Financieel reddingsplan haalt het niet Stedenspecial ANTWERPEN KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 S Bengalezen massaal op weg naar huis Te weinig steun van Republikeinen mokerslag voor Bush. Scherp geprijsd! PZC Dinsdag 30 september 2008 I 9 door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Het plan dat Ameri ka moest redden van een economi sche ramp is gisteren onverwacht gesneuveld in het Congres. Beur zen die nog open waren in de VS en Zuid-Amerika klapten na de vernietigende stemming in elkaar. De Dow Jones-index op Wall Street verloor 777 punten van zijn waarde, dat is bijna 7 procent. De uitslag is een mokerslag voor president Bush, die de steun ver loor van zijn eigen Republikeinse partij. Het wegstemmen van het 700 mil jard dollar omvattende reddings plan kwam als een verrassing voor de leiders van beide partijen. Koersen begonnen te kelderen toen duidelijk werd dat het Huis van Afgevaardigden het plan zou verwerpen. In Brazilië moest de beurs na een daling van bijna 11 procent tijdelijk worden stilgelegd. Waarnemers omschreven de stem ming in het Congres als een 'dra ma van historische proporties'. Het is zelden voorgekomen dat een president zo'n motie van wan trouwen van zijn eigen partij kreeg. Bush had eerder op de och tend nog gesproken over het enor me belang van zijn reddingsplan, maar de Republikeinen in het Con gres negeerden hun leider. Het plan kwam uiteindelijk dertien stemmen te kort. Zo'n 60 procent van de Demoeraten stemden vóór het plan van de oppositie, maar slechts een derde van de Republi keinen deed hetzelfde. Het reddingsplan was eerder al slecht ontvangen bij de Ameri kaanse bevolking, waarvan vol gens opiniepeilingen de meerder heid niet wil dat belastinggeld wordt gebruikt om Wall Street te redden. Veel Congresleden vrees den dan ook bij de verkiezingen in november te worden weggestemd als ze het plan zouden steunen. Republikeinen en Democraten spraken gisteravond hun bereid heid uit om aan een nieuw plan te werken. Het is echter niet duide lijk of dat op korte termijn kan ge beuren. Minister van Financiën Henry Paulson zei dat hij 'alle mid delen die ter beschikking staan' zal gebruiken om de markten te be schermen. Nancy Pelosi, de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, rea geerde teleurgesteld op het afwij zen van het reddingsplan voor Amerikaanse banken. „De Demo craten hebben dit plan gesteund, terwijl het niet eens ons voorstel was", aldus Democraat Pelosi. De olieprijs daalde met bijna 10 procent nadat het plan was wegge stemd. De afwijzing versterkt de zorgen van investeerders over de wereldeconomie. Een vat lichte Amerikaanse olie van 159 liter bracht maandagavond op de ter- mijnmarkt circa 96,50 dollar op. Dat is bijna 10 procent minder dan aan het begin van de handel. DHAKA - Een overvolle boot ver voert reizigers over de Buriganga-ri- vier in de buitenwijken van de Ben- galese hoofdstad Dhaka. Hondderd- huis om daar duizenden Bengalezen die elders dan te vieren werken, waren gisteren op reis naar het einde van de Rama- foto Pavel Rahman/AP waarom zou je verder zoeken Zie www.kras.nl/26100 (Docklands) of www.kras.nl/26175 (Crowne Plaza) CROWNE PLAZA ANTWERPEN* Dit 4-sterren hotel ligt aan de ringweg, vlakbij het historische centrum. Het hotel is o.a. voorzien van liften, restaurants, lounge. U kunt gratis gebruik maken van een kleine fitnessruimte op de bovenste etage van het hotel. In de omgeving kunt u gratis parkeren. ANTWERPEN Antwerpen is een bourgondische stad, waar u naar hartenlust kunt winkelen of rond kunt struinen over markten en door vele musea. Ook vindt u hier de dierentuin, het havengebied, de gezellige straatjes rondom de Grote Markt met de imposante Onze Lieve Vrouwekathedraal. Stedenliefhebbers opgelet! KRAS.NL is erin geslaagd een stedenspecial samen te stellen naar de bourgondische stad Antwerpen. Een 3-daagse autovakantie boekt u namelijk al vanaf slechts 59! Dit is bovendien inclusief ontbijt! Hierbij verblijft u in het 3-sterren Best Western Docklands Antwerpen. U kunt ook kiezen voor het 4-sterren Crowne Plaza Antwerpen. Een heerlijk weekend weg in dit hotel boekt u al vanaf slechts 75 inclusief ontbijt! Zo'n superaanbieding laat u toch niet aan u voorbij gaan? Dat wordt boeken, koffers pakken en op naar Antwerpen! Aankomstdata: ma., wo., vr. en za. van 6/10 t/m 31/1 Docklands Crowne Plaza 3 dgn 4 dgn 5 dgn 3 dgn 4 dgn Okt. v.a. €69 €99 €129 €79 €109 Nov.v.a. €69 €99 €125 €79 €115 Dec. v.a. €69 €99 €125 €79 €109 Jan. v.a. €59 €89 €119 €75 €99 Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 personen. Res.kosten 17,50 per boeking (verplicht). BEST WESTERN DOCKLANDS ANTWERPEN* Dit hotel ligt tussen de internationale haven en het historische centrum. Het hotel is o.a. voorzien van een lift, bar en gratis parkeergelegenheid. INCLUSIEF: verblijf in het 3-sterren Best Western Docklands Antwerpen of het 4-sterren Crowne Plaza Antwerpen, in een 2-persoonskamer, met ontbijt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9