'Zwaar geschut tegen coffeeshops onnodig' Bordje met 'tandarts' erop is Diamanten paar lust nog een goed glas wijn Ontdek de nieuwe damesmode bij Polderman kachelt door in Heinkenszand Palazzoli-huis Goes trekt in Erasmusflat Goese producer wint landelijke wedstrijd Feest rond opening school 's-Heerenhoek Hoedenshow met Jacky Habets in Binnenuit Twee vrouwen betrapt bij stelen aardappelen 22 Woensdag 1 oktober 2008 PZC KNUI1T Oude Markt 45 Ulissingen T: 0118-419 337 www.knuijtmode.nl Albert en Jacomina Goeman-Koekoek waren gisteren zestig jaar getrouwd. foto Dirk-Jan Gjeltema Albert en Jacomina Goeman-Koekoek uit Yerseke 6o jaar samen. door Luc Oggel yerseke - Zestig jaar geleden was de 30ste september een zomerse dag, gisteren kwam het met bak ken naar beneden. Maar in plaats van de zon straalde gisteren in Yer seke het echtpaar Albert (88) en Ja comina (85) Goeman-Koekoek, vanwege hun diamanten huwe lijksjubileum. „Ik had ook wel graag journalist willen worden", zegt Albert Goe man bij binnenkomst van de ver slaggever. „Maar dat was geen haal bare kaart, na school moest er op het land gewerkt worden." Het heeft hem er niet van weerhou den om hobbymatig te schrijven. Er zijn zelfs diverse boekjes van zijn hand verschenen, zoals Bom men op Yerseke en Een bord snert en andere vertelsels uut 't Zeeuwse. Albert is een geboren en getogen Yersekenaar, zijn echtgenote komt oorspronkelijk van Axel. De twee ontmoetten elkaar in '41 in Yerse ke. „Zij logeerde bij een nichtje dat weer verkering had met een vriend van mij. Ze wilden op stap, dus zei die vriend dat ik Jacomina maar gezelschap moest houden. Ik was meteen verkocht", zegt Al- bert. „We hebben in het begin veel brieven geschreven, omdat we ver uit elkaar woonden", vult zijn echtgenote aan. In 1946 kwam Ja comina in Yerseke wonen, maar ze traden in Axel in het huwelijk. In 1949 begon het stel winkel in zui velproducten aan de Paarden markt, die ze 24 jaar runden. Tus sen 1968 en 1983 hadden ze tevens een wijnhandel annex slijterij. De supermarkt bestaat inmiddels niet meer ('Het was een pracht van een zaak, maar onze opvolger zag kans de omzet in een jaar te halveren. Dat ging ons wel aan het hart'), de slijterij nog wel. „Ik ben voor de wijnhandel overal in Euro pa geweest, later ook met Jacomi na. In die zaak hebben we onze mooiste tijd gehad." Hoewel 'vergroeid' met Yerseke, komt het echtpaar nog regelmatig in Zeeuws-Vlaanderen. Hun oudste zoon woont in Groede, hun kleinzoon in Oostburg. Ze hebben nog een zoon die in Gel- dermalsen woont, een dochter in Den Haag en vier kleinzoons. Het feest is zaterdag gevierd. „Op de receptie waren honderd man", zegt Jacomina. De woonkamer staat nog vol bloemen en - -hoe kan het ook anders - wijn. En nee, dat zijn geen goedkope flesjes, want daar hoefje bij het ex-slijters- paar niet mee aan te komen. Albert en Jacomina wonen nog steeds helemaal zelfstandig en ge nieten van hun vrije tijd. En na tuurlijk van een goed glas wijn. Albert en Jacomina Goeman-Koe- koek uit Yerseke waren gisteren zestig jaar getrouwd. Het diamanten paar woont nog steeds helemaal zelfstandig. Goese burgemeester is best tevreden over gedoogbeleid. door Frank Balkenende goes - Checkpoint in Terneuzen dicht, een grote controle met twee aanhoudingen in coffeeshop Miami. In Middelburg werd in 2007 coffeeshop Roxy gesloten na overtreding van de gedoogregels, en ook de Middelburgse coffee shop Sixty Two moet dicht. Richt het Openbaar Ministerie straks zijn pijlen op de gedoogde Goese softdrugszaken? De Goese burgemeester Dick van der Zaag heeft 'geen aanwijzingen' dat het OM de Goese coffeeshops momenteel onder het vergrootglas legt. „En stel dat het OM acties overweegt, dan hoop ik dat in de driehoek - bestuur, politie en OM - vooraf te horen." Volgens Van der Zaag houden de coffeeshops Aarden aan de Grote heinkenszand - Katinka Polder man speelt vrijdag een try-out van haar voorstelling Polderman ka chelt door. Zij zingt scherpe en grappige liedjes. Het optreden is in De Stenge in Heinkenszand en be gint om acht uur 's avonds. Polderman speelt een thuiswed strijd, zij is afkomstig uit 's-Heer Abtskerke. Het programma is gere gisseerd door Kees Prins. Een kaartje kost 14 euro. goes - Het Palazzoli-huis Goes ver huist van de Zusterstraat in de Goese binnenstad naar de Eras musflat 107 in de Goese Polder. In verband met de verhuizing is het Zeeuws steunpunt voor mensen met kanker en hun naasten geslo ten van 13 tot en met 20 oktober. Palazzoli is in die periode bereik baar via palazzoli@zeelandnet.nl of 0118-413932. Goese tandarts vindt bedrag reclamebelasting buiten elke proportie. door Luc Oggel goes - Is een bordje met daarop de tekst 'J.T. Castelein, tandarts' re- dame? De gemeente Goes zegt van wel. En daarom moet Caste lein 665 euro reclamebelasting per jaar betalen. „Te gek voor woorden toch?" Nee, de Goese tandarts, die een praktijk heeft op de hoek F. den Hollanderlaan/Van de Spiegel straat, kan de begin dit jaar inge voerde reclamebelasting (waarmee de herinrichting van het centrum, het zogeheten Masterplan Binnen stad deels moet worden betaald), Markt en High Life aan de Wijn gaardstraat zich aan het gedoogbe leid. „Bij Aarden is enkele jaren te rug een te grote voorraad aange troffen. Daar volgde ook een ver oordeling op. Dat was het wel. Het enige wat overlast geeft, zijn som mige bezoekers van Aarden die met de auto over de autovrij ge maakte markt scheuren. Daar zul len we strenger op gaan toezien." Sinds de sluiting van Checkpoint in Terneuzen is in Goes een lichte toename van coffeeshopbezoekers uit Frankrijk en West-Brabant. Van der Zaag zegt dat het relatief kleine aantallen betreft. „Het valt nauwelijks op. De problematiek in Goes is niet van dien aard dat dat zwaar geschut vereist." Met zwaar geschut bedoelt hij on- nn Burgemeester Dick van der Zaag heeft geen signalen dat het OM ook de Goese coffeeshops nauw lettend in de gaten houdt. Hij acht dat ook niet noodzakelijk. goes - De Goese producer Mr Ad dicted is de winnaar van de Dance Tour producer contest. Hij kreeg de meeste stemmen op de web site, goed voor de helft van de sco re. De Bredase dj Dazzle beoordeel de de tracks en gaf de andere helft van de stemmen. Het was een nip te overwinning op het duo Solar System, dat uiteindelijk 79 punten kreeg. Mr Addicted won met 86 punten. 's-heerenhoek - De rooms-katho- lieke basisschool in 's-Heerenhoek viert eind oktober feest. De nieuw bouw wordt woensdag 22 oktober na een kerkdienst ingezegend. Vrij dag 24 oktober brengen de kinde ren een circusvoorstelling. Wie de school altijd al van binnen had wil len zien, is 22 oktober (20.00 tot 22.00 uur) en zaterdag 25 oktober (13.00 tot 15.30 uur) welkom. missen als kiespijn. Zeker nu die volgens Castelein bij hem op on rechtmatige gronden wordt geïnd. „Met dat bordje wordt geen com mercieel doel gediend, het hangt daar zodat de mensen weten waar ze moeten zijn." Castelein heeft de reclamebelastingregels nog eens grondig uitgeplozen. „Daarin staat dat een aanduiding tot 0,1 vierkan te meter is vrijgesteld van heffing. Die van mij is 728 vierkante centi meter." De tandarts heeft beroep aangete kend, maar dat is afgewezen. „Bij SaBeWa (het samenwerkingsver band voor gemeentelijke belastin gen van Goes, Borsele, Kapelle en Tholen, red.) zeggen ze dat het goed is opgemeten. En dat ik maar bij de rechter bezwaar moet ma- der meer: 'de achterdeur van cof feeshops kapot surveilleren'. „Dan vind je altijd wat", doelt hij op het tweeslachtige karakter van het ge doogbeleid: de verkoop van vijf gram per bezoeker is legaal (voor deur), aanvoer van softdrugs (ach terdeur) is illegaal en dus strafbaar. „De procureurs-generaal hebben ook gezegd dat ze strenger op de achterdeur zouden controleren. Dat strookt wel met de letter van het gedoogbeleid, maar verdraagt zich niet zo met de geest ervan." Waarmee Van der Zaag andermaal pleit vodr een proef met gelegali seerde, grootschalige wietkweek, om de coffeeshophouders uit de criminaliteit te halen. Dat wil nog niet zeggen dat het vrijheid, blij heid is in Goes. Afgelopen week einde bekeurde een politieagent nog een meisje dat in het stads park een wietje wilde draaien. De Algemene Plaatselijke Verordening verbiedt dat, evenals de Opium wet. heinkenszand - Jacky Habets, een van Nederlands bekendste hoeden- ontwerpsters, komt zaterdag naar Binnenuit in Heinkenszand. Haar modeshows beginnen om 10.00 uur en duren tot 16.30 uur. Habets ontwierp hoeden voor Maxima en Janet Jackson. Ook Wil van Weele van HatArt uit Wolphaartsdijk toont haar hoedencreaties. De op brengst van haar hoeden is voor goede doelen in India en Ecuador. rilland - Twee vrouwen (45 en 21) uit Reimerswaal zijn maandag avond betrapt bij het stelen van aardappelen van een akker aan de Putkilweg bij Rilland. Een passant zag hen bezig en belde de politie. De vrouwen gingen ervandoor, maar de politie trof hen thuis bij het uitladen van de oogst. De eige naar heeft de aardappelen, dertig kilo, teruggekregen. ken als ik het er niet mee eens ben. Eenvoudig samen nog eens nameten, is blijkbaar te veel moei te." Castelein vindt het bedrag van 665 euro 'buiten elke proportie'. „Het enige wat ik de afgelopen jaren 'Eenvoudig samen nog eens nameten, is blijkbaar te veel moeite' heb gemerkt van de herbestrating, zijn de af- en aangevoerde materia len geweest die voor mijn deur werden gedeponeerd. Daarbij is het werk dertig meter voor mijn pand geëindigd." W. van de Werfhorst van SaBeWa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56