in woelige wereld café en een busverbinding' |v^fijÉrn Op zoek naar nieuwe baasjes (Cl sanidröme Kapitein Rob in 's-Heer Abtskerke 11911 PvdA vraagt actie rond Buys Ballotstraat Goes Weefsels en sieraden in Wemeldingse bieb Dronken Vlissinger rijdt tegen rotonde Cursus leren wonen in een monumentenpand Borstvoedingscafé in De Vliethof in Tholen Jongens gooien met kluiten naar auto's m ^Blk a.s. zaterdag valt er weer heel wat te genieten in Binnenuit hifi www.binnenuit.nl uit B pzc Dinsdag 30 september 2008 23 voren moet bestellen. Dat werkt niet echt denderend. Voor de rest heb ik niks te klagen." Ilse Corstanje (39) woont ook aan het Dorpsplein. Al twaalf jaar en met veel plezier. „Wat ik zo fijn vind aan Nisse is dat als er iets te doen is, het hele dorp meehelpt. Ook de mensen die er nog maar net wonen. Verder is het natuur lijk gewoon een prachtig, nostal gisch dorp. Ik hoop er ook nog heel lang te wonen. Het enige na deel is dat er geen winkel in het dorp is. Nou heb ik daar zelf niet zoveel last van, ik ben kraamver zorgster en ik kom overal. Ik doe m'n boodschappen gewoon in Heinkenszand of Goes." laantje (67) en Louis (75) Lokerse wonen al heel lang in Nisse. Louis al bijna heel zijn leven. laantje: „Ik heb eigenlijk maar weinig vergelij king met andere dorpen, ik woon hier al veertig jaar. Dus wat er zo speciaal aan Nisse is weet ik niet zo goed. Maar het is hier wel heer lijk rustig." Louis mist wel een café goes - Volgens de PvdA Goes moe ten ér op en rond de drukke Buys Ballotstraat in Goes snel maatrege len worden genomen om de over last te verminderen. Raadslid Leen van Zon heeft het college van B en W gevraagd op korte termijn met bewoners en gebruikers te komen tot een herinrichtingsplan, vooral vanwege de veiligheid voor fiet sers. Om luchtvervuiling te beper ken, vraagt Van Zon beter aan te geven dat de spoorovergang dicht is. Automobilisten zouden dan eer der de motor willen uitzetten. wemeldinge - Weefster Cathrien de Leeuw-van Weenen uit Wemel- dinge en haar dorpsgenote Jacque line van Wesel houden vanaf mor gen tot 11 oktober allebei een expo sitie in de bibliotheek van Wemel- dinge. De Leeuw stelt weefsels ten toon die elk een aantal speekwoor den uitbeelden. Van Wesel van ate lier De Kleurencirkel is in sieraden gespecialiseerd. De exposities zijn in het kader van de kinderboeken week. Aan de hand van Cathriens weefsels komen scholieren van cbs De Hoeksteen opdrachten doen. middelburg - Een Vlissingse auto mobilist is gistermorgen onder in vloed van drank tegen de stenen muur van de rotonde ter hoogte van de Mortiere in Middelburg ge reden. De 32-jarige Vlissinger bleef onge deerd. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur omdat hij twee maal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Afgelopen zomer werd de rotonde nog verbouwd naar aanleiding van ongelukken. heinkenszand - Wonen in een monumentenpand vergt meer dan wonen in een modern rijtjeshuis. Als bewoner heb je met extra regel tjes te maken én vaak ook een gro tere liefde voor je pand. Om bewo ners van een monument een hand je te helpen, begint 4 november een cursus in Borsele. De eerste bij eenkomst van zeven stuks is 4 no vember om 19.30 uur in 't Hof Ste- nevate in Heinkenszand. Informa tie: Zeeuwse Volksuniversiteit, zeeland@volksuniversiteit.nl of via 0118-634800. Kosten veertig euro. tholen - Voor vrouwen die borst voeding geven of willen geven, is donderdag in het Thoolse gezond heidscentrum De Vliethof een spe ciale ontmoetingsbijeenkomst, na melijk: een borstvoedingscafé. Van 10.00 tot ongeveer 11.30 uur is het café geopend. Sifra verloskundigen praktijk stelt er de wachtruimte in De Vliethof voor beschikbaar. Het café met koffie en thee wordt ge houden in kader van wereld borst- voedingweek die deze week is. Thema is 'tijd voor elkaar'. Infor matie: Ria Verheul, 0166-606333. vlissingen - Twee jongens hebben op de Sloeweg, ter hoogte van Wes- terzicht, in Vlissingen auto's met kluiten bekogeld. Een bestelbus liep daardoor schade op. De be stuurder probeerde vergeefs de jon gens in de kraag te vatten. Het gaat om jongens tussen de twaalf en vijftien jaar. De ene had blond haar en was gekleed in een groene trui en een donkerblauwe broek. De andere had donker haar, een ro ze trui en een donkere broek. De politie zoekt getuigen. in het dorp. „Dat zou toch wel fijn zijn. Gelukkig hebben we het dorpshuis en de bakkerij waar je een kop koffie kunt drinken. Een winkel missen we ook niet echt, twee keer per week komt er een SRV-wagen langs." Ze vinden wel dat er wat nieuwe huizen ge bouwd mogen worden. „Veel jon geren van in de twintig zouden graag in Nisse blijven wonen, maar een koophuis is onbetaal baar. Daar moeten ze eens wat aan doen." goes - Zoveel mogelijk honden en katten aan een nieuw baasje hel pen. Voor dierenasiel Tussenhaven aan de Westhavendijk 140 in Goes is dierendag geslaagd, als dat lukt. Tussenhaven houdt daarom zater dag 4 oktober open huis van 10.00 tot 16.00 uur. Het is een open huis zonder feestgedruis, want, stelt de organisatie, 'onze asieldieren ver dienen alle aandacht'. 1 f i m \JJ arpas www.arpas.sanidrome.nl Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80 's-heer abtskerke - Kapitein Rob komt in de herfstvakantie, woens dag 15 oktober, naar 's-Heer Abts kerke. Hij is te zien in de eerste kindervoorstelling van de culture le commissie van de hervormde ge meente, in de film Kapitein Rob en het geheim van Professor Lupardi. Thijs Römer en Katja Schuurman spelen de hoofdrollen. De film be gint om 14.00 uur, entree kost twee euro. Andere activiteiten in de kerk van 's-Heer Abtskerke zijn: vrijdag 24 oktober om 20.00 uur, concert van organiste Everar- da Slabbekoorn met de sopraan Clara Lammers; donderdag 13 no vember om 20.00 uur, speelfilm Stellet Licht over de mennonieten in Noord-Mexico en zaterdag 14 de cember om 14.30 uur, kerstconcert door muziekgroep Capriol. Dorpsplein in Nisse, hét dorp van Borsele waarop veel bewoners 'supertrots' zijn. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71