6-daagse rondreis New York l LEZERSEXTRA PZC steeds enthousiaster over de Kustmarathon Ontdek the Big Apple "a city that never sleeps" Mondial Tours PZC Woensdag 1 oktober 2008 3 5 Liefst 350 ATB'ers rijden van Zoutelande naar Burgh-Haamstede. door Koen de Vries VROUWENPOLDER - Net als bij de ge wone Kustmarathon ontmoette Leen Schoe aanvankelijk weinig en thousiaste gezichten toen hij het idee opperde een mountainbike- tocht langs de Zeeuwse kust te hou den. De inwoner van Vrouwenpol der wilde vorig jaar voor het eerst fietsers enkele uren voor de start van de marathon het parkoers in omgekeerde richting laten rijden. De scepsis is inmiddels verdwenen. Vorig jaar stonden 's morgens vroeg 185 deelnemers aan de start, zaterdag zijn dat er 350. En het had den er nog veel meer kunnen zijn, als er geen deelnemersstop was in gesteld. „De mensen bij wie ik het idee opperde, zijn inmiddels heel enthousiast", vertelt Schoe. „Er zijn genoeg vrijwilligers, onder wie veel leden van mountainbikevereni ging X-Treme." Volgend jaar hoopt Schoe min stens 500 mountainbikers op pad te kunnen sturen. Hij benadrukt dat het om een toertocht gaat, niet om een wedstrijd. Dat heeft met het verkrijgen van vergunningen te maken, maar ook met het cachet van het gebeuren. „Je krijgt nu heel andere deelne mers: vaders, moeders en kinderen die gewoon lekker een stuk willen mountainbiken. Mensen die hard Mountainbiketocht Op zaterdag 4 oktober wordt een mountainbiketocht verreden/ Deze toertocht, dus géén wedstrijd, loopt in tegengestelde richting over het parkoers van de Kustmarathon. Een mountainbike (MTB of ATB) is een racefiets voor onverharde wegen of paden. Meestal heeft een MTB 24 (3 x 9) versnellingen. achteras v) --cassette met 9 tandwielen - achterderrailleur recht stuur -voor meer stabiliteit - met handremmen helm Voor de eigen veiligheid draagt de mountainbiker een helm. Deze is gemaakt van licht materiaal en zorgt, door de openingen, voor ventilatie. geveerde voorvork - beter bodemcontact j - meer comfort - minder lekke banden J schijfremmen K- - bediening met kabel of hydraulisch banden - meestal met profiel voor meer grip en beter comfort - bij Kustmarathon zonder profiel i.v.m. rijden op zand willen, zijn er natuurlijk altijd. Je kunt niet tegenhouden dat ze er een wedstrijd van maken. Maar bij de finish in Burgh-Haamstede lig gen er geen prijzen te wachten. Al leen een stuk ontbijtkoek van de plaatselijke bakker, voor iedere deel nemer." Het vertrek is om 8.oo uur in de Langstraat van Zoutelande. Omdat het een flinke stoet betreft, slaan ze niet net als vorig jaar 200 meter na PZC Willem Adriaansens bron wikipedia de start het smalle paadje richting boulevard in. Dat zou enorme op stoppingen geven. Ze rijden door, de Duinweg in, tot de brede over gang verderop. Daar nemen ze de afslag richting Westkapelle. Afge zien van de start is het traject pre cies hetzelfde als dat van de hardlo pers en de wandelaars. De enige eis die de organisatie stelt, is dat de deelnemers uiterlijk om 11.00 uur aan het eind van Neeltje Jans zijn. Als ze vanaf dat punt later vertrek ken richting finish bestaat de kans dat ze stuiten om de horde van de Kustmarathon, die om 12.00 uur Burgh- Haamstede uitdraaft. En dat wil men natuurlijk liever niet. Een mountainbiketocht over het strand is iets speciaals. Ze zijn er niet zo veel, al was het alleen maar omdat zo'n tocht een enorme aan- Leen Schoe: 'Bij de finish in Burgh-Haamstede liggen er geen prijzen te wachten' slag betekent op de fiets. Het zout en het zand komen overal. „Als je je fiets weer goed op orde wilt krijgen, moet je hem eigenlijk helemaal uit elkaar halen", weet Schoe. „Het zand komt bijvoor beeld in de verende voorvork te zit ten. En het zout vreet in de ket ting. Die moet je na afloop eigen lijk gewoon weggooien. Je krijgt het er nooit meer helemaal uit Ik rij zelf ook mee met mijn kinde ren. Maar niet op onze eigen dure fietsen. Dat zou zonde zijn. Ik koop een paar tweedehandsfietsjes van een euro of tien, vijftien. Dan is het niet zo erg dat ze na afloop niets meer waard zijn." Reisprogramma (29-11 t/m 04-12 2008) Dag 1: Heenreis, vlucht naar New Vork Dag 2: Daguitstapje sightseeing Manhattan en een stads rondrit* Dag 3: Daguitstapje Uptown New Vork- Harlem-the Bronx* Dag 4: Daguitstapje Metropolitan Museum en New York by night* Dag 5: Terugreis Dag 6: Aankomst in Nederland *facultatief Speciaal voor onze lezers heeft uw dagblad voor 2008 een prachtige reis samengesteld. Deze reis wordt gekenmerkt door: Uitzonderlijke kwaliteit van vervoer, hotel en maaltijden Nederlands sprekende reisleiding Reisgezelschap uit eigen regio Uniek samengesteld programma Inclusief transfer vanaf de opstapplaats "I wanne wake up in a city that never sleeps", zong Frank Sinatra jaren geleden al. En zo is het nog steeds; New York slaapt nooit. New York is de grootste stad van de Verenigde Staten van Amerika en is gelegen in de staat New York. De stad vormt een van 's werelds belangrijkste centra voor han del en financiën, dankzij haar ligging aan een van de beste natuurlijke havens. Vele monumenten en wijken van de stad zijn bekend over de hele wereld en staan vaak symbool voor de VS in het algemeen. Overdag kunt genieten van de diversiteit aan restaurantjes, musea, winkels en gezellige straatjes. Ook 's avonds hoeft u zich geen moment te verve len. Bezoek bijvoorbeeld een musical op Broadway. Ga met ons mee op ontdekkingstocht door deze veelzijdige stad. 6-daagse vliegreis o.b.v. logies van 29 novembertot en met4 december2008 Adviesprijs vanaf 1.395,-* Lezersprijs vanaf 1.295,-* prijs p.p. op basis van een tweepersoonskamer. Toeslag eenpersoons kamer €300,- Vertrekpunten Den Bosch, Tilburg, Eindhoven Meer informatie: Zie www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (rondreizen). Voor informatie en reserveren kunt u contact opnemen met Mon dial Tours (053) 484 25 26 maandagt/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur of pere-mail opreismetuwkrant@wegenernieuwsmedia.nl OP REIS MET UW KRANT - NEW YORK Stuur mij geheel vrijblijvend de Mondial Reisbrochure 2008 en een boekingsformulier: OM Ov GEBOORTEDATUM Stuur deze volledig ingevulde bon naar: Op reis met uw krant, Postbus 500,7500 AM Enschede De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. Voor algemene vragen over LezersExtra belt u met de afdeling Lezersservice van de PZC 0800 - 0 231231 of mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71