Steeds meer keus in Gordijnstoffen Wie Japans papier Een vrij Vlinderjaloezie De vlin derjaloezie van bécé raamdecoratie combineert de beste eigenschappen van horizontale jaloezieën en plissé- gordijnen in één product. De vlinderja loezie bestaat uit bijzondere dubbelge vouwen lamellen. De horizontale la mellen bestaan elk uit een dubbelge vouwen baan textiel met de vouw aan de interieurzijde. De lamellen kunnen uitvouwen, waarna de uiteinden van de lamellen elkaar raken. Zo oogt de vlinderjaloezie als een plisségordijn. Zijn de lamellen niet uitgevouwen, dan oogt de vlinderjaloezie als een ho rizontale jaloezie.De collectie bestaat uit vier verschillende kleurpaletten, na melijk beige, coolgray, warmgray en colour. Van neutraal wit, warm beige tot strak grijs. www.vlinderjaloezie.nl Shutters Shutters zijn in de Dakramen Dakraamspecia list Velux heeft de collectie raamdeco ratie voorzien van een nieuw design en nieuwe kleuren. Slim Design is ver krijgbaar bij zowel verduisterende rolg ordijnen als plissé gordijnen. Eveneens nieuw is de flexibele positie waarmee het plissé gordijn verschoven kan wor den naar iedere willekeurige plaats in het dakvenster. www.velux.nl Silhouette Silhouette Sha des van Luxaflex. Zo zacht als zijde, zo elegant als een gordijn en zo prak tisch als jaloezieën. Zo noemt Luxaf lex de nieuwe Silhouette Shades met de exclusieve lamelbreedte van 100j| mm, die staat voor een magnifiek zicht, de perfecte lichtinval, stijl en kwaliteit. Deze lamelbreedte is vooral geschikt voor ruimtes met grotere ra men en een breed panoramazicht. Ook het bedieningssysteem is nieuw. www.luxaflex.nl WONEN&TUINEN 2 OKTOBER 2 008 8*6 -11 i®: fe; p "V3*S--'v- - - - GORDIJNEN Wie lekker overdag fit moet zijn, wil lekker slapen en heeft goede gordijnen nodig. Het kiezen van raambekleding is bepaald niet ge makkelijk. Voor de consument vormt de overvloed aan mogelijkhe den soms een ondoordringbaar woud. door Folly van Dijk Er zijn traditionele gordij nen, de rol- vouw- en plis- ségordijnen, jaloezieën, ver ticale lamellen, paneelgor dijnen, shutters en folie (met de keuze in matglasfolie, zonwerende en inbraakwerende folie). Maar als die basiskeus gemaakt is, doemt meteen het volgende probleem op: welke gordijnstof, welk type la mellen of welke shutters? Het beste uitgangspunt is kies in elk geval raambekleding die in stijl is met de rest van de ruimte, of laat zelfs de stoffering als basis die nen. Interieurspecialisten wijzen er verder op dat te drukke dessins een ruimte kleiner doen lijken. Om een kamer optisch hoger te la ten lijken, is verticale zonwering geschikt, terwijl een smalle ruimte breder kan ogen met horizontale zonwering. een winkel in gordijnstoffen binnen loopt, staat al gauw versteld van de enorme verscheidenheid in stoffen, dessins en kleuren. Niet voor niets hebben de meeste interieurzaken te genwoordig vakkundige adviseurs in dienst. Dé trendkleuren voor 2008 zijn paars, chocoladebruin en blauw, aldus het perscentrum Wonen. Maar zelfs al weet je wat de 'trends' zijn, dan nog is kiezen razend moeilijk. Ze ker wanneer, zoals nu, zovéél mogelijk is. Volgens fabrikant Arte is er momen teel sprake van twee stromingen: 'stil te' en 'drama'. Ofwel: rustig en inte ger tegenover uitbundig en gedurfd. Drukke (bloem)motieven, borduur werk, prints en applicaties, reliëf en veel mengkleuren zorgen dat gordijn stoffen hun duidelijke stempel druk ken in een ruimte. Weloverwogen kie zen is dus heel belangrijk! nieuwe en heel subtiele vorm van raambekleding is Wood&Washi uit Groningen. Hierbij wordt de traditio nele kunst van de Japanse papiercul tuur verweven met modern Dutch de sign. De producten van Wood&Washi zorgen voor een fascinerend spel van licht en schaduw. Het papier 9van de moerbeiboom) is scheurvrij en lich- techt. Het nieuwste ontwerp, 'Melting snow' is van de Japanse kunstenares Kyoko Ibe. www.woodandwashi.com VS al decennialang razend populair. In middels zijn shutters ook in ons land met een opmars bezig. Shutters zijn een vorm van zonwering van verstelba re lamellen in houten panelen. Daar naast zijn ze zijn decoratief, isolerend, gemakkelijk en duurzaam. Je kunt de lichtinval er optimaal mee sturen. Hoe smaller de lamellen, hoe minder lich tinval en inkijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 111