Jongeman stapt in 'oude' branche bin n9n De pap is constructief gestort Landgoederen Westhovenseweg Open huis Borselse kunstenaars Genieten van een unieke Hoedenshow door Jackie Habets in Binnenuit www.binnenuit.nl uit W PZC Woensdag 1 oktober 2008 [23 De 22-jarige Maarten Anthoni uit Middelburg opent zaterdag zijn antiekzaak aan de Dam. foto Ruben Oreel Maarten Anthoni (22) begint antiekzaak op de Dam in Middelburg. door Thomas Minnaard MIDDELBURG - Vanaf zijn vijftiende is hij al bezig met het verzamelen van antieke spullen. Maarten Anthoni, 22 jaar jong, heeft een enorme passie voor houtbewer king. „Geen enkel meubel is het zelfde, dat is het leuke aan dit vak." Zaterdag opent Maarten zijn antiekzaak op de Dam in Middel- burg. Na de opleiding vbo-bouw volgde Maarten de hout- en meubilerings opleiding in Rotterdam. „Tijdens mijn studie ben ik gaan werken bij meubelrestaurateur Joop van Baai en in Goes. Hij is erg belangrijk voor me geweest en ik heb veel van hem geleerd. Toen hij met pensioen ging, ben ik zelf een res tauratieatelier begonnen." Nu is Maarten derdejaars student bedrijfseconomie aan de avond school in Terneuzen. Enig ver stand van geldzaken is wel vereist in de antiekwereld, volgens de jon ge antiquair. „De antiekbranche kende in de jaren zeventig en tach tig gouden jaren. Je laadde in Enge land of Duitsland een vrachtwa gen vol met oude spullen en hield in Nederland je hand op." De tijd dat mensen hun huizen volstou wen met oude spullen is voorbij. Daarbij komt de economische te ruggang, waardoor een bepaalde 'Ik denk maar zo, het kan alleen maar beter gaan met de antiekbranche' voorzichtigheid is ontstaan in het koopgedrag. Toch is Maarten vol goede moed. „Een bedreiging kan ook een kans zijn", zegt hij op een bijna Cruyffiaanse manier. „Ik denk maar zo, het kan alleen maar beter gaan met de antiekbranche. En ik geef toe, je moet een'beetje gek zijn en tegen rommel kunnen om dit te doen", zegt hij lachend. Maarten, zoon van een acteur en een ex-ballerina, gaat handelen in meubels en klokken en spitst zich toe op de restauratie van 'bijzonde re stukken'. Ondanks zijn leeftijd is hij op antiekgebied niet snel voor de gek te houden. „Ik zie het zo als er aan geprutst is. Je contro leert het aan de sloten, of het hout gekliefd is, enzovoort." Zijn mooiste stuk? „Een Lodewijk XVI hekjeskabinet", zegt hij reso luut. „Maar daar ben ik nog druk mee in de weer voor zaterdag." DOMBURG - Veere is akkoord met de aanleg van twee landgoederen bij de boerderij aan de Westhoven seweg 2. Op elk landgoed komt een woning. De boerderij valt bui ten het project. Nadat initiatiefne mer E. Wentges een overeenkomst heeft getekend, begint het gemeen tebestuur met de herziening van het bestemmingsplan. HEINKENSZAND - Twintig kunste naars in Borsele houden zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur open huis onder de titel 'Kunst- speuren in de Zak'. In negen van de vijftien Borselse dorpen zijn ze te vinden: Driewegen, Hoedekens- kerke, 's-Gravenpolder, Heinkens- zand (vier adressen), Kwadendam- me, Nieuwdorp, Ovezande, Lewe- dorp en 's-Heerenhoek. Er is on der meer glaskunst, textiel, schil derkunst, beeldende kunst en kera miek te zien. De kerk in Kwaden- damme is zondag vanaf 12.00 uur open. Zie ook www.kunstuus.nl Volksraadpleging over versterking platteland MELISKERKE - Hoe versterk je land bouw en toerisme zonder schade aan landschap en natuur? Daar over houdt het CDA Veere mor gen een 'volksraadpleging' in het dorpshuis Meliskerke. Sprekers zijn T. Poppelaars (CDA-gedepu- teerde), H. van Koeveringe (Room pot Recreatie), S. Koster (ZLTO) en A. van Haperen (Staatsbosbe heer). Aanvang 19.30 uur. Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van uw cv-ketei 0118-479422 rmoens@zeelandnet.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - 'Constructief, zo noemt burgemeester Wim Dijks tra van Vlissingen het gesprek dat hij gisteravond voerde met politie, Emergis en bewoners over de ver huizing van het HKPD naar de Dr. Stavermanstraat. De buurt heeft zo haar bedenkingen bij die om schrijving. In de bijeenkomst werd de eerste versie van het buurtbeheerplan be sproken. Bewoners mochten op en aanmerkingen maken en de den dat ook. Een stuk of veertig heeft Hans van der Male van het buurtcomité er geteld. Over bij voorbeeld de politieverordening, over hoe het 'subjectieve veilig heidsgevoel' werd beschreven en het cameratoezicht. De kantteke ningen worden meegenomen naar de tweede planversie. Nog daarvoor maken de gemeente en politie een rondje met buurtbe woners om te kijken welke maatre gelen in de buurt moeten worden getroffen. Een veiligheidsschouw heet dat. Dan komt de burgemees ter met wat hij noemt een handha- vingsarrangement, een pakketje aan handhavingsmogelijkheden van zowel de politie als hijzelf. Op 15 november worden alle maatrege len nog eens besproken, om het buurtbeheerplan drie weken later - rond de verhuizing van 9 decem ber - definitief af te tikken. De burgemeester is tevreden. „Het kostte in het begin enige moeite, maar het is dan ook een lastig dos sier. Ik heb het gevoel dat iedereen nu zoiets heeft van: We gaan er met zijn allen voor om er het bes te van te maken." „De pap is gestort, dus we moeten wel", reageert Van der Male. „Maar we hebben wel duidelijk gemaakt dat we onder protest zijn geko men. We zijn nog steeds faliekant tegen, al lukt het niet om de ver huizing tegen te houden. Alles heb ben we geprobeerd, maar ze zijn zo gewiekst. Ze hebben overal ant woord op. Maar ja, als je niet gaat, zet je jezelf buitenspel. Dan passen ze een overvaltechniek toe en daar hebben we onze buik al van vol. Eerst maar eens zien of ze onze op- en aanmerkingen meenemen. Ik moet wel zeggen, ik had het ge voel dat iedereen naar elkaar luis terde. Dat is alvast wat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25