Uren werken voor twee minuten film Op naar een 7 tot 7 samenleving k. Steeds meer reeën in Zeeland Alwin is de nieuwe Havenzanger Eerste opnamedag in Zeeland voor film over watersnoodramp. PZC Dinsdag 30 september 2008 27 door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Zelden zal het zo'n drukte zijn geweest op het boeren erf aan de Platteweg in Scherpenis- se. Een paar kilometer buiten het dorp, tegen de dijk, streek gisteren aan het eind van de middag de filmploeg van De Storm neer. „We zullen de hele avond en een deel van de nacht bezig zijn", laat assis tent-opnameleider Marijn Braad weten. „En dat voor waarschijnlijk zo'n twee minuten film." Misschien wel honderd mensen lo pen over het terrein. Acteurs, tech nici, mensen van het licht, opna meleiders, catering en ga zo maar door. Allemaal zijn ze aan het be gin van de avond in afwachting van wat komen gaat. Op het ter rein is een grote tent opgezet. „Daar kunnen mensen iets eten, zich omkleden of gewoon wach ten", legt Braad uit. Want filmop- 'We zullen de hele avond en een deel van de nacht bezig zijn' names betekenen doorgaans wach ten en nog eens wachten. Buiten zijn de voorbereidingen in volle gang. Elk detail is belangrijk. „Ik wil een lamp van vijftig watt in die buitenverlichting", roept regis seur Ben Sombogaart iemand toe. Zo gezegd, zo gedaan. Iets verder op krijgt een deur nog snel een nieuw laagje verf Dan komen de acteurs kijken. Eerst hoofdrolspeel ster Sylvia Hoeks (ze loopt in een pyjama, want de scène speelt zich 's nachts af) en daarna topactrice Monic Hendrickx (De Poolse bruid, Nynke, Stellenbosch), die een voorname bijrol voor haar re kening neemt. „We nemen hier de scène op waarin de vloed komt", legt Braad uit. Kosten noch moei te worden gespaard om dat zo mooi mogelijk in beeld te breng en. Wind- en regenmachines staan paraat. Terwijl de crew nog De actrices Sylvia Hoeks (links) en Monic Hendrickx repeteren aan het begin van de avond een scène. Gisteren vonden op een boerenerf aan de Platte weg in Scherpenisse de eerste Zeeuwse opnames plaats voor de film 'De Storm' over de watersnoodramp van 1953. foto Leo Adriaansen druk bezig is met alle technische voorbereidingen laat de regisseur de acteurs alvast wat scènes oefe nen. Achter het raam zit de be woonster van de boerderij lekker te haken. Af en toe kijkt ze naar buiten om alle drukte te aan schouwen, met zo'n blik van: 'Je doet maar'. Dan zijn er broodjes. Ze vinden gretig aftrek. Het wordt een lange avond voor ieder een. Zeker de acteurs zullen heel wat wind en regen moeten door staan, en dat terwijl de tempera tuur in Scherpenisse behoorlijk onaangenaam is. Het einde is ook nog lang niet in zicht, want de op names gaan nog door tot in de cember. Ook op Schouwen-Dui- veland en Sint Philipsland zal de filmploeg nog neerstrijken. In Sta- venisse halen veel bewoners on dertussen opgelucht adem. Blij dat het circus hen bespaard blijft. Provincie Zeeland Werk en privé combineren een probleem? Provincie, gemeenten, werkgeversorganisaties en vakbonden zijn heel nieuwsgierig naar de ervaringen van de inwoners van Zeeland over dit vraag stuk en wat er volgens u moet gebeuren om deze combinatie prettiger te laten verlopen. Van 29 september tot 15 oktober kunt u hierover een vragenlijst invullen op de websites van de Provincie, gemeenten, bedrijven en van Scoop: www.scoopzld.nl Deelnemers maken kans op een gratis schoonmaakbeurt voor het hele huis. Doe mee 'en vul de vragenlijst in! GOES - Zoogdierenvereniging VZZ meldt dat er meer herten, reeën en everzwijnen zijn in Nederland. Nanning Jan Honingh, secretaris van de Zoogdierenwerkgroep Zee land: „Dat komt omdat de jacht- druk verminderd is. Alleen bij aan toonbare overlast kan er gejaagd worden." Nederland telt nu tussen de zestig- en zeventigduizend ree ën. In 1930 waren het er nog drie duizend. Voorzitter )an Piet Bek- ker van de Zoogdierenwerkgroep vertelt dat men bezig is met een at las van de Zeeuwse zoogdieren. „Die is tegen het einde van dit jaar afgerond en dan zijn er meer gege vens. De beheersjacht gebeurt heel zorgvuldig, maar er wordt regelma tig gestroopt. Het blijkt dat de ree ën er tegen kunnen, er komen hier steeds meer reeën." KAPELLE - De Zeeuwse zanger Al- win (Rennen) uit Kapelle wordt een van de twee Havenzangers. Hij maakt zaterdag om 16.30 uur zijn debuut met een optreden in het Vlissingse winkelcentrum Fon- teyne. Het duo De Havenzangers bestaat al sinds 1977. De laatste jaren werd het gevormd door Henk Pleket en Willem Mulder. De twee gingen een jaar geleden uit elkaar. Sinds dien treedt Pleket solo op als Ha venzanger Henk Pleket. „Ik ken Henk en Willem allebei", zegt Al- win. „Henk vroeg me: 'Wil jij Wil- lems plek innemen?' We hebben samen gerepeteerd en dat beviel heel goed." Alwin timmert ook hard aan de weg met zijn solocarrière. „Ik ga proberen beide bezigheden te com bineren. De Havenzangers zijn na tuurlijk wel een begrip. Ik denk dat dat ook wel deuren zal ope nen." Directie Econonnie&Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75