PZCI 21 Reddingpost krijgt suikeroom Duurdere huizen De Bieselinghe zijn lastig aan de man te brengen Rooier net op tijd van rails af Fractievoorzitter PvdA lonkt naar Goese SP BEVELANDEN-THOLEN 31 29 Venturn adopteert nieuw station KNRM in Hansweert. Goeiemorgen Met de rammelaar naar het nieuwe onderkomen Ook insecten vertonen trekgedrag Dinsdag 30 september 2008 Eva de Roovere met lied j esprogramma in Middelburg Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende HANSWEERT - De nieuwe redding- post van de Koninklijke Neder landse Reddings Maatschappij (KNRM) in Hansweert krijgt direc te steun van het Bredase bedrijf Venturn BV. De onderneming draagt de komende twintig jaar één procent van de jaaromzet af aan de post Hansweert. Het ko mende seizoen komt dat neer op twintigduizend euro. Het initiatief komt van Venturn BV, een acht jaar jong bedrijf dat zich bezighoudt met training en consultancy van personeel, inte rim-management en reïntegratie en outplacement. „We hebben het nieuwe reddingstation als het wa re geadopteerd", zegt Niels Rom- me, één van de drie directeuren van Venturn. Als moderne ondernemers wilden ze een goed doel omarmen. De keuze viel op de reddingpost in Hansweert. Romme: „We werken veel voor bedrijven in de scheep vaart en andere transport en logis tiek. De reddingspost kan perso neel van ons of van onze klanten redden. Dat is het verband tussen ons bedrijf en de KNRM. Ook speelt mee dat twee directeuren op de Zeevaartschool in Vlissin- gen zaten en eentje in Zeeland woont." Venturn verbindt zich voor twin tig jaar aan de KNRM. Morgen wordt daarvoor in Kruiningen een contract getekend, waarbij een offi- FJ* Het Bredase bedrijf Venturn BV adopteert de nieuwe post van de KNRM in Hansweert. Eén pro cent van de omzet gaat elk jaar naar het reddingstation. cieel Venture Fonds wordt gelan ceerd. Romme voorziet een flinke groei van het bedrijf, waardoor de jaarlijkse bijdrage aan de redding post aardig kan oplopen. „Voor het komende jaar praten we over twintigduizend euro, maar als on ze omzet fors stijgt, praat je over tonnen." PR-man Jan de Vries van de KN RM Hansweert is 'erg blij' met de sponsor. De reddingmaatschappij draait landelijk immers op giften. Opzetten en inrichten van de post Hansweert kost zes ton. Om de boel draaiende te houden, is elk jaar één tot anderhalve ton nodig. De reddingpost krijgt in novem ber zijn boot, de Jan van Engelen burg. Dat is de (gerenoveerde) boot van de KNRM Scheveningen. De Vries verwacht dat de post in april volgend jaar operationeel is. De 23 vrijwilligers krijgen de ko mende maanden reddingstrainin gen in Schotland. De boot ligt straks buiten de sluis, personeel vindt onderdak in het bedienings gebouw van Rijkswaterstaat. Het oostelijk deel van de Wester- schelde was nog een witte vlek. Vanuit Hansweert kan de redding boot binnen een half uur op een onheilsplaats zijn. I KAPELLE - Kinderdagverblijf Dikkertje Dap is gis- ouders liepen in een 'lawaaioptocht' van de ene is Dikkertje Dap de op één na grootste van termorgen verhuisd van de tijdelijke units aan de naar de andere vestiging. De kinderopvang in de Zuid-Beveland geworden. Alleen de kinderop- Biezelingseweg naar de verbouwde vestiging aan gemeente Kapelle groeit als kool. Er is nu, na de vang in brede school De Symfonie in Goes-Zuid de Dijkwelseweg in Kapelle. De kinderen en hun verbouwing, plaats voor vijf groepen en daarmee is groter. foto Dirk-Jan Gjeltema door Lilian Dominicus BIEZELINGE - Potentiële huizenko pers lijken nog niet warm te lopen voor de tweede fase van woonpro ject De Bieselinghe in Biezelinge. 1 Slechts één van de elf vrijstaande huizen is sinds de start van de ver koop in januari verkocht, meldt de website. Toch is er zoveel vertrouwen in het plan voor 25 luxe woningen, dat vorige week is begonnen met het saneren en bouwrijp maken van de grond aan de rand van het dorp. „De tweede fase gaat om elf woningen met een vraagprijs bo ven de 500.000 euro", zegt verko per Peter Eertink van makelaar Im- moregio uit Wemeldinge. „Men sen wachten af, ze willen eerst zien wat het wordt. Daarom wor den de loodsen op het terrein ge sloopt, graven we nu het binnen water af en wordt de boomgaard gerooid. We hebben er vertrou wen in omdat het een bijzondere plek is. De woningen zijn vergelijk baar met die van De Zuidhoek in Kapelle, maar die staan in een wijk. Hier zit je in de natuur, aan het water. We zijn nu met drie be langstellenden in gesprek, dat is voor dit soort woningen best goed." De eerste fase, veertien twee-onder-een-kappers, is overi gens bijna helemaal verkocht. KLOETINGE - De 44-jarige chauf feur van een tractor met aardappel rooier heeft gisterochtend om acht uur geluk gehad op de spoorweg overgang in de Oostmolenweg bij Kloetinge. Hij reed langzaam met zijn gevaarte over de overgang, om dat er veel fietsers waren. Bij het passeren van het spoorlijn gingen de lichten en bellen aan. Hij kon niet anders dan zachtjes doorrij den en wist nog op tijd weg te ko men. Alleen een dalende spoor boom raakte de rooier en brak af door Lilian Dominicus GOES - Een lijstverbinding tussen PvdA en de pas opgerichte SP in Goes voor de gemeenteraadsverkie zingen in 2010: fractievoorzitter Henk Hoogerland van de PvdA heeft daar wel oren naar. „Het is de vraag of de SP wil mee doen, maar het is politiek altijd slim te kijken wat er bij de volgen de raadsverkiezingen gaat gebeu ren", aldus Hoogerland, die zegt puur op persoonlijke titel te spre ken. „Misschien dat mijn partij zegt: 'Ja ho eens, Hoogerland, dat zien wij niet zitten'." Volgens Hoogerland kan een sa menwerking om meerdere rede nen handig zijn. „Ten eerste heb ik het idee dat de SP meer een regio afdeling is dan een Goese afdeling, dus is het de vraag of die zou kun nen meedoen in Goes. Ten twee de vraag ik me af of de SP kandida ten heeft die raadslid willen wor den. Maar dit is een idee in de oriënterende fase, ik heb de SP nog niet gesproken hierover." SP-afdelingsvoorzitter Floor van Lamoen uit Goes in een reactie: „Het lijkt me verstandig hier eens bij een kop koffie over te praten." Tip? redactie@pzc.nl Vijftigplus noemt hij zichzelf. Maar stiekem gaat die Vlissinger toch al aardig richting de zestig. En dat is soms te merken. Laatst bijvoorbeeld, toen hij op een woensdagmiddag verschrikt naar de kantooragenda greep en erachter kwam dat hij eigenlijk al drie dagen vakantie had. Gelukkig voor hem hebben zijn collega's de grappen erover in middels gestaakt. Tot gisteren. Ineens werd iedereen toch weer aan die hilariteit herinnerd, toen diezelfde Vlissinger met een vro lijk 'goeiemorgen' het kantoor binnenliep en even vrolijk werd begroet door zijn jongere collega. „Je weet toch wel dat je vandaag je ouwe lullen-dag hebt, hè?" K WM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69