FC Groningen Sport Dreamteam van Jaspers is op sterven na dood Timmer en Tomasson zijn twijfelgevallen Kans op WK voetbal Zilveren medaille voor verkeken voor Irak junioren van AV'56 Trainer blijft zich met koploper richten op plaats bij eerste acht. Motorcrossers hebben succes in België Oud-Ajacied Pienaar opgepakt in Engeland Hanze Catering zo goed als zeker uit competitie door sponsorperikelen. Judoka Ruben Houkes Londen doet alles ondergaat operatie voor veilige Spelen Feyenoord-doelman kampt met verrekking in de liesstreek. Minderhoud maakt rentree met Escapado S pzc Dinsdag 30 september 2008 37 door Norbert Kleinherenbrink GRONINGEN - Of hij ook op zijn zes tigste verjaardag nog vainer van FC Groningen is? Ron Jans schiet in de lach. „Nee, eerlijk gezegd denk ik niet dat ik dan hier nog zit. Maar FC Groningen zit dan nog wel in mijn hart." Jans, die gisteren wakker werd als vijftiger én als koploper van de ere divisie, voegt er haastig aan toe dat hij absoluut geen plannen heeft om vroeger of later uit de Euro borg te vertrekken. Waarom zou hij ook? Heel Groningen loopt weg met hem. Volgens algemeen directeur Hans Nijland is Jans zelfs uitgegroeid tot het boegbeeld van de club. Dat bleek zondag wel na 'Op het moment dat wij gaan denken 'dat doen wij wel even' gaat het fout' de inmiddels 'gebruikelijke' thuis zege op Feyenoord (3-1) toen het publiek hem massaal alvast toe zong voor zijn vijftigste verjaardag. „De ondergrens van FC Gronin gen komt steeds hoger te liggen", betoogt Jans, die met zeven seizoe nen de langstdienende trainer in de eredivisie is. „Dat neemt niet weg dat onze doelstelling van een plaats bij de eerste acht dit seizoen gehandhaafd blijft. Ook al staan we nu bovenaan. Hoger dan de achtste plaats mag natuurlijk ook, maar ik zie ons geen kampioen worden. Al zou ik dat niet erg vin den. Maar ik zou mijn geld er niet op zetten." Vakman Jans staart zich niet blind op de eerste plaats, maar geniet er wel met volle teugen van. „Ik weet nog niet waar we met dit elftal pre cies staan. Of de uitwedstrijd te gen Ajax op 18 oktober een exa men is? Laten we eerst komende zondag maar thuis van ADO Den Haag winnen. Op het moment dat wij gaan denken 'dat doen wij wel even' gaat het zeker fout. Een paar jaar geleden waren we ruim twin tig duels in de Euroborg ongesla gen en toen kwam ook ADO plot seling voorbij. Het werd 2-5." De rek is nog niet uit bij FC Gro ningen, aldus Jans, ook al omdat de veelgeprezen scouting altijd wel weer met nieuwe versterkingen aankomt. Directeur Nijland heeft bovendien ruim 2 miljoen euro op de bank en wil op korte termijn de capaciteit van de uitpuilende Euroborg van 23.000 naar 35.000 bezoekers vergroten. Toch zal het op de langere termijn lastig blijven voor de Groningse club om opko mende talenten als Marcus Berg te behouden. De 22-jarige Zweed, zondag bekeken door de Zweedse bondscoach Lagerback, scoorde donderdag drie keer in het beker duel met de amateurs van Hollan- dia (2-3) en zondag twee keer te gen Feyenoord. „Marcus kan een absolute topspits worden. Hij kan bijna alles. Links en rechts schieten, koppen, sprin ten. En hij is een knokker, een vechter. Marcus moet echter nog beter worden in de combinatie. Hij moet nog balvaster worden. En zijn Nederlands verdient ook nog enige aandacht. Zijn inter views doet hij nog in het Engels. Dat vind ik jammer. Hij durft het misschien nog niet. Maar bij FC Groningen zijn dat wel zaken die we goed in de gaten houden." Paspoort Ron Jans Geboortedatum: 29 septem ber 1958 t. Geboorteplaats: Zwolle. »- Spelerscarrière: PEC Zwolle (1976-1983), FC Groningen (1982-1984), RodaJC (1984-1987), Mazda Sport (1987-1988), Veendam (1988-1991). Trainerscarrière: SJS Stadska naal (1991-1993), ACV (1993-1996), Achilles 1894 (1996-2000), assistent-trainer Emmen (2000-2002), FC Gro ningen (november 2002- he den). Jans heeft bij FC Groningen nog een contract tot 2010. OOSTROZEBEKE - Op het circuit van het West-Vlaamse Oostrozebe- ke waren enkele Zeeuwse crossers succesvol bij een wedstrijd van de Motorcross Liefhebbers Bond (MCLB). Bij de beloften won Ke vin Spruijt uit Meliskerke het dag klassement. Gian Scheele uit Zaamslag werd derde. Bij de Exper- ten A (Veteranen) legde Peter Ma- ranus uit Aagtekerke beslag op de derde plaats. LIVERPOOL - Voetballer Steven Pie naar is zondag opgepakt door de Engelse politie op verdenking van mishandeling van een vrouw, meldt de Daily Post uit Liverpool. De Zuid-Afrikaan van Everton, die in het verleden voor Ajax uit kwam, meldde zich zondagmor gen vrijwillig in aanwezigheid van een advocaat bij de politie in Liver pool. door Peter de Brie BREDA - Het dreamteam Hanze Ca tering, eredivisiekampioen drie banden en bekerwinnaar, gaat vrij wel zeker ter ziele. Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl, Martin Horn en Jean van Erp zijn het beu dat de sponsor al sinds mei geen cent betaalt. De teamleden speelden al twee keer in de nieuwe competitie, waarin ook Delta/Frans Bevers uit Sluiskil uitkomt, in de hoop dat Wim Salomons van Hanze Cate ring, die in de clinch ligt met de fis cus, alsnog over de brug zou ko men. De sponsor stelt dat hij tot mei alles heeft betaald en daarna via een clausule het driejarig con- lausanne - De laatste hoop op deelname aan het WK voetbal in 2010 is gisteren voor Irak vervlo gen. Het internationaal sporttribu- naal CAS nam de eis van de Aziati sche kampioen om het verloren duel met Qatar ongeldig te verkla ren niet in behandeling. Volgens het sporttribunaal heeft Irak de verschuldigde kosten een dag te laat betaald. Qatar speelde met een ongerechtigde speler. HAARLEM - Judoka Ruben Houkes wordt op korte termijn geopereerd aan zijn elleboog. De Haarlemmer, recentelijk winnaar van brons bij de Olympische Spelen, is daardoor zeker twee maanden uitgescha keld. Houkes, uitkomend bij de lichtgewichten, heeft in het betref fende gewricht last van een ontste king aan de slijmbeurs. Hij heeft de blessure al sinds juni. tract heeft opgezegd. Teamleider Edwin van Wissen en Dick Jas pers, die het topteam in 2007 op poten zetten, voelen zich aan het lijntje gehouden. Jaspers zit nu voor de wereldbeker in Korea, Van Wissen acht de kans klein dat de nummer één van de wereld bij te rugkeer nog in de eredivisie speelt. „Salomons komt geen afspraak na. Het team al ontbonden? Laat hem met bewijzen komen. Vreselijk voor die jongens, maar die blijven niet voor niks spelen", zegt Van Wissen. Jaspers, Blomdahl en Hom namen een advocaat in de arm, voor Jean van Erp uit Heeswijk zijn de drui- [<n Dick Jaspers is een van de initia- tiefnemers van het topdrieban- denteam Hanze Catering. Door sponsorproblemen dreigt na twee duels al het einde. AMSTELVEEN - Het juniorenteam van AV'56 heeft bij het NK zilver behaald op de 4x800 meter estafet te. Alex Zwolle, Steven Nuytinck, Viktor Beelen en Lars Paardekoo- per finishten in 8.09.27 minuten. AV Haarlemmermeer was twee se conden sneller. Esther Vermeu, oud-atlete van AV'56 en nu uitko mend voor Rotterdam Atletiek, be haalde met haar team brons op de 4x800 meter bij de vrouwen. LONDEN - De Britse organisatoren van de Olympische Spelen van 2012 hebben geen limiet gesteld op hun veiligheidsbudget. Volgens de voorzitter van het Britse olympi sche comité doet men er alles aan om het evenement in Londen vei lig te laten verlopen. „Wat dat ook moet kosten", sprak Lord Colin Moynihan. „De veiligheid is van het grootste belang." ven nog zuurder. Hij werd wegge lokt bij Snellen Recycling in Zun- dert. „Daar was alles prima gere geld, maar Hanze leek financieel en sportief een stap vooruit. Ik ging van 32 naar 28 uur werken om meer te trainen. Nu is het 99 procent zeker dat Hanze Catering stopt. Balen, ja. Blomdahl en Jas pers hebben een contract op pa pier, ik alleen maar een mondeling akkoord. Salomons bleef beloven dat alles goed zou komen." Van Erp zegt dat de biljartbond KNBB de spelers toestemming zou willen geven om naar andere teams te gaan. „Maar die zitten vol of het budget is op. Ze mogen bel len, maar ik vrees het ergste", zegt de nummer twee van het NK 2007. Zowel Van Erp als Van Wis sen rekent niet op een nieuwe sponsor. „Die staan niet in de rij voor de biljartsport." ROTTERDAM - Feyenoord kent in de aanloop naar de return in de Uefa Cup tegen Kalmar FF, don derdag in Zweden, grote personele problemen. Op de absentenlijst ko men waarschijnlijk ook doelman Henk Timmer en schaduwspits Jon Dahl Tomasson te staan. Bij Timmer is gisteren een spier- verrekking in de liesstreek en een flinke bloeduitstorting geconsta teerd. De reservedoelman van Oranje viel zondag in de uitwedstrijd te gen FC Groningen (3-1) na ruim een uur uit, na een botsing door ei gen schuld met tegenstander Pet ter Andersson. Tomasson klaagde over pijn in zijn knie. Hij viel in de zeventigste mi nuut in Groningen uit. Feyenoord moet in Zweden een achterstand van 0-1 goedmaken. De vervanger van Timmer in Gro ningen was Rob van Dijk. Met 39 jaar en 257 dagen loste hij Willem van Hanegem af als oudste Feye- noorder ooit op de Nederlandse voetbalvelden. Trainer Gertjan Verbeek kan in Zweden sowieso niet beschikken over Denny Landzaat (dijbeen) en Jonathan de Guzman (lies). Voor Karim El Ahmadi, vrijwel hersteld van een liesblessure, komt het duel met Kalmar waarschijnlijk net te vroeg. Hij is nog niet wed- strijdfit. Ron Vlaar (knie), And- wélé Slory (dijbeen), Theo Lucius (teen), Tim Vincken (dijbeen) en Danny Buijs (knie) zijn bij Feye noord al enige tijd uit de roulatie. De topper in de derde ronde van het KNVB-bekertoernooi tus sen AZ en PSV is door de KNVB Henk Timmer blesseerde zichzelf zondag door een botsing met FC Gronin- gen-speler Petter Andersson. foto Dennis Beek vastgesteld op donderdag 13 no vember. Het duel in Alkmaar be gint om 20.45 uur- RTL7 zendt het duel live uit. De streekderby FC Vo- lendam - Ajax staat voor woens dag 12 november op het program ma. Ook die wedstrijd zendt RTL7 rechtstreeks uit. Feyenoord speelt dezelfde avond bij de amateurs van HHC in Hardenberg. Dinsdag 11 november komt Roda JC - Wil lem II live op televisie. GOES - Hans-Peter Minderhoud uit Westkapelle heeft eindelijk een co meback gemaakt met het paard Ex quis Escapado. De voor veel geld in Engeland gekochte topruin, is twee jaar uit roulatie geweest door een peesblessure. Minderhoud, met Exquis Nadine de nummer vijf op de laatste Olympische Spelen en tweede met Nederland in het landentoer- nooi, won in Schaijk met Escapa do een wedstrijd op Grand Prix-ni- veau met een score van 70,63 pro cent. Thamar Zweistra van Stal Hexagon uit Schore werd met Or- tello tweede met 68,65 procent. Leunus van Lieren liet in Schaijk zien de dressuur nog steeds op hoog niveau te kunnen beoefenen. Hij werd met de merrie Hexagons Roumanda vierde, met 63,54 pro cent. Minderhoud schreef ook de lichte tour op zijn naam, met Freebirds Ucelli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67