is spannender dan tv kijken Cursus over de natuur Banenmarkt bij CWI Terneuzen Cargill beperkt v geurlast Vogelbeurzen beginnen weer Steunpunt voor Sasse ouderen z PZC Woensdag 1 oktober 2008 23 Piet Ruben, Cor Koch en Rinus Verhelst (vlnr) richten een aquarium in voor de jubileumtentoonstelling van De Albino Zwaarddrager. foto Camile Schelstraete SLUISKIL - De Sluiskilse Vogelvrien den houden zondag de eerste vo- gelbeurs van het nieuwe seizoen. Van lo.oo tot 12.30 uur in 't Meu- lengat in Sluiskil. In totaal zijn er tot en met maart zes vogelbeur zen, telkens de eerste zondag van de maand. Op de vogelbeurzen is iedereen welkom, men hoeft geen lid te zijn van een vereniging. De toegang is gratis. Op de beurzen is er gelegenheid om vogels te ko pen, verkopen of te ruilen met an dere vogelkwekers uit de regio. Ook is er altijd een vogel-opkoper aanwezig. De Sluiskilse beurzen zijn ook een ontmoetingsplaats voor vogelliefhebbers. TERNEUZEN - Natuurbeschermings- vereniging De Steltkluut en Natuur&Zo houden een cursus voor beginnende natuurliefheb bers. In vijf avonden van ongeveer twee uur wordt kennisgemaakt met de natuur en landschappen van Zeeuws-Vlaanderen. De eerste bijeenkomst is op 23 oktober in ba sisschool de Oude Vaart in Terneu zen. De laatste bijeenkomst is op 20 november. De cursus kost tien euro en belangstellenden kunnen zich tot 20 oktober opgeven via info@nme-zvl.nl. Info via 0115- 649520 of www.natuurenzo.nl. TERNEUZEN - Het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI), Uitke ringsinstituut Werknemersverzeke ringen (UWV) en de gemeente Terneuzen haken donderdag 9 ok tober aan bij de zesde editie van de Landelijke Banenmarkt. Werkzoekenden kunnen tussen 14.00 en 20.00 uur binnenlopen bij het CWI aan de Rosegracht in Terneuzen. Zeeuws-Vlamingen kunnen zaterdag ook terecht op de banenmarkt van de Vlaamse Dienst Arbeidsbemiddeling in on der meer Gent en Sint-Niklaas. Meer informatie op www.vdab.be. Drooginstallatie maïsfabriek buiten bedrijf gesteld. door Eugène Verstraeten SAS VAN GENT - De geuroverlast die het bedrijf Cargill in Sas van Gent veroorzaakt, wordt een stuk min der. Een bron van de typische Car- gill-geur, de drooginstallatie voor veevoer in de maïsfabriek, gaat uit bedrijf, meldt Cargill in een specia le uitgave van het eigen informatie bulletin Focus. Cargill gebruikte de installatie om veevoer te drogen. Dat ontstaat bij de productie van zetmeel uit maïs. „Vroeger verkochten we het véè- voer droog, maar het is beter om het veevoer nat te verkopen", al dus milieucoördinator Lodewijk de Rijk. „Het drogen van het pro duct kost veel energie. Dat is nu niet meer nodig. Naast de energie besparing neemt de uitstoot van CO2 met drie procent af En een belangrijke geurbron is weg. Goed voor het milieu én voor de omwo nenden." Voor de productie van het natte veevoer bouwt Cargill nu een nieu we menginstallatie en nieuwe si lo's om het product in op te slaan. Behalve de geur zal ook uitstoot van stof verder afnemen. Daar voor wordt de oude installatie om maïseiwitten te drogen volledig vernieuwd. Die voldoet dan hele maal aan de aangescherpte milieu vergunning. „De toegepaste tech niek zorgt ervoor dat kleine pro ductdeeltjes niet verloren gaan", al dus De Rijk. „Daardoor hebben we minder productverlies, maar ook minder uitstoot van stof" De oude stenen gebouwen krijgen een moderner aanblik. door Raymond de Frel sas van gent - Zelfstandig wonen de ouderen in Sas van Gent kun nen vanaf vandaag gebruikmaken van een nieuwe maaltijdenservice. Sonja Pieters bemiddelt daarnaast ook voor allerlei hand- en span diensten, die het dagelijks leven van de Sasse ouderen een stukje makkelijker en aangenamer ma ken. Pieters richtte haar catering- en ser vicevoorziening op, nadat ze in korte tijd meerdere vrouwen op leeftijd hoorde klagen over uiteen lopende zaken. „De een kreeg geen thuishulp meer, de ander wist niet wat ze moest doen met een rekening die eigenlijk niet voor haar was... ik help hen dan de goede weg te bewandelen", al dus Pieters. Daarnaast treedt Pieters op als koe rier voor het ophalen en afleveren van medicijnen (vijf euro), bood schappen (acht euro) en maaltij den (tien euro) en biedt een luiste rend oor voor dagelijkse proble men. Paul Boon van restaurant 't Stremijn verzorgt de maaltijden. Pieters houdt op woensdag 15 okto ber een kennismakingsmiddag in 't Stremijn. Ouderen kunnen van 14.00 tot 17.00 uur informatie in-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47