Schrijfster verklapt alvast het einde reclame bin n9n uit Jongen (15) mishandeld Veel animo voor Schouwen Tiener gewond Genieten van een unieke Hoedenshow door Jackie Habets in Binnenuit www.binnenuit.nl Open huis Borselse kunstenaars Kledingbeurs geslaagd B PZC Woensdag 1 oktober 2008 23 Druk bezochte literaire middag voor enkel vrouwen. door Koen van Bommel goes - Een zaal vol belezen vrou wen luistert muisstil naar schrijf ster Marjolijn Februari. De Ooster- kerk aan de Bergweg in Goes werd gisteren gevuld door leden van de leeskring van de christelijk-maat- schappelijke vrouwenbeweging Passage. Naast Februari, die kwam vertellen over haar jongste boek De literaire kring, gaf ook Jolien Manassen een lezing, met als the ma 'Tempo doeloe: de Hollandse vrouw in Indië.' Joke de Haan organiseerde de dag. „Dit is het derde jaar dat we dit doen. Daarnaast komen de ver schillende leeskringen zo'n zes tot zeven keer per jaar bij elkaar om over boeken te praten. Het is erg leuk om dan de auteurs van de boeken die we behandelen te laten spreken." Het boek van Februari gaat ook over een leeskring. „Puur toeval", volgens de schrijfster, „Al was de uitgever er wel blij mee. Het wordt bij veel leeskringen gelezen." Lia van Loon (77) vindt vooral de lezing over Indië erg interessant. Ze komt zelf uit Indonesië, van daar haar interesse. Ze is geen lid van de Passage, maar zit wel al ze ven jaar bij de leeskring van de Goese vrouwensociëteit. „Erg leuk, je wordt gedwongen om een boek te lezen en je er een mening over te vormen. Ik denk alleen niet dat ik het boek van Marjolijn ga lezen. Het lijkt me wat oppervlakkig." Eigenlijk hoeven de bezoekers het boek ook niet meer te lezen, de schrijfster verklapt alvast het ein de, „Veel mensen vonden het een slecht einde, ik wil even vertellen 'Je wordt gedwongen een boek te lezen en je er een mening over te vormen' waarom dat niet zo is," zegt ze. An ke Janse (65): „Ik vond het een erg verrassende dag, vooral de lezing van Jolien Manassen over Indië sprak me aan. Marjolijn Februari vond ik ook erg leuk. Ik heb gelijk haar boek gekocht voor mijn gelief de." Volgens organisatrice De Haan was de dag met meer dan zeventig bezoekers een groot succes. „Maar niet zo succesvol als vorig jaar. Toen hadden we Kader Abdolah en was het nog drukker. Marjolijn Februari is vooral bekend van haar columns in de Volkskrant en hier in Zeeland lezen toch de meeste mensen de PZC." De leeskring van Passage was nog niet toegekomen aan het boek van Marjolijn. Daarom blijft het ook bij slechts vier vragen tijdens het vragenrondje. Een mevrouw wil weten waarom er zoveel moeilijke Engelse woorden in het boek staan. „Zo praten de personages nou eenmaal," luidt het antwoord. KAPELLE - Een vijftienjarige jongen is gistermorgen rond 7.45 uur op de Goesestraatweg in Kapelle een mishandeld. De jongen fietste in een groep scholieren richting Goes en werd door een andere groep scholieren tot stoppen gedwongen. Hij werd door één van hen in zijn gezicht geslagen en liep daardoor een opgezwollen kaak op en ver wondingen aan de binnenzijde van zijn wang. De 16-jarige jongen die hem heeft geslagen is aangehouden en na ver hoor in vrijheid gesteld. Beide jon gens zijn afkomstig uit Kapelle. zierikzee - „Een heel behoorlijk aantal", vindt Ria Wiilemse, kabi netschef van de Commissaris van de Koningin in Zeeland. Wiilemse heeft het over de dertig mensen die hebben gesolliciteerd naar het burgemeestersambt van Schouwen-Duiveland. „Het is een wat grotere gemeente. Daar komen over het algemeen wat minder mensen op af dan op een kleinere, zogenoemde opstap- gemeente. )e ziet het ook aan de sollicitanten. Daar zitten drie bur gemeesters bij", aldus Ria Willem- se. Naast de drie burgemeesters zijn onder de kandidaten zestien mensen met een politiek-bestuur- lijke functie en vier ambtenaren. Zeven zijn afkomstig uit het be drijfsleven. Het gaat in totaal om zes vrouwen en 24 mannen. De meeste kandidaten zijn WD'er. De huidige burgemeester van Schouwen-Duiveland, Jack Assel- bergs, gaat op 1 januari 2009 met vroegpensioen. goes - Een 17-jarige Heinkenszand- se is gisteren rond 13.00 uur ge wond geraakt bij een ongeval op de kruising Bergweg-Kamperfoe liestraat in Goes. Een jongen (16) uit Yerseke bij wie ze achterop de brommer zat, gaf geen voorrang aan een automobilist (47) uit Goes. De Heinkenszandse had ver wondingen aan haar been en is naar het ziekenhuis gebracht. bevestigt dat er vrijstelling is voor afmetingen tot 0,1 vierkante me ter. „Het bordje van Castelein valt daar toch buiten, is gebleken uit een meting door een extern be drijf We adviseren in zulke geval len om een iets kleinere aandui ding te bevestigen." Volgens Van de Werfhorst is in principe elke openbare aankondiging belastbaar. „Dus ook een bordje met je be roep." Overigens hebben de Goese groot winkelbedrijven ook moeite met de reclamebelasting. De overkoepe lende Raad Nederlandse Detail handel wil het instrument juri disch aanvechten, omdat kosten voor herinrichting volgens hem niet op ondernemers mogen wor den afgewenteld. wilhelminadorp - In het Wilhel- minahuis in Wilhelminadorp is vandaag van 13.30 tot 15.00 uur een kinderkleding- en speelgoed beurs met als thema de winter. heinkenszand - Twintig kunste naars in Borsele houden zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur open huis onder de titel 'Kunst- speuren in de Zak'. In negen van de vijftien Borselse dorpen zijn ze te vinden: Driewegen, Hoedekens- kerke, 's-Gravenpolder, Heinkens zand (vier adressen), Kwadendam- me, Nieuwdorp, Ovezande, Lewe- dorp en 's-Heerenhoek. Er is on der meer glaskunst, textiel, schil derkunst, beeldende kunst en kera miek te zien. De kerk in Kwaden- damme is zondag vanaf 12.00 uur open. Zie ook www.kunstuus.nl Caryn 't Hart (28) is geslaagd voor het doctoraal examen Nederlandse taal en cultuur aan de Universiteit van Leiden. Zij komt van oor sprong uit Goes, waar zij op het Goese Lyceum zat. Schrijfster Marjolijn Februari vertelt over haar nieuwe boek De literaire kring. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57