Bos wil onderzoek Fortis 79 Ondernemer SCHEVENINGEN Alléén vandaag mat korting'. 2 en 3 Zeeuwse dracht schittert in Japan Vandaag bij uw dagblad DAGKLWP£— KRA5.NL 'Loon Kamerlid niet naar partij' HEüHnaEHlHHH HET WEER: Geregeld zon —h?i A Suikerfeest begint in de moskee Woensdag 1 oktober 2Q08 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 234 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Minister twijfelt of bank open kaart speelde bij aankoop ABN Amro. den haag - Minister Wouter Bos (Financiën) wil weten of Fortis on volledige informatie heeft ver schaft over haar financiële positie toen de bank ABN Amro wilde overnemen. Bos keurde die overname destijds goed. Daarna doken er echter pro blemen op de balans van Fortis op die mogelijk alsnog hadden kun nen leiden tot een afwijzing. De overname kostte Fortis 24 miljard euro. Nu blijkt dat dit bedrag voor de bank een veel groter probleem was dan aanvankelijk uit de balans bleek. Bos gaat er vooralsnog niet van uit dat z-aken bewust zijn ver zwegen. Hij benadrukte dat hij veel vertrouwen in Fortis heeft. „Fortis kon en kan tegen een stoot je", aldus Bos. Dat zei hij gisteravond in de slotfa se van een spoeddebat in de 1\vee- de Kamer over zijn beslissing For tis met vier miljard euro te steu nen in ruil voor een belang van 49 procent van de Nederlandse Staat in de Nederlandse tak van de on derneming. Volgens Bos hadden ernstige pro blemen bij Fortis uiteindelijk kun nen overslaan naar ABN Amro, waardoor ook spaarders en klan ten van die bank geraakt zouden worden. Om te voorkomen dat twee belang rijke banken in het Nederlandse fi- PW Bos wil achterhalen of Fortis bij de overname van ABN Amro vol ledig open kaart speelde over zijn financiële positie. Dat zei de minister tijdens een spoeddebat. nanciële systeem in gevaar dreig den te komen, moest de overheid volgens Bos ingrijpen. Met uitzondering van Rita Ver donk steunde de hele Tweede Ka mer de ingreep. Verdonk wil eerst details weten, terwijl zelfs de oppo sitiepartijen SP en PW lovend wa ren over de snelle ingreep. Bos en premier Jan Peter Balkenen de wezen er nog eens nadrukkelijk op, dat de staatssteun noodzakelijk is om het vertrouwen van spaar ders, klanten, beleggers en aandeel houders in Fortis en het gehele fi nanciële systeem te herwinnen. „Een sterke markt kan niet zonder een sterke overheid", zei Bos. De Staat zal het belang in Fortis ook weer verkopen 'zodra dit enigszins mogelijk is', aldus Balkenende. Dat zal gebeuren als de rust op de financiële markten is teruggekeerd en er een goed rendement op de investering kan worden behaald. pagina 8: mens in crisis gedraagt zich als aap pagina 9: geen uitverkoop ABN Amro pagina 10 en 11: Nederland kan tegen stootje ARNEMUIDEN - Maatje Geldof (78) en Johanna van Belzen (77) uit Arnemuiden schitteren in het Japanse maandblad Ku:nel. Het hippe tijdschrift dat in een oplage van tien miljoen verschijnt, maakte afgelopen zomer een reportage over de Zeeuwse klederdracht. Ze spelen allebei een hoofdrol: Marijs (rechts) siert de voorpagina en Van Belzen laat zien hoe de zondagse kleder- Pagina 27: Arnemuidenaren beroemd in Japan het informatieve businesskompas waarom zou je verder zoeken 2-daagse autovakantie Steigenberger Kurhaus Hotel*"" incl. vele extra's! Iwww.kras.nl/50179 den haag - Minister Ter Horst (Binnenlandse Zaken) wil het wet- t^dc verbieden dat volksvertegen- wooioqgfs een deel van hun inko men reci.streeks in de kas van hun partij Ia«>n storten. Volgens de SP rnisbruikt de be windsvrouw haai positie als PvdA-minister om 'etn succesvol le concurrent een spaak u-, de wie len te steken'. Ter Horst stelt, dat de bij de SP gebruikelijke afdracht- regeling de onafhankelijkheid van Kamerleden schaadt. Nieuwe moskee is aanwinst voor Zeeland zie pagina 2 en 3 reageer op www.pzc.nl Overheid moet geen geld steken in bankencrisis 44% aantal reacties: 369 I 56% dracht wordt aangetrokken. foto Lex de Meester en mmmsÊÊm Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 31; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 erl 7; Kredietcrisis: 8 t/m 11Meningen: 13; Economie: 14 en 15; Weer: 18; Agenda: 28; Cultuur: 29; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1