Galm in Zierikzee volledig volgeboekt nsn Genieten van een unieke Hoedenshow door Jackie Habets in Binnenuit h I n Uil 1 www.binnenuit.nl uit Restauratie oude dieselloc RTM beloond met Jan Voermanprijs Reimerswaal stelt besluit Schorebrug uit Politie op vuist met stappers Goeree-Overflakkee Duiveiandse school na metamorfose open getrommeld s pzc Woensdag 1 oktober 2008 23 nieuwerkerk - Feest was het, groot feest. De vestiging Nieuwerkerk van OBS Duiveland is gis teren na een ingrijpende verbouwing weer in ge bruik genomen en dat ging gepaard met tromge roffel. Onder leiding van percussiegroep More balls than most vormden 155 kinderen een heus sambaorkest om het vernieuwde gebouw open te trommelen. Schooldirecteur Gerard Oele zette na de officiële plichtplegingen vrijwilliger Ellen van der Linde in het zonnetje. Zij verleent op de kop af een kwart eeuw haar diensten aan de school. foto Dirk-Jan Gjeltema ouddorp - De stichting v/h RTM in Ouddorp heeft de Jan Voerman- prijs - een bedrag van 200 euro - ontvangen voor het uitgevoerde restauratiewerk aan de dieselloco motief M67. Het gaat om een hou ten locomotief uit 1936. De vrijwil ligers van de RTM hebben de ma chine, inclusief historische details, teruggebracht in nieuwstaat. De Jan Voermanptijs is vernoemd naar de voormalige eigenaar van het busbedrijf Speedwell Tours. Voerman staat bekend als autori teit op het gebied van treinen en trams. RTM verwacht de gerestau reerde M67 volgend jaar in te kun ne zetten op de Brouwersdam. Liefhebbers kunnen de houten die selloc in de herfstvakantie komen bekijken. Woensdag 15 oktober is het Herfstkinderdag met pakjes la den en bakfietsduwen. In de avonduren hebben de trams verha lenvertellers aan boord. Ook is er een buffet in de restauratiewagen. Bijna 225 aanmeldingen voor fitheidstest in sporthal Onderdak. zierikzee - Met bijna 225 aanmel dingen is de fitheidstest voor het Galm/Scala-project op donderdag 9 oktober in Zierikzee volledig vol geboekt. Na eerder sportprojecten te hebben opgetuigd in de West hoek, op het Platte van Schouwen en aan de oostkant van Schou- wen-Duiveland is het nu de beurt aan Zierikzee. Tijdens de test in Sportcentrum Onderdak worden deelnemers (van 55 tot 65 jaar) ge test op zaken als uithoudingsver mogen, lenigheid, kracht en reac tievermogen. Aansluitend kunnen mensen zich inschrijven voor di verse beweeggroepen, waarbij - on der deskundige leiding - een heel gevarieerd twaalf weken durend programma wordt aigewerkt. Van balspelen tot bewegen op muziek en van zwemmen tot fitness. De verwachting is dat er als gevolg van dit initiatief drie nieuwe be weeggroepen in Zierikzee zullen ontstaan. Ook de eerdere fitheids tests in Burgh-Haamstede, Scha- rendijke en Bruinisse hebben de oprichting van nieuwe groepen tot gevolg gehad. Er zijn er op dit mo ment zeven: in Burgh-Haamstede, Renesse, Scharendijke, Brouwers haven en Bruinisse. Het Galm/Scalaproject is een initiatief van de gemeente Schouwen-Dui- veland in samenwerking met SportZeeland, sportvereniging d'Antilopen en het Astmafonds. kruiningen - De Reimerswaalse ge meenteraad heeft meer tijd nodig om te beslissen of hij al dan niet instemt met een intentieovereen komst tussen de provincie, de ge meenten Goes en Reimerswaal, Rijkswaterstaat en waterschap Zeeuwse Eilanden over het project watergebonden bedrijventerrein Midden-Zeeland. Het was de be doeling dat er gisteravond in de be- sluitraad 'ja of nee' zou worden ge zegd, maar de fracties hebben aan gegeven één en ander nog te wil len uitdiepen. Een eerste versie van de overeenkomst is begin vori ge maand al door de raad afgescho ten. Ondanks inmiddels doorge voerde aanpassingen willen de fracties er toch nog een keer over praten. ouddorp - De politie Rotter dam-Rijnmond heeft afgelopen weekeinde op Goeree-Overflakkee meerdere jongeren aangehouden wegens geweldpleging en vernie lingen. Dat heeft de politie giste ren bekendgemaakt. Zaterdagavond trad de politie op bij een vechtpartij aan de Boom pjes in Ouddorp. Bij de matpartij raakten een 18-jarige jongen uit Oosterhout en een 17-jarige uit Koog aan de Zaan gewond. Op de vroege zondagochtend rond drie uur was het raak achter de Dorps tienden in Ouddorp. Een 16-jarige jongen uit Ouddorp gaf een agent een kopstoot, toen die hem wilde fouilleren. Er was 'gepast' geweld nodig om de jongen onder contro le te krijgen. Rond het zelfde tijd stip had de politie in Melissant de handen vol aan een groepje van vijf jongeren dat een vuilcontainer sloopte. Het gaat om drie jongens uit Melissant (16, 18, 22) en twee uit Wouw van 18 en 20 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67