Zeeland Senioren in de bres voor fietspaden Groter gebied kan vissen uit subsidiepot Opknapbeurt voor de Zuidhavenpoort Urnenmuur in Zierikzee klaar Filmpjes Zonnemaire Buitengewoon op rij Paiazzoli-huis Goes trekt in Erasmusflat Choral Evensong in Adriaanskerk Tiener raakt gewond bij ongeluk in Goes Haast geboden bij bouw nieuwe stek voor buitenschoolse opvang Colleges over film in Middelburg damesmode bij 22 Woensdag 1 oktober 2008 pzc Provincie nog in onderhandeling, schap in planontwikkeling. door Esme Soesman ZONNEMAIRE - De Seniorenraad Schouwen-Duiveland pleit voor extra aandacht voor goede en veili ge fietspaden in de regio. Eén van de zaken die aandacht vraagt, is de voorgenomen aanleg van een vrij- liggend fietspad langs de Zuidweg tussen Noordgouwe en Zonnemai- re. De Seniorenraad is van plan bij de provincie aan de bel te trekken over het alsmaar uitblijven van de aanleg. Dat uitstel heeft te maken met het feit dat er in het kader van grondverwerving nog altijd onder handelingen gaande zijn, meldt Fred Lindenberg van de provincie Zeeland. Tot dusverre is er - met de verschillende eigenaren die hier in zijn betrokken - nog geen over ig De Seniorenraad pleit voor goe- de en veilige fietspaden. Provin cie en waterschap zijn in ieder ge val met de voorbereiding van twee ervan in de weer. door Piet Kleemans NIEUWERKERK - Wat directeur Gerard Oele van OBS Duiveland betreft kan de bouw van een nieu we stek voor de buitenschoolse op vang (BSO) bij de vestiging in Nieuwerkerk niet snel genoeg be ginnen. Oele zei dat gisteren ter ge legenheid van de heropening van de ingrijpend verbouwde school. Oele: „De BSO is nu in de school gevestigd en eigenlijk is dat ge- eenstemming bereikt over de prijs. Een eerste aanbod is afgewezen. De provincie heeft een tweede aan bod op tafel gelegd. Is de provincie eenmaal eigenaar van de grond dan staat niets een snelle afwikke ling in de weg. Procedureel is het fietspad rond. Het werk hoeft al leen nog (technisch) voorbereid en uitgevoerd te worden. Een tweede nijpend fietsprobleem is de Blooisedijk tussen Brouwersha ven en Zonnemaire. Waterschap Zeeuwse Eilanden hoopt - volgens planning - nog altijd in 2010 op die piek aan de slag te gaan, meldt woordvoerder Danielle Stein-Laing. Op dit moment is het schap aan het uitdokteren wat de beste oplossing is, wat betreft loop en lengte van het traject. De Senio renraad overweegt het fietspaden- probleem structureler aan te pak ken. Misschien kunnen we met een clubje leden om de tafel schui ven en gezamenlijk knelpunten in kaart brengen, opperde Ruud Es- man (commissie verkeer en ver voer) eerder deze week. Hij pleit voor het direct benaderen van de verantwoordelijke wegbeheerders. woon te krap allemaal. Daarom hoop ik echt dat snel met de bouw van een nieuwe ruimte voor de BSO begonnen kan worden. Het bouwplan is kant en klaar. Als de toestemming van de gemeente er is kunnen de bouwers bij wijze van spreken morgen beginnen. We zitten er om te springen." Voor de verbouwing van de school heeft Oele slechts lof „Er is heel veel in geïnvesteerd." ZIERIKZEE - De urnenmuur op de algemene begraafplaats in Zierik zee is klaar. Tussen het oude en nieuwe deel van de begraafplaats zijn vijf muren met in totaal 92 nis sen geplaatst. De kosten van het project bedra gen 126.431 euro. De urnenmuur op de begraafplaats in Haamstede wordt volgende week aanbesteed en medio november opgeleverd. door Melita Lanting zierikzee - Walcheren en Noord-Beveland kunnen ook mee profiteren van de subsidieregeling Stimulering Voordelta. Dat blijkt uit de kaart die in de nieuwe fol der over deze subsidieregeling is af gedrukt. Daarmee valt het hele Na- tura 2000 gebied in de Voordelta onder de stimuleringsregeling. Tot nu toe gingen betrokken inwo ners en ondernemers er van uit dat de stimuleringsregeling alleen was bedoeld voor Schouwen-Dui veland, Goeree-Overflakkee en Voorne-Putten. „Dat was een fout je", zegt Madeline Buining van de provincie Zeeland. „Het was altijd al de bedoeling om deze gebieden erbij te betrekken. Het idee er ach ter is dat er minder druk op het bo- zonnemaire - Zonnemaire Buiten gewoon plaatst alle eigen filmpjes die met de Schouwen-Duiveland- se (kunstzinnige) picknickplekken te maken hebben voortaan op een eigen website in plaats van op You- Tube. Alle filmpjes staan nu over zichtelijk bij elkaar. Van een film over de expo in 2000 tot en met fragmenten van optredens uit 2008. In deze laatste categorie on der meer opnames van drummer Han Bennink. Hij is onlangs geëerd met de Oostenrijkse cultu rele Hans Roller Preis 2008. http://www.picknickeiland.nl/films goes - Het Palazzoli-huis Goes ver huist van de Zusterstraat in de Goese binnenstad naar de Eras musflat 107 in de Goese Polder. In verband met de verhuizing is het Zeeuws steunpunt voor mensen met kanker en hun naasten geslo ten van 13 tot en met 20 oktober. Palazzoli is in die periode bereik baar via palazzoli@zeelandnet.nl (e-mail) of 0118-413.932. dembeschermingsgebied komt als je elders stimuleert." In de pot stimulering Voordelta zit negen miljoen euro subsidie voor de toeristisch-recreatieve sector. Projecten komen in aanmerking voor subsidie als ze regio-overstij gend zijn, vernieuwend zijn en een relatie hebben met het bodem- beschermingsgebied. De stimuleringssubsidie is in het leven geroepen omdat voor de kust van Schouwen-Duiveland en de Zuid-Hollandse eilanden een bodembeschermingsgebied (zeere servaat) is ingesteld. Dit rustgebied is natuurcompensatie voor de aan leg van de Tweede Maasvlakte. Tot nu toe loopt het nog niet storm met aanvragen. Er is nog geen concrete aanvraag ingediend. DREISCHOR - De Adriaanskerk in Dreischor is zondag 5 oktober het toneel van Choral Evensong. Voor het Schouwse Kamerkoor bete kent dit zangfestijn de afsluiting van een studieweekeinde. De Choral Evensong zondag staat onder leiding van de gerenom meerde Britse dirigent David Al lison. Er worden koorwerken uitge voerd van Thomas Tallis, Richard Ayleward, Edward Elgar en Char les Villiers Stanford. De orgelbege leiding bij de koorzang is in han den van organist Prosper Sevestre. Aanvang 16.30 uur. GOES - Een 17-jarige Heinkenszand- se is gistermiddag rond één uur ge wond geraakt bij een ongeval op de kruising Bergweg-Kamperfoe liestraat in Goes. Een jongen (16) uit Yerseke bij wie ze achterop de brommer zat, gaf geen voorrang aan een automobilist (47) uit Goes. De Heinkenszandse had ver wondingen aan haar been en is naar het ziekenhuis gebracht. KNUIJT Oude Markt 45 Vlïssingen T: 0118 -419 337 www.knuijtmode.nl •italen portaal moet monument behoeden voor aanrijdingen. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De monumentale Zuid- havenpoort in Zierikzee is deze week onder het mes. De bij een aanrijding beschadigde houten poortdeuren zijn hersteld en wor den teruggeplaatst. Een stalen por taal - een zogeheten aanrijbalk - moet voorkomen dat te hoge vrachtwagens de poort nog (kun nen) beschadigen. Geen overbodige luxe, weet Hans Verkaart van de gemeente Schou wen-Duiveland. Vorig jaar was het in relatief korte tijd vier keer ach ter elkaar raak en reden vanaf de Julianastraat naderende vrachtwa gens forse schade aan het gemeen telijk monument. „Officieel is het eenrichtingsverkeer en mag gemo toriseerd verkeer vanaf de Julia nastraat niet eens door de poort", stelt Verkaart. De meeste truckers weten dat, maar kiezen - al dan niet aange spoord door hun navigatiesysteem - voor de kortste weg. En zien daar bij over het hoofd dat de doorrijd- hoogte van de poort beperkt is, met alle gevolgen van dien. De steunbalk is meerdere keren uit de poort gereden. Om dat te voorko men, wordt nu voor de brug die de truckers over moeten om bij de poort te komen een stalen portaal met een aanrijdbalk geplaatst. Ver kaart: „Het wordt een stalen ver zinkt portaal in de vorm van de poort om het niet te veel uit de toon te laten vallen." Momenteel wordt gewerkt aan her stel van het beschadigde metsel werk en de steunbalk in de poort. De poortdeuren zijn in de werk plaats van aannemersbedrijf De schade aan de monumentale Zuidhavenpoort wordt hersteld. foto Dirk-Jan Gjeltema Quant uit Zierikzee hersteld en worden voor het einde van de week teruggeplaatst. In vroeger tij den - om precies te zijn tot 1866 - werden de loodzware deuren elke avond door de poortwachter geslo ten en was de omgrachte en om muurde vestingstad Zierikzee be schermd tegen ongenode gasten. Alles bij elkaar is de poort een week lang afgesloten voor alle ver keer. Met het herstel van de scha de is een bedrag van ruim 20.000 euro gemoeid. De schade wordt verhaald op diegene die het veroor zaakt heeft. m De Zuidhavenpoort in Zierikzee is deze week wegens herstel werkzaamheden afgesloten voor alle verkeer. Er komt een stalen portaal ter bescherming. middelburg - In de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg zijn de ko mende maanden colleges te vol gen waarin nader op het medium film wordt ingegaan. Op zaterdag 4 oktober vertelt Jeani- ne Naerebout over de begintijd van de film. Aansluitend (tot circa 16.00 uur) zijn films uit 1902 en 1929 te zien. Zaterdag 15 november spreekt Gawie Keyser over Quen- tin Tarantino, met onder meer fragmenten uit zijn werk en aan sluitend de film Grindhouse Planet Tenor Death Proof. Op 13 december staat de Europese cinema centraal. Gerwin van der Pol behandelt dit onderwerp. De colleges, die gegeven worden in de Zeeuwse Bibliotheek, duren van 13.00 tot 13.50 uur. Inschrijven kan via www.zeeuwse- bibliotheek.nl. Opgeven voor de nieuwsbrief kan via film@zeeuwsebibliotheek.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66