op toekomstperspectief. Belangrijkste conclusie is dat het beleid in Zeeland de komende veertig jaar drastisch moet veran deren. Het bestuur is zich daarvan bewust, verwijzen de onderzoe kers naar bestaande nota's en inno vatieprojecten. Maar van een se rieuze kwaliteitssprong is nog geen sprake. Dat vergt lef en moed, is de uitdaging die in het rapport wordt neergelegd. Zeeland moet de veranderingen die op de regio afkomen (zoals kli maat, water, bevolkingskrimp en energieproblematiek) gebruiken om een duurzame dynamiek te creëren en 'herwaardering' te krij gen van het omliggende stedelijk gebied. In de metropool is een groeiende behoefte aan tijdsbeste ding in de open ruimte. De visionairs zien mogelijkheden voor de bouw van hele dorpen op het water. Ook zien ze in 2048 Wl Zeeland is niet goed voorbereid op de toekomst. Het beleid ver eist een omslag naar een water economie, zo staat in een rap port van de Erasmusuniversiteit. landbouw van eiwitrijk voedsel, aquacultuur en volledig duurzaam werkende havens en industrie ka rakterbepalend worden voor Zee land. Het rapport Watermerk wordt van daag in Middelburg gepresenteerd. ®pag 2/3: Over veertig jaar dient Zeeland de metropool O Lees het volledige rapport op www.pzc.nl HET WEER: Buien Bijenkorf weer even het theater van de hebzucht DEN HAAG - Staatssecretaris Neba- hat Albayrak van Justitie gaat een 'top 100 aller tijden' samenstellen van illegale veelplegers. Een per soonlijke aanpak moet ertoe lei den dat deze criminelen, die vaak al jarenlang overlast veroorzaken, alsnog het land verlaten. Albayrak kondigde dat gisteren aan in een overleg met de Tweede Kamer. Voor haar is het toppriori teit de 'allergrootste overlastge vers', die vaak bekend zijn bij de politie, aan te pakken. Ze wil hun namen hebben en in de gaten hou den wat er met hen gebeurt. 1 Zeeland is goed zo als het is Nieuwe moskee is aanwinst voor Zeeland mm 13% alarmeerde de hulpdiensten. De veertigjarige Axelaar werd uit het water gehaald. Hij was al overleden. Hoe lang de auto in het water lag, is nog niet duidelijk. Duikers van de brandweer hebben nog gezocht naar eventuele andere slachtoffers, maar er is nie mand aangetroffen. In het verleden raakten al vaker automobilisten te water die op de Hulsterseweg de macht over het stuur verloren. In april van dit jaar overkwam dat nog een moeder met twee dochters. Ze kon den uit de auto worden geholpen. In juli was er op de weg nog een aanrijding. Daar bij werd een automobilist uit zijn voertuig geslin gerd en kwam net voor het water terecht. foto Camile Schelstraete BBS123SBBHHH Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4, 5, 6 en 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 11; Economie: 14, 15 en 17; Boeken: 19 en 21; Weer: 22; Strips: 23; Weekagenda: 34 en 35; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47 AXEL - Een veertigjarige inwoner van Axel is om het leven gekomen nadat hij met zijn auto te wa ter was geraakt. De man reed over de Hulsterse weg vanuit Axel richting Derde Verkorting en is door onbekende oorzaak in een bocht van de weg geraakt en in het water gereden. Een voorbijganger zag gisterochtend rond negen uur een auto op zijn kop in het water liggen en Exclusief en betaalbaar zitcomfort Montèl vindt u op de volgende woonboulevards: Alkmaar. .Amersfoort Amsterdam. Apeldoorn, Beverwijk. Breda. Cruquius. Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, Goes, Groningen, Hazerswoude. Heerenveen, Heerlen, Leiderdorp, Nijmegen, Oldenzaal. Roer- in, .ivfRotterdam Alexandnum Rotterdam Km" ihikhv-*,- si-:lier;n:. Sten-vosmeer, Utrc -.hl w.miwik ZovenaniZUphen en Zwolle Kijk voor openingstijden en koopzondagen op www.montel.nl DEN HAAG - Bewoners van een ver pleeghuis zullen in een indivi dueel gesprek moeten aangeven of ze wel of niet gereanimeerd willen worden. Dat komt in een nieuwe richtlijn van de Nederlandse Vere niging van Verpleeghuisartsen te staan, zo heeft staatssecretaris Bus- semaker (Volksgezondheid) giste ren gezegd in de Kamer. Binnen zes weken na binnenkomst van een cliënt in een instelling, moet in een gesprek met een arts de voorkeur vast komen te staan. zie ook de Weerpagina www.droorndomein.nl •C-L'l Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1