Jarige Jans is in de gloria met Tafeltennisser Keen zwaait af Haile zegt dat het nog sneller kan Wereldrecordhouder verwacht dat een tijd onder twee uur kan. EK in Sint Petersburg is laatste kunstje op het internationale podium. 3 6 Dinsdag 30 september 2008 PZC B DEN HAAG - Het feest was mooi en de bekroning was een fraai wereld record. Haile Gebrselassie kijkt te rug op een prachtige marathon van Berlijn en verkeert in de we tenschap dat zijn keuze om de olympische marathon in Peking niet te lopen een juiste is geweest. Want met die loodzware wed strijd in de benen zou hij zondag geen nieuw wereldrecord van twee uur, drie minuten en 59 se conden hebben gelopen. Terugkijken is leuk, maar de 35-ja- rige Ethiopiër, die volgend jaar graag voor de vierde keer op rij de marathon van Berlijn wil winnen (en liefst in een nieuw wereldre cord) blikt vooruit. „Ik denk dat het voor mij mogelijk is om de ma rathon te lopen in twee uur, drie minuten en nog wat. Als ik niet ge blesseerd raak misschien zelfs 2.02.59, maar rekening houdend met mijn leeftijd en vorm is het aannemelijker dat ik 2.03.30 loop of 2.02.20. Ik verwacht dat het nog zeker twintig jaar zal duren voor dat iemand onder de twee uur duikt." De atleet is blij dat hij op de Spelen in Peking alleen de 10.000 meter heeft gelopen. Hij werd er zesde. „Die 10.000 meter heeft me geholpen. Want als je er 26,51 minuten over doet, dan is 10 kilometer in 29 minuten op een marathon een peulenschilletje." Gebrselassie denkt dat wereldre cords zoals hij die zondag in Ber lijn liep goed zijn voor de atletiek- sport. „Natuurlijk is het moeilijk voor de atletiek om te wedijveren met bij voorbeeld het voetbal, maar onze sport maakt progressie. „We hebben plenty nieuwe sterren als Usain Bolt en Jelena Isinbajeva. Daarbij komt: lopen is heel belang rijk. Overal op de wereld wordt ge lopen. Het maakt niet uit of je de Amerikaanse president bent of ie mand anders." „De ondergrens van FC Groningen komt steeds hoger te liggen", vindt Ron Jans, met zeven seizoenen de langstdienende trainer in de eredivisie. foto Vincent Jannink door Koen de Vries ARNHEM - Het EK tafeltennis dat eind deze week in Sint Petersburg begint, is het laatste grote interna tionale toernooi van Trinko Keen. De 37-jarige Arnhemmer blijft wel voor Werder Bremen spelen in de hoogste klasse van de Duitse com petitie, maar bouwt zijn verdere ta- feltennisactiviteiten af Keen debu teerde twintig jaar geleden op het WK in Dortmund. Sindsdien werd hij zes keer Nederlands kam pioen enkelspel en greep hij drie keer brons op verschillende EK's. Hij stopt omdat hij zich geen top sporter meer voelt. „De balans is langzaam maar zeker doorgeslagen van tafeltennis naar andere za ken", stelt Keen. Hij heeft het in de loop der jaren steeds drukker gekregen met andere activiteiten, onder meer als voorzitter van de atletencommissie van NOCNSF en als programmacoördinator sport van het VSB Fonds. Die activitei ten slurpen tijd: „Als je dingen wilt veranderen, zul je eerst moe ten begrijpen waarom ze zijn zoals ze zijn." Op het EK hoopt Trinko Keen nog één keer een succesje te kunnen boeken. Misschien niet in het enkelspel, want de voorberei ding op het toernooi is door aller lei beslommeringen niet optimaal geweest. Maar wel in het dubbel spel. Keen vormt een koppel met de Oostenrijker Werner Schlager, net als Keen een erkend dubbel spelspecialist. Schlager heeft al een Europese dubbelspeltitel achter zijn naam staan en was ook wereldkampioen enkelspel. In Sint Petersburg verde digt Li Jiao haar Europese titel en kelspel. Samen met Li Jie en Elena Timina is ze met Nederland ook fa voriet voor de titel in het landen- toernooi. Tafeltennisfamilie Keen nam deel aan drie Olym pische Spelen (1996, 2000 en 2004), zeven Top 12's en haal de meerdere prijzen op de Pro-Tourtoernooien. De mooiste medailles haalde hij op EK's, waarvan de twee bronzen in Eindhoven het meest bijzonder waren. Keen komt uit een echte tafel tennisfamilie. Vader Bertus was trainer, zijn zussen Dike en Gerdie waren ook fanatiek en beiden succesvol. »- Dike won bij de jeugd een aan tal Nederlandse titels. Gerdie werd Nederlands kampioen en tweede bij het EK in 1994 in het vrouwenenkelspel. Ze nam in 1996 ook deel aan de Olym pische Spelen in Atlanta. Doelandrit. A-klasse: 1. J. Leendertse ('s-Gra- venpolder) 179; 2. K. Fraanje (Kapelle) 248; 3. P. de Bakker (Zuidland) 253; 4. L. Wouters (Vlissingen) 254; 5. W. Olie (Hellevoetsluis) 274. B-klasse: 1. L. Verhage {Koudekerkej 308; 2. A. Cevaal (Ritthem) 368. C-klasse: 1. Mw. van Kruiningen (Kruiningen) 221; 2. C. Pie per (Krabbendijke) 277; 3. B. Koevermans (Schiedam) 370; 4. B. Breedijk (Schiedam) 370; 5. E. Lokerse (Kruiningen) 401. DUIVENSPORT Walcherse Liercompetitie. Eindstand: 1. Peter 8eekman, 2. Adrie Houmes, 3. Cees Hoek (allen Middelburg), 4. Annie Doolaer, 5. Piet Doolaer, 6. Simon Jasperse, 7. Janny Jasper- se (allen Koudekerke) 8. Benjamin Pouwelse (Vlissingen), 9. Piet Offers (Middelburg) 10. Piet Geijs (Vlissingen), llja Hendriks (Oost Sou burg) en Nicky Schotanus (Middelburg). SCHIETINGEN Ovezande. Wip 1:1e hoofdvogel: W.Remijnse (Edele Handboog), 2e hoofdvogel: R.Klippel (Doel naar Hoger), 1e zijvogel: C.Boonman (Vrije Schutters), 2e zijvogel: B.GIerum (Diana), 3e zijvogel: M.C.Verdonk (Concordia), 4e zijvo gel: A.Rentmeester (Willem Teil), 1e kal: E.Maat (Zorgvlied), 2e kal: Sj.Raas (Victoria), 3e kal: H.Groos (Diana), 4e kal: J.Harinck (Dia na). Wip 2:1e hoofdvogel: M.C.Verdonk (Con cordia), 2e hoofdvogel: B.GIerum (Diana), 1e zijvogel: A.Dekker (Doel naar Hoger), 2e zijvo gel: Sj.Raas (Victoria), 3e zijvogel: R.Klippel (Doel naar Hoger), 4e zijvogel: J.Rentmeester (Willem Teil), Ie kal: R.Klippel (Doel naar Ho ger), 2e kal: M.Eestermans (Edele Handboog), 3e kal: M.Buijsrogge (Zeelandia), 4e kal: P.de Putter (Concordia). TENNIS Tokio. Mannen. Eerste ronde: Delic (VSt) - Soeda (Jap) 6-4 6-2, Suzuki (Jap) - Sugita (Jap) 6-3 7-6 (6), Lee (ZKo) - Iwabuchi (Jap) 6-1 6-4, Minar (Tsj) - Zverev (Dui) 7-6 (9) 2-6 6-2. WIELRENNEN Waod. Kruishoutem-Lozer, Ronde van Naza reth. Cat. B: 5. Peter Mol (Kapelle); 13. Rudi Rabout (Heinkenszand). Eindklassement Ronde van Nazareth: 2. Peter Mol; 4. Rudi Rabout. Evergem-Belzele. Cat. E: 1. Wim de Waal (Axel). Cat. F: 15. Rudi Lammens (Oostburg). Cat. G: 4. Edward Batersby (Vlissingen). Resultaten jeugd Middelkamp. Den Haag. Cat. 4: 6. Maurits de Waal. Heerlen. Cat. 2: 5. Timo de Jong; cat. 6: 13. Davy Gunst, 28. Xinthia van Noorden; cat. 7: Peter Blok. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA DINSDAG BILJARTEN Vierde divisie driebanden, 's Lands Welvaren 2-De Geslootene Boom. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 19.30 uur. Pool. Regionale tweede klasse. Roadhouse Roadies-Roadhouse Rookies. Locatie: The Roadhouse, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78