Zeeland Seniorenraad wil 65-pluskorting voor klanten van taxi's Nell feest verder in Brogum Zierikzee Duikers gezocht Ronald lééft voor ri9n Harbour Fair dit weekeinde in Port Zélande Armzalige toestand van bushokjes moet ook aangepakt worden. Horecavrouw Evers vindt alternatieve plek voor houseparty. Winnend Thoolse duikteam is op zoek naar versterking. Genieten van een unieke Leolux show door ontwerper Hugo de Ruijter in Binnenuit blfl www.binnenuit.nl uit 22 I Dinsdag 30 september 2008 PZC door Esme Soesman ZIERIKZEE - De Seniorenraad Schouwen-Duiveland probeert kor ting te bedingen op het taxiver voer voor ouderen die geen ge bruik kunnen maken van het gra tis openbaar vervoer op het ei land. Zij vallen buiten de boot bij die pijler van de SchouwenDuive- land Pas. Mensen kunnen met de inwoners pas voor 65-plussers gratis de bus in op Schouwen-Duiveland én naar het station en het ziekenhuis in Goes (respectievelijk lijn 132 en 25). Mensen die door lichamelijke beperkingen niet met de bus kun nen, lopen dat voordeel echter mis. Is het mogelijk om deze groep tege moet te komen in de kosten die zij kwijt is aan taxi's, vraagt de Senio renraad zich af! Een meerderheid van het orgaan zou graag een gelij ke behandeling van alle (dus ge zonde en niet-gezonde) senioren zien. De Seniorenraad is intern ver deeld over de kwestie. Een deel van de raad is namelijk van me ning dat het niet nodig is de toch al zwaar gesubsidieerde taxiritten nog goedkoper of zelfs gratis te ma ken. Op de 65-pluspas wordt positief ge reageerd door de belangenbeharti ger van Schouwen-Duivelandse ouderen. Gehoopt wordt op ver lenging na het aflopen van de proefperiode op 1 januari 2009. Voor de provincie is het experi ment met gratis openbaar vervoer op Schouwen-Duiveland onder deel van het onderzoek naar de toekomst van het openbaar ver voer in Zeeland, zo meldde gede puteerde George van Heukelom bij de introductie van de pas. Nog een hot item van de vervoers- commissie van de Seniorenraad is de deplorabele toestand van diver se bushokjes. De bedoeling is aan dacht te vragen bij de betrokken beheerders voor dit probleem. NV De Seniorenraad wil dat ook ouderen die op de taxi zijn aange wezen (financieel) baat hebben bij de 65-pluspas. Nu is alleen de bus op het eiland gratis. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Voor de hardcore lief hebber heeft het veel te lang ge duurd, maar in betrekkelijk korte tijd heeft Nel Evers een alternatie ve plek voor haar feesten gevon den. Zaterdag is de kick off van Nell's feest Delux in Brogum in Zierikzee. Met Marcella, Lacroix, luanito en Morrizz. In december werd de final edition van Nell's Kerstfeest in Nell's Place in Den Osse gevierd. Horecavrouw Evers zette, met de verkoop van dit restaurant annex café, een streep onder haar horecaloopbaan. Een dunne streep weliswaar. Met haar twee keer per jaar gehouden feesten wil Evers in principe ver der. In Brogum heeft ze een nieuw onderkomen gevonden. Het pop podium wordt zaterdag voor even tot housetempel omgebouwd. Marcella is topper van de line-up. Met haar nieuwste plaat Believe in us bestormt ze de dance hitlijsten. Lacroix is vaste gast tijdens Neli's feesten. Ook dj Juanito is met zijn Ibizasound geen onbekende in het circuit. Dj Morrizz geldt als aan stormend talent. Kaarten voor Nell's feestje Delux zijn in de voorverkoop verkrijg baar bij Jeanzz in Den Osse, de Pu- pekop in Zierikzee en de Surf Inn in Scharendijke. De avond begint om 20.00 uur. SCHARENDIJKE - Boten, auto's, kunst en juwelen zijn zaterdag en zondag te bewonderen tijdens de Harbour Fair in Port Zélande aan de Brouwersdam. Belangrijkste deelnemers zijn de zes nautische bedrijven die in Port Zélande zijn gevestigd: Marina Port Zélande, Brasserie Le Bateau, For Sail Yachtbrokers en Contest, Waterfront Yacht Charter en -sto re, Fairline Nederland en Delta wa tersport. Alle presentaties zijn in grote pagodetenten. Chartersche- pen en boten voor de verkoop lig gen aan de steiger. Verder zijn er tenten met kunst, sieraden, luxe auto's, serviesgoed en woonacce- coires. Bezoekers kunnen een balle tjes slaan op een golfsimulator of badderen in een whirlpool. De or ganisatie is in handen van Het Huis van Marketing Events. De fair duurt beide dagen van 10.00 tot 18.00 uur. door Rob Paardekam THOLEN - Met de kwaliteit van het duikteam van de Thoolse brand weer zit het wel snor, maar de kwantiteit kan wat beter. „We heb ben nu zeven mensen", zegt team leider Tino Bras. „En dat is eigen lijk iets te weinig." Thoolse brand weercommandant Koos de Feijter heeft goede hoop dat hij snel een paar nieuwe mensen vindt. „Wie wil er nou niet bij zo'n winnend team horen?" De Feijter doelt op de triomftocht van het Thoolse team tijdens het onlangs gehou den landelijke kampioenschap in Vianen. Een oefening waarbij meerdere mensen uit het water ge red moesten worden, werd nage noeg perfect afgewerkt. De meeste van de zeven mannen uit het duikteam zitten ook nog bij de 'gewone' blusgroep van Tho- len. En aangezien beide disciplines hun eigen oefening vragen, bete kent dat een dubbele belasting. Tel daar de ongeveer twintig uitruk ken van het duikteam per jaar bij op (soms ook als achtervang voor bijvoorbeeld Goes) en je weet dat er heel wat tijd in gaat zitten. „Het is soms best zwaar", geeft Bras toe. „Toch heb ik nog geen moment spijt gehad van mijn keuze om ze ven jaar geleden, toen het duik team werd opgericht, mee te draaien. Dat we tijdens die landelij ke wedstrijd ook steeds heel goed worden beoordeeld, maakt het al leen maar mooier." Zoals gezegd bestaat het duikteam uit zeven le den en dat is te weinig. Uitrukken doen ze met minimaal vier dui kers, dus als er een paar op vakan tie zijn en één ziek, is er al een pro bleem. „Tien mensen zou ideaal zijn", stelt gemeentelijk comman dant De Feijter, die op zoek is naar nieuwe mensen. Ronald Schipper is genomineerd voor de titel Dierenheld 2008. foto Marijke Folkertmsa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58