Zeeland m PZCI21 Goes blijft bij brandweerplan bin uit BEVELANDEN-THOLEN Cl 27 1 Reimerswaal stelt besluit Schorebrug uit a.s. zaterdag valt er weer heel wat te genieten in Binnenuit www.binnenuit.nl H9n Pijn Stalen spinnenweb Alles over de Kinderboekenweek in Zeeland Theodore Roosevelt brengt een bezoek aan Middelburg 1 1 1/8II 0KTÜBIR ft- Woensdag 1 oktober 2008 Tip? redgoes@pzc.nl KINDERBOEKENWEEK 2008 Nader onderzoek bevestigt dat post in Goes-West beste scoort. door Frank Balkenende GOES - Een nieuwe brandweerpost aan of rond het Tiendenplein aan de westrand van Goes en zes extra beroepskrachten erbij. Ook na een onafhankelijk onderzoek door het specialistische bureau Artesis, houdt het college van burgemees ter en wethouders vast aan zijn oorspronkelijke plan. Artesis stelt vast dat Goes in het nieuwe dekkingsplan juiste cijfers hanteert. Een raadsmeerderheid verlangde in juni een nader onder zoek, omdat werd getwijfeld aan de genoemde dekkingspercentages en de noodzaak om jaarlijks 435.000 euro aan de brandweer te spenderen. Dat ook met het oog op de vrijwilligers van de brand weerpost 's-Heer Arendskerke, die (in het collegevoorstel) wordt opge heven. Een deel kan overstappen naar de post Goes-West, een deel kan wellicht worden onderge bracht bij de post Heinkenszand van de Borselse brandweer. Veel raadsleden willen de vrijwilligers binnenboord houden. De betrokken vrijwilligers hebben zelf gepleit voor een nieuwe post net ten westen van de Deltaweg. Dan kunnen ze bij brand de op komstlimiet halen. De kans dat die post op de beoogde locatie - een tijdelijke bouwweg - komt, acht burgemeester Dick van der Zaag echter klein, nu Artesis zegt dat er geen speld tussen de dekkingsper centages is te krijgen. Het Goese college houdt na een nader onderzoek vast aan zijn eerdere brandweerplan: een nieu we post bij het Tiendenplein en zes beroepskrachten erbij. Als het om uitruktijden en mogelij ke overschrijdingen gaat, scoort de beoogde locatie in 's-Heer Hen drikskinderen lager dan het Tien denplein en omgeving. Komt de post daar, dan kan de brandweer Goes 84 procent van het grondge bied binnen de wettelijke aanrij- tijd van een kwartier bereiken. Rond het Tiendenplein liggen die percentages op 88 tot 91,5 procent. Met name de Goese Polder wordt beter bediend. De alternatieve locatie heeft ook een planologisch nadeel. De be stemming is agrarisch. Van der Zaag: „De buurman van deze ka vel wilde uitbreiden, wat we heb ben afgewezen. Dan kun je het als gemeente niet maken, naast hem wel een brandweerkazerne neer te zetten." De bouw van een nieuwe post en extra beroepskrachten zijn volgens het college nodig om de kwaliteit •van de brandweerzorg te verbete ren en overschrijdingen van aanrij- tijen te beperken. Overigens komt Artesis tot de conclusie dat Goes ei genlijk 7,5 fte extra beroepskrach ten moet aanstellen, maar het col lege denkt dat zes voldoende is. De raad neemt 23 oktober een besluit over het brandweerplan. KRUININCEN - De Reimerswaalse ge meenteraad heeft meer tijd nodig om te beslissen of hij al dan niet instemt met een intentieovereen komst tussen de provincie, de ge meenten Goes en Reimerswaal, Rijkswaterstaat en waterschap Zeeuwse Eilanden over het project watergebonden bedrijventerrein Midden-Zeeland. Het was de bedoeling dat er gister avond in de besluitraad 'ja of nee' zou worden gezegd, maar de frac ties hebben aangegeven één en an der nog te willen uitdiepen. Een eerste versie van de overeen komst is begin vorige maand al door de raad afgeschoten, omdat het stuk een te dwingend karakter zou hebben voor Reimerswaal. On danks inmiddels doorgevoerde aan passingen willen de fracties er toch nog een keer over praten. Dat gebeurt tijdens de opinieraadsver gadering van 14 oktober. De provincie doet onderzoek naar twee locaties voor een nieuwe wa tergebonden bedrijventerrein: een polder bij Kruiningen (Schore brug) en een polder bij het Goese Sas. Daar is inmiddels veel verzet tegen. GOES - De asbestdakplaten zijn er vanaf gehaald en nu is het naakte skelet van de voormalige AKF-hal op het Goese havenindustrieterrein zicht baar. Het is een prachtig metalen spinnenweb. Het eindigt waarschijnlijk als schroot, hoewel de Stichting Wings to Victory wel graag een aantal spanten wil hebben voor het toekomstig mu seumpark op vliegveld Zeeland Airport bij Arne- muiden. Het is nog onduidelijk of de stichting op een royale geste kan rekenen. Aan de andere kant: de prijs voor schrootstaal is wel fors ge daald. De AKF-hal wijkt voor de eerste fase van de wijk de Goese Schans, die de komende tien jaar op het havenindustrieterrein verrijst. foto Dirk-Jan Gjeltema ZEEUWS VEILINGHUIS GEVRAAGD KUNST ANTIEK Zilver Juwelen Schilderijen o T jjSlÉe X Chili. Porselein Antieke boeken Inboedels, etc. Tel. 0118-650 680 vvww.zeeuwsveilinghuis.nl SALONIKI GRIEKS RESTAURANT PARTYCENTRUM GOES Iedere donderdag en vrijdag Verse Visbar 14,95 p.p. Beestenmarkt 10 - Goes tel.(0113)215 715 www.saloniki.nl Tip? redactie@pzc.nl Een bevalling is een zware aan slag op het lichaam, zo ervaart een jonge Kapelse moeder. Niet alleen moet ze nu haar conditie weer op peil brengen, maanden kon ze niet sporten vanwege bek keninstabiliteit. Een jaar na de geboorte van zoonlief waagt ze dan toch een poging, koopt sport schoenen van een of ander duur merk, belt haar hardloopmaatje op en daar gaan de dames. Drie kwartier later komt de Kapelse hevig zwetend terug. „Viel niet tegen", puft ze, „maar mijn bek ken doet wel pijn hoor." Haar dochtertje van drie is bezorgd, zo blijkt als oma een dag later op bezoek komt. „Erg he oma, ma ma heeft pijn aan d'r bek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55