Politie opent jacht op maffia rond Napels TOYOTA TOP DEALS o% Een nieuwe Renault Twingo voor 6.935.-* Chinese koekjes uit Nederlandse winkels Ruziënde piraten beschieten elkaar Indonesiërs nerveus om melkproducten mÈBBËÈÈÈi lÊmmmMMk.J 3 jaar rente 6 Woensdag 1 oktober 2008 PZC j Onder andere: Auris met gratis Full map navigatie Verso Dynamic Business: voordeel tot €4.000,- Avensis Business Pro: leer en navigatie gratis Zaken doen bij Toyota is Top Deals scoren! Tientallen arrestanten verdacht van lidmaatschap Camorra. ROME - De Italiaanse politie heeft gisteren bij verschillende acties tientallen mensen gearresteerd die ervan worden verdacht lid te zijn van de Camorra, de Zuid-Italiaan se maffia. Drie van de arrestanten worden verdacht van betrokken heid bij de moord op zes Afrikaan se immigranten. Bij een reeks invallen in Napels en omgeving nam de politie voor honderd miljoen euro aan bezittin gen in beslag. Ook werdén wapens aangetroffen, waaronder twee AK-47's, waarvan de politie ver moedt dat ze op 18 september zijn gebruikt bij de aanslag op de Afri kanen. Minister van Binnenlandse Zaken Roberto Maroni sprak van een ge voelige klap voor de Camorra. „We zijn de oorlog met de Camor ra aangegaan", zei hij. „We willen WASHINGTON - Aan boord van het Oekraiense vrachtschip Faina, dat donderdag voor de kust van Soma lië werd gekaapt, heeft zich een schietpartij tussen de piraten on derling voorgedaan. Drie piraten zijn daarbij om het leven geko men. Dat heeft een bron bij het druk uitoefenen als nooit tevoren en we willen die. druk volhouden totdat de oorlog is gewonnen." De drie verdachten van de moord op de Afrikanen hielden zich schuil in kleine villa's aan de kust bij Napels. Bij huiszoekingen vond de politie pistolen, politiekleding en andere vermommingen. De mannen stonden alle drie op de lijst met de honderd meest gezoch te personen in Italië. Een vierde verdachte werd vorige week aange houden.. De andere 26 verdachten werden opgepakt bij een operatie in Caser- ta, ten noorden van Napels. Het gaat om vermoedelijke leden van een machtige Camorra-clan die Ca- serta als thuisbasis heeft. De arres tanten worden verdacht van lid maatschap van de maffia, verbo- Liefst duizend politieagenten wa ren betrokken bij de operatie te gen de Zuid-Italiaanse maffia. On der de arrestanten was de betaal meester van de Camorra. Amerikaanse ministerie van Defen sie gisteren gezegd. De Faina wordt door Amerikaanse oorlogs bodems in de gaten gehouden. Volgens het Oost-Afrikaanse Zee vaarders Assistentie Programma ontstond aan boord van de Faina ruzie tussen radicalen en meer ge- den wapenbezit, afpersing en - sommigen - van nioord en bero ving. Onder de gearresteerden is Giuseppina Nappa, volgens de poli tie de betaalmeester van de Camor ra. Zij is getrouwd met een belang rijke baas binnen het misdaadsyn dicaat, die op het moment in de gevangenis zit. Vijf verdachten zijn nog voortvluchtig. Bij de politieoperatie, waaraan dui zend agenten deelnamen, werden tientallen auto's, wapens, docu menten en boeken over de illegale activiteiten van de clan in beslag genomen. Ook werden tientallen bedrijven gesloten en meer dan honderd gebouwen verzegeld. De Italiaanse regering stuurt deze week nog eens vijfhonderd extra soldaten naar het gebied rond Ca- serta, naar aanleiding van de on rust die daar ontstond na de moord op de zes immigranten. De Afrikanen zouden zijn vermoord omdat zij in drugs handelden, een van de criminele activiteiten van de Camorra. matigden onder de circa vijftig ka pers. Het vrachtschip heeft 33 Rus sische T-72-tanks en een lading zware wapens aan boord. Voor wie in Soedan de vracht bestemd is, de regering in Khartoem of de autonome regering van Zuid-Soe- dan, is onduidelijk. DEN HAAG - De Nederlandse Voed sel- en Warenautoriteit (VWA) heeft in twee soorten koekjes ;van het Chinese merk Koala de giftige stof melamine gevonden. In de smaken kastanje en chocola de is 'een licht verhoogde concen tratie' melamine aangetroffen. Dat maakte de VWA gisteren bekend. De koekjes zijn uit de schappen ge haald en worden vernietigd. Volgens de VWA is de kans zeer klein dat mensen door het eten van de koekjes ziek zijn geworden. De hoeveelheid melamine was zo laag dat een kind twee kilo koekjes moet eten voordat er sprake is van een gevaar voor de eigen gezond heid. Onderzoekers vonden in de Koala-koekjes ruim 2,5 milligram melamine per kilo, terwijl een maximum van 0,5 milligram per kilo is toegestaan. Naast de Koala-koekjes onder zocht de VWA vanwege .het melk poederschandaal in China ook 45 andere producten, zoals snoepjes en instantpoeder, waarin mogelijk Chinese melkpoeder is verwerkt. Met deze producten bleek niets aan de hand. Eerder werden al lolly's en toetjes van Chinese makelij uit de schap pen gehaald. Vorige week nam de Europese Commissie maatregelen om Chine se producten waarin zuivel is ver werkt extra streng te controleren. Sindsdien controleert de VWA al le Chinese producten waarin mo gelijk (melk)poeder is gebruikt. Dit omdat in China op grote schaal melamine is vermengd met melk, om te verhullen dat de melk was verdund met water. Door deze handelwijze zijn daar minstens 54.000 jonge kinderen ziek geworden en vier baby's over leden. JAKARTA - Indonesiërs hebben pa niekerig gereageerd na de aankon diging dat het giftige melamine is opgedoken in twaalf Chinese pro ducten. De nervositeit ontstond nadat de Controledienst van Voe- dings- en Geneesmiddelen (BPOM) een lijst had uitgegeven met melkproducten (zes illegale, zes geregistreerde) waarin melami ne zou zijn aangetroffen. Op de lijst van melkproducten met melamine staan onder meer Oreo chocoladesticks, Guozhen formula-melk en MScM's. De Mars-fabrikant in Indonesië ver klaarde echter dat producten van Mars, M8cM's en Snickers vrij zijn van melamine. De Indonesische consumenten bond YLKI meent dat BPOM infor matie over melamine in Indonesië te lang geheim heeft gehouden. Diezelfde controledienst staat nu voor een onmogelijke taak: het be zoeken van honderdduizenden winkeltjes en supermarktjes op het eilandenrijk. Minister van Volksgezondheid Supari heeft toe gegeven dat de controledienst niet goed in staat is de zes geregis treerde producten te lokaliseren, die vervuild kunnen zijn. Het opsporen van illegaal geïmpor teerde producten wordt nog veel lastiger, vrezen voedselexperts. Bij voorbeeld 'Dutch Lady Milk'. Deze niet-geregistreerde Chinese melk staat op de lijst van giftige melk producten in Singapore. Dutch La dy Milk wordt echter op grote schaal illegaal geïmporteerd uit Singapore, voor verkoop in het In donesische Batam en Kalimantan. Controledienst BPOM tast volle dig in het duister over de grootte van de verkoop en consumptie van illegale melkproducten uit Chi na. Een importverbod van zuivel producten uit China is van kracht. Alleen bij Auto Centrum Groep Goes en Vlissingen en profiteer bovendien van 0% financiering! Renault Twingo Authentique 1.2 60 PK Stuurbekrachtiging Centrale portiervergrendeling Airbags vóór Elektrische ramen vóór Getint glas ABS U bent van harte welkom in onze showroom. U kunt dan een keus maken uit diverse kleuren en versies. U kunt ook bellen voor meer informatie naar 0113 - 24 79 00 (Goes) of 0118 - 41 71 30 (Vlissingen). Mailen kan ook naar: verkoop@autocentrumgoes.nl of verkoop@autocentrumwalcheren.nl 'Normale prijs van deze versie is 8.695,-. Nu 6.935,- Inclusief BTW en BPM, exclusief kosten rijklaar maken, verwijderingsbijdrage en leges. Inruil is mogelijk doch uitsluitend tegen de hoogst haalbare handelscondities. AUTO CENTRUM GROEP Auto Centrum Goes B.V., Marconistraat 3,4461 HH Goes. Tel. 0113 - 24 79 00 Auto Centrum Walcheren B.V., Gildeweg 16,4383 NK Vlissingen. Tel. 0118-41 71 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6