verzorgen dieren Zeeland Gemeente legt kritiek Zeelandia op bestemmingsplan naast zich neer b rn n Opnamen in Watersnoodmuseum Jongste genomineerde voor verkiezing titel Dierenheld 2008 Fabrikant van bakkerijgrondstoffen voelt zich ingeperkt, Rommelmarkt in In t Opper in Bruinisse Verkoping voor stichting Adullam Cursus over wonen in monumentenpand Inloopdag van Musical Company a.s. zaterdag valt er weer heel wat te genieten in Binnenuit www.binnenuit.nl S PZC Dinsdag 30 september 2008 23 door Piet Kleemans DREISCHOR - Een geboren dieren vriend. Zo omschrijft de Neder landse Dierenbescherming de elfja rige Ronald Schipper. In zijn woonplaats Best is hij kind aan huis bij de dierenkliniek. Viert hij met zijn ouders vakantie op Schou- wen-Duiveland, dan is hij bijna da gelijks te vinden bij de Dierenam bulance Schouwen-Duiveland. Meer dan voldoende reden Ro nald te nomineren voor titel Die renheld 2008. De liefde voor dieren zit diep bij Ronald. Zo diep dat hij eigenlijk al leen maar mee wilde op vakantie als hij daar óók dieren mocht ver zorgen. Zo belandde hij bij de die renambulance, tot vreugde van Lia Storm. „Ik heb gewoon een vol waardige werknemer aan Ronald. Hij doet alles, deinst nergens voor 'Een lievelingsdier heb ik niet. Ik vind alle dieren even lief terug. Ik vind dat heel bijzonder voor een kind van die leeftijd." Ronald laat de loftuitingen gelaten over zich heen komen. Hij vindt al les best, zolang hij maar met die ren mag werken. „Er was een keer een duif uit het nest gevallen. Die heb ik toen zelf gevoerd en op een gegeven moment is hij uitgevlo gen. Dat vond ik wel heel leuk. Ik denk dat het daar allemaal mee be gonnen is. In huize Schipper le ven - naast Ronald en zijn ouders - twee konijnen, twee goudvissen, een mini-dwergpapegaai en een aantal tamme kraaien. Ronald: „Het is eigenlijk een soort opvang voor vogels. Niet-beschermde vo gels dan." Bij de dierenambulance doet Ro nald alle voorkomende werkzaam heden. Moet de ambulance uitruk ken, dan gaat hij mee. De dieren voederen kun je met een gerust hart aan hem overlaten en hetzelf de geldt voor het broodnodige schoonmaakwerk. „Het hoort er al lemaal bij", weet de jeugdige Bra bantse dierenvriend. Bij een die renambulance word je geconfron teerd met dierenleed. Soms zelfs in die mate dat besloten wordt een zwaargewond of doodziek dier in te laten slapen. Storm: „Maar dan gaat Ronald ook gewoon mee naar de dierenarts." Ronald is inmiddels een bekende verschijning bij de dierenambulan ce. Hij was erbij toe de naar hem vernoemde Ronalda - een kalfje - werd geboren en hielp mee met een reddingsactie van een zwanen- familie in de stadsgracht van Zie- rikzee. Storm: „Hij besteedt echt ie dere vrije minuut aan dieren. Er zijn meer kinderen die dol zijn op dieren, maar bij Ronald is dat toch anders. Hij doet het echt met hart en ziel." Ronald zegt geen lieve lingsdier te hebben. „Ik vind alle dieren even lief" De Brabander heeft bij de verkie zing vier concurrenten. Jan Blok ker uit Warmerhuizen is genomi neerd omdat hij een beknelde duif redde, terwijl zijn auto daarbij in het water belandde. Ook genomi neerd zijn dierenarts Shirley Hen driks uit Nieuwe Amstersdam en 'Oude Jan' Habraken uit Sittard. Laatstgenoemde verzorgt al 25 jaar zwerfkatten. Laatste genomineer de is Cees Rot uit Leidschendam. Hij redde het leven van een bulter riër door manhaftig in te grijpen. Mocht Ronald verkozen worden tot Dierenheld 2008 dan levert dat een fikse geldprijs op. Dat geld gaat linea recta naar het goede doel en dat is in dit geval de Die renambulance Schouwen-Duive land. Die zou het geld uitstekend kunnen gebruiken. Storm: „We hebben dringend een nieuwe am bulancebus nodig. Wat we nu heb ben, is een jaar of twintig oud en dringend aan vervanging toe. De verkiezing van de Dierenheld 2008 verloopt via internet. Op de websi te van Dierenbescherming Neder land (www.dierenbescherming.nl) staat een link naar wat de dieren bescherming zelf omschrijft als 'lintjesregen'. Vrijdag 3 oktober wordt in De Roode Hoed in Am sterdam de winnaar van de verkie zing bekend gemaakt. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Bakkerijgrondstoffenfa- brikant Zeelandia voelt zich in haar ontwikkelingsmogelijkheden beknot door de gemeente Schou wen-Duiveland. Dat blijkt uit de reactie van Zeelandia op het be stemmingsplan bedrijventerrein. De gemeente ziet in de kritiek geen aanleiding om het bestem mingsplan aan te passen. In het bestemmingsplan is de be drijfslocatie van Zeelandia opge deeld in drie afzonderlijke bedrijfs- bestemmingen. Onnodig volgens Zeelandia. Het maakt de zaken no deloos ingewikkeld en dat zorgt voor beperkingen in de bedrijfs voering volgens de bakkerijgrond- stoffenfabrikant. De gemeente deelt die opvatting niet. Het be staande bedrijf wordt niet in haar bedrijfsvoering gehinderd, stelt de gemeente in antwoord op de be zwaren van Zeelandia. Eigenlijk valt een bakkerijgrondstoffenfa- briek zelfs in een zwaardere milieu categorie dan nu in het bestem mingsplan aangegeven. De ge meente zegt niets anders te willen doen dan verhinderen dat als Zee landia ooit vertrekt, op de vrijko mende plek geen andere zware in dustrie dan een bakkerijgrondstof- fenfabriek wordt gevestigd. Zeeland houdt echter staande dat door de bepalingen in het bestem mingsplan sprake is van 'forse be perkingen'. Zo fors dat Zeelandia het gevoel bekruipt dat de gemeen te het bedrijf zou willen saneren, dan wel verplaatsen naar een ande re locatie. Volgens de gemeente is daar absoluut geen sprake van. Zeelandia staat niet alleen in haar kritiek op het bestemmingsplan. RWZ Precisiewerk Zierikzee heeft ook het een en ander aan te mer ken. Die spreekt van nodeloze be perkingen met betrekking tot de bebouwingsmogelijkheden. Ook vindt het Zierikzeese bedrijf dat de gemeente een zwaardere catego rie bedrijven zou moeten toestaan. Bescherming van woningen in de buurt wordt, stelt Precisiewerk, af doende geregeld via de milieuver gunning. De gemeente weer spreekt dat. Alleen de milieuver gunning biedt niet voldoende waarborgen. De kritiek van Preci siewerk is voor de gemeente wel aanleiding om enkele details van het bestemmingsplan te wijzigen, maar het blijft verder in grote lij nen overeind. Het bestemming plan komt donderdag 2 oktober aan de orde tijdens een gecombi neerde commissievergadering. Aanvang 19.30 uur. Bakkerijgrondstoffenfabrikant Zeelandia voelt zich in haar mo gelijkheden beknot door de ge meente Schouwen-Duiveland. Die weerspreekt dat. Zeelandia voelt zich beknot in haar mogelijkheden. Volgens de gemeente onterecht. foto Marijke Folkertsma OUWERKERK - Anno, de organisatie van de landelijke Week van de Ge schiedenis, maakt morgenmiddag filmopnamen in het Watersnood museum van Ouwerkerk. Een museummedewerker han teert eveneens de camera. Een Schouwen-Duivelandse opa die het verhaal van de Ramp aan zijn kleinkind vertelt, wordt op dvd vastgelegd. Anno schiet alvast plaatjes voor de televisie-uitzen ding op zaterdag 18 oktober, als in Amsterdam de 'Week van de Ge schiedenis-prijs' wordt uitgereikt. Het Ouwerkerkse museum is - sa men met negen andere geschiede nisprojecten in het land - genomi neerd voor deze prijs. De diverse opnamen vinden mor gen tussen 14.00 en 14.30 uur plaats. Publiek is zeer welkom. BRUINISSE - In zorgcentrum In t Opper in Bruinisse wordt woens dag een rommelmarkt gehouden. Op de markt zijn onder meer tweedehands kleding en boeken verkrijgbaar. Daarnaast is een vo geltentoonstelling en worden be hendigheidsoefeningen met hon den gehouden. De kinderen kunnen zich verma ken met dvd's kijken of een rond- ritje met een pony. De rommel markt is van 10.00 tot 16.00 uur. OOSTERLAND - Vrouwenvereniging Dorcas uit Oosterland houdt zater dag 4 oktober de jaarlijkse verko ping. Kinderkleding, boeken en borduurwerkjes worden verkocht in de Oosterhof De opbrengst gaat naar stichting Adullam, voor gehandicaptenzorg van de oud-ge- reformeerde gemeenten. De verko ping is van 10.00 tot 15.00 uur. HEINKENSZAND - Wonen in een monumentenpand vergt meer dan wonen in een rijtjeshuis. Eigena ren hebben met extra regeltjes te maken. Om bewoners van een mo nument daarmee een handje te helpen, begint 4 november een cursus van de Zeeuwse Volksuni versiteit in Borsele. De eerste bijeenkomst van zeven stuks is 4 november om 19.30 uur in 't Hof Stenevate in Heinkens- zand. MIDDELBURG - Ellis Jane and the Musical Company in Middelburg begint vanaf 1 oktober met extra lessen die een combinatie vormen van zang en dans. In deze lessen wordt er anderhalf uur (voor de jeugd) en 2 uur (volwassenen) in tensief gewerkt aan de beide disci pline's. De dansstijl in deze lessen is natuurlijk die van de show/musical. Vandaag is er een inloopdag voor deze lessen aan het Zusterplein. •W I -r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59