PZC 21 Schouwen-Duiveland is in trek 30/31 27 Voorziening voor elk weer op lange baan Pijn Hoog water? Coffeeshop moet dicht a.s. zaterdag valt er weer heel wat te genieten in BinnenUit n9n www.binnenuit.nl ISli, Alles over de Kinderboekenweek in Zeeland I Theodore Roosevelt brengt een bezoek aan Middelburg I •-'» 11 OKIOBER Woensdag 1 oktober 2008 KINOESBQEKEHWEEK 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Dertig sollicitanten doen een gooi naar het burgemeesterschap. door Ton van den Nouweland zierikzee - „Een heel behoorlijk aantal," vindt Ria Willemse, kabi netschef van de Commissaris van de Koningin in Zeeland. Willemse heeft het over de dertig mensen die hebben gesolliciteerd naar het burgemeestersambt van Schouwen-Duiveland. „Het is een wat grotere gemeente. Daar ko men over het algemeen wat min der mensen op af dan op een klei nere, zogenoemde opstapgemeen- te. Je ziet het ook aan de sollicitan ten. Daar zitten drie burgemees ters bij," aldus Willemse. Naast de drie burgemeesters zijn onder de kandidaten zestien men sen met een politiek-bestuurlijke functie en vier ambtenaren. Zeven zijn afkomstig uit het bedrijfsle ven. Het gaat in totaal om zes vrou wen en 24 mannen. De jongste is 36, de oudste is zestig jaar. Gerang schikt naar politieke voorkeur zijn het vooral WD'ers die een oogje op de recreatiegemeente Schou wen-Duiveland hebben laten val len. Dertien van de dertig sollici tanten hebben een liberale achter grond. Acht kandidaten stemmen op de PvdA, drie op het CDA en twee op de Christenunie. Van vier sollicitanten is de politieke kleur niet bekend. „Dat is ons ook om het even," reageert Brigitte Troost, fractievoorzitter van de PvdA en voorzitter van de vertrouwenscom missie uit de gemeenteraad. „Kleur is niet belangrijk, de com- 1^ Vierentwintig mannen en zes vrouwen, in de leeftijd van 36 tot zestig jaar, hebben gesollici teerd naar het burgemeester schap van Schouwen-Duiveland. missie kiest voor kwaliteit. Maar met deze partijen is het wel een nette afspiegeling." Het feit dat zich slechts zes vrouwen onder de sollicitanten bevinden, verbaast Troost niet. „Dat zie je ook bij top functies in het bedrijfsleven. Bo vendien is dit een méér dan full-ti- me, zeg maar gerust een 24 op 7-baan. Zo bezien, vind ik zes vrou wen nog niet eens weinig." De woorden van Commissaris Karla Peijs indachtig, mag veilig worden aangenomen dat vrouwen in deze procedure een streepje vóór heb ben. „Zeeland kent geen enkele vrouwelijke burgemeester. Als dat kan veranderen, zou dit zijn," zei Peijs in Zierikzee bij de vaststelling van de profielschets. Deze maand praat Peijs met een aantal sollicitanten. Aan de hand van die gesprekken maakt zij een selectie, die aan de vertrouwens commissie wordt voorgelegd. Die stuurt tenminste twee namen door naar de minister van Binnen landse Zaken. Deze wijkt in de re gel niet af van de voordracht en zorgt ervoor dat nummer één van dit lijstje wordt benoemd. De hui dige burgemeester Jack Asselbergs gaat op 1 januari met vroegpen- sioen. zierikzee - Plannen voor een elk-weervoorziening op Schou wen-Duiveland staan voorlopig in de ijskast. Uit onderzoek is geble ken dat de subsidieregeling stimu lering Voordelta onvoldoende kan sen biedt voor de financiering van een dergelijke voorziening. De Recron (branchevereniging voor recreatieondernemers) lan ceerde in april het idee om deze subsidiepot aan te grijpen om een centrum te bouwen waar toeristen terecht kunnen voor vermaak en informatie. Nu blijkt dat de eisen waaraan de aanvragen moeten vol doen voor dit project te hoog zijn. „Een belangrijk dilemma is de be grenzing van de investering op twee ton pet individuele onderne mer", zegt recreatieondernemer Henk Coomans uit Scharendijke. „Een elk-weervoorziening vergt een veelvoud aan investering." Coomans denkt niet dat deze te genvaller het einde betekent voor de komst van een elk-weervoorzie ning op Schouwen-Duiveland. Zo dra een investeerder opstaat die het plan wil financieren, kan het zo weer nieuw leven worden inge blazen. Tip? redactie@pzc.nl Een bevalling is een zware aan slag op het lichaamzo ervaart een jonge Kapelse moeder. Niet alleen moet ze nu haar conditie weer op peil brengenmaanden kon ze niet sporten vanwege bek keninstabiliteit. Een jaar na de geboorte van zoonlief waagt ze dan toch een poging, koopt sport schoenen van een of ander duur merk, belt haar hardloopmaatje op en daar gaan de dames. Drie kwartier later komt de Kapelse hevig zwetend terug. „Viel niet tegen", puft ze, „maar mijn bek ken doet wel pijn hoor." Haar dochtertje van drie is bezorgd, zo blijkt als oma een dag later op bezoek komt. „Erg he oma, ma ma heeft pijn aan d'r bek." Zierikzee en Burghsluis. Zaterdag volgt een twee de draaidag in Zierikzee. Woensdag 15 oktober zijn opnames gepland rond de kerk in Burgh. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Hoog water in aantocht? Vrees voor zandzakken opgestapeld. Het blijkt om decor te natte voeten? Menig voorbijganger keek gisteren gaan voor de film De Storm over de Watersnood vreemd op bij het passeren van de Nieuwe Haven ramp. in Zierikzee. Op de rand van de kade lagen de Vandaag worden de eerste opnames gemaakt in middelburg - Coffeeshop Sixty Two in Middelburg moet dicht. Burgemeester Schouwenaar heeft dat aan eigenaar Giel de Kinkelder gemeld. Die vecht de sluiting aan. Hij erkent dat drugs aan een min derjarige zijn verkocht. Maar die le gitimeerde zich met het identiteits bewijs van een negentienjarige. De Kinkelder meent dat de foto op het identiteitsbewijs goed gelij kend was. Volgens Schouwenaar had het verschil tussen foto en klant gezien moeten worden. ZEEUWS VEILINGHUIS GEVRAAGD KUNST ANTIEK Zilver Juwelen Schilderijen Chin. Porselein Antieke boeken Inboedels, etc. Tel. 0118-650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65