Sport Trinko Keen zwaait af Timmer en Tomasson zijn twijfelgevallen Voetbalsters Terneuzen blijven prima presteren in derde klasse Zeeuwse motorcrossers succesvol in België Feyenoord-doelman kampt met verrekking in de liesstreek. EK in Sint Petersburg is laatste kunstje op het internationale podium. Dubbele cijfers voor de vrouwenteams van IJzendijke en Zaamslag. Podiumplaatsen Kevin Spruijt, Gian Scheele en Peter Maranus. unr -i—ffil Sponsorprobleem team van Jaspers Z PZC Dinsdag 30 September 2008 13 T ROTTERDAM - Feyenoord kent in de aanloop naar de return in de Uefa Cup tegen Kalmar FF, don derdag in Zweden, grote personele problemen. Op de absentenlijst ko men waarschijnlijk ook doelman Henk Timmer en schaduwspits Jon Dahl Tomasson te staan. Bij Timmer is gisteren een spier- verrekking in de liesstreek en een flinke bloeduitstorting geconsta teerd. De reservedoelman van Oranje viel zondag in de uitwed strijd tegen FC Groningen (3-1) na ruim een uur uit, na een botsing door eigen schuld met tegenstan der Petter Andersson. Tomasson klaagde over pijn in zijn knie. Hij viel in de zeventigste mi nuut in Groningen uit. Feyenoord moet in Zweden een achterstand van 0-1 goedmaken. De vervanger van Timmer in Gro ningen was Rob van Dijk. Met 39 jaar en 257 dagen loste hij Willem van Hanegem af als oudste Feye- noorder ooit op de Nederlandse voetbalvelden. Trainer Gertjan Verbeek kan in Zweden sowieso niet beschikken over Denny Landzaat (dijbeen) en Jonathan de Guzman (lies). Voor Karim El Ahmadi, vrijwel hersteld van een liesblessure, komt het duel met Kalmar waarschijnlijk net te vroeg. Hij is nog niet wed- strijdflt. Ron Vlaar (knie), And- wélé Slory (dijbeen), Theo Lucius (teen), Tim Vincken (dijbeen) en Danny Buijs (knie) zijn bij Feye noord al enige tijd uit de roulatie. De topper in de derde ronde van het KNVB-bekertoernooi tus sen AZ en PSV is door de KNVB vastgesteld op donderdag 13 no vember. Het duel in Alkmaar be gint om 20.45 uur. RTL7 zendt het duel live uit. De streekderby FC Vo- lendam - Ajax staat voor woens dag 12 november op het program ma. Ook die wedstrijd zendt RTL7 rechtstreeks uit. Feyenoord speelt dezelfde avond bij de amateurs van HHC in Har- denberg. Dinsdag 11 november komt Roda JC - Willem II live op televisie. Ugur Yildirim is het wachten op zijn salaris in Turkije beu en dus wacht de buitenspeler nu op een nieuwe club. Om de juiste vorm te pakken te krijgen is de in ternational (één interland) uit Apeldoorn bij FC Zwolle beland. „Het zou morgen alweer anders kunnen zijn, maar dat lijkt me vrij snel." De oud-speler van Go Ahead Eag les en SC Heerenveen speelde vo rig seizoen bij twee Turkse clubs, Gaziantepspor en Sivasspor. In bei de gevallen werd de relatie onvrij willig beëindigd, met het uitblij ven van salaris als een voorname oorzaak. Yildirim heeft zijn zin nen gezet op een nieuw buiten lands avontuur. Stages bij Black burn Rovers en Watford hebben nog niks opgeleverd. door Koen de Vries ARNHEM - Het EK tafeltennis dat eind deze week in Sint Petersburg begint, is het laatste grote interna tionale toernooi van Trinko Keen. De 37-jarige Arnhemmer blijft wel voor Werder Bremen spelen in de hoogste klasse van de Duitse com petitie, maar bouwt zijn verdere ta- feltennisactiviteiten af. Keen debu teerde twintig jaar geleden op het WK in Dortmund. Sindsdien werd hij zes keer Nederlands kam pioen enkelspel en greep hij drie keer brons op verschillende EK's. Hij stopt omdat hij zich geen top sporter meer voelt. „De balans is langzaam maar zeker doorgeslagen van tafeltennis naar andere za ken", stelt Keen. Hij heeft het in de loop der jaren steeds drukker gekregen met andere activiteiten, onder meer als voorzitter van de atletencommissie van NOCNSF en als programmacoördinator sport van het VSB Fonds. Die activitei ten slurpen tijd: „Als je dingen wilt veranderen, zul je eerst moe ten begrijpen waarom ze zijn zoals ze zijn." Op het EK hoopt Trinko Keen nog één keer een succesje te kunnen boeken. Misschien niet in het en kelspel, want de voorbereiding op het toernooi is door allerlei be slommeringen niet optimaal ge weest. Maar wel in het dubbelspel. Keen vormt een koppel met de Oostenrijker Werner Schlager, net als Keen een erkend dubbelspelspe cialist. Schlager heeft al een Euro pese dubbelspel titel achter zijn naam staan en was ook wereld kampioen enkelspel. In Sint Petersburg verdedigt Li Jiao haar Europese titel enkelspel. Sa men met Li lie en Elena Timina is Tafeltennisser Trinko Keen doet vanaf eind deze week voor het laatst mee aan een groot interna tionaal toernooi. De 37-jarige speler haakt na het EK af. ze met Nederland ook favoriet voor de titel in het landentoer- nooi. Tafeltennisfamilie Keen nam deel aan drie Olym pische Spelen (1996, 2000 en 2004), zeven Top 12's en haal de meerdere prijzen op de Pro-Tourtoe rnooien. De mooiste medailles haalde hij op EK's, waarvan de twee bronzen in Eindhoven het meest bijzonder waren. Keen komt uit een echte tafel tennisfamilie. Vader Bertus was trainer, zijn zussen Dike en Cerdie waren ook fanatiek en beiden succesvol. Dike won bij de jeugd een aan tal Nederlandse titels. Gerdie werd Nederlands kampioen en tweede bij het EK in 1994 in het vrouwenenkelspel. Ze nam in 1996 ook deel aan de Olym pische Spelen in Atlanta. Henk Timmer blesseerde zichzelf zondag door een botsing met FC Gronin- gen-speler Petter Andersson. foto Dennis Beek door Peter Snelders TERNEUZEN - De voetbalsters van Terneuzen behielden de ongesla gen status, door Gilze met 5-0 te verslaan. IJzendijke (12-r) en Zaam slag (14-0) haalden dubbele cijfers. Zaterdagvoetbal. Vierde klasse. IJzendijke-De Meeuwen 12-1 (4-0): De Meeuwen hing niet mas saal voor het eigen doel. Met de ruimte die IJzendijke daardoor kreeg wist het wel raad. Doelpunten IJzendijke: Maud Kuijpers 3x, Kylie van de Velde 2x, Marieke Mul- laert 2x, Rosanne Lammers 2x, Kelly van Leeuwen 2x en Sophie Aerssens. Vijfde klasse. Oostburg-Walche- ren 2-2 (2-1): In de eerste helft was Oostburg beter, maar na rust zorg de Walcheren voor het meeste ge vaar. De verdiende gelijkmaker van de bezoeksters viel pas in de slotminuut. Doelpunten Oostburg: Charlotte Bar- ra 2x. Zaamslag-SVD 14-0 (4-0): Zaam slag verkeert in een uitstekende vorm. Heel soepel combinerend verpulverde het SVD. Doelpunten Zaamslag: Mandy Heppe- ner 5x, Karin Schellekens 3x, Fleur Ra demakers 2x, Jasmijn Rademakers 2x, Milou Hamelink en Nicky de Bruin. ZSC'62-Koewacht 3-1 (1-0): Koe wacht speelde een aardige wed strijd, maar ZSC'62 was gevaarlij ker en slagvaardiger. Doelpunt Koewacht: Maaike den Har- tog. Zondagvoetbal. Derde klasse. Steen-Sarto 2-1 (0-1): Het met tien vrouwen spelende Sarto pro beerde via een zeer defensieve speelwijze iets weg te halen in Sint-Jansteen. Dat lukte niet. De voetbalsters van Terneuzen verslaan ook Gilze. Op eigen veld wordt het 5-0. IJzendijke (12-1) en Zaamslag (14-0) sco ren er behoorlijk op los. Doelpunten Steen: Sabrina van de Ven en Manon Bogaart. Terneuzen-Gilze 5-0 (2-0): Ter neuzen blijft sterk presteren en heeft zich aan de kop van de rang lijst genesteld. Vooral na rust had de thuisploeg een flink overwicht. Scoreverloop: Annelien van Hecke 1-0, Nana Henriquez 2-0, Renée van den Berg 3-0, Annelien van Hecke 4-0, Rens- ke van Puijvelde 5-0. Vierde klasse. DVO'60-Hulster- loo 4-1 (2-0): Persoonlijke fouten en een gemis aan scherpte voor het doel braken Hulsterloo op. Doelpunt Hulsterloo: Tanja Bleyen- berg. Vijfde klasse. FC Bergen-Vogelwaar- de 0-4 (0-2). Doelpunten Vogelwaar de: Manon de Rooy 3x en Francis Col- let. Hontenisse-Halsteren 6-0 (3-0). Doel punten Hontenisse: Katrien de Visser 3x, Fanny Kool 2x en Daphne Naes- sens. NVS-Axel 1-4 (1-1). Doelpunten Axel: Lies Gans 2x, Evelien Bleyenberg 2x. w door Herman Heuvink OOSTROZEBEKE - Op het circuit van het West-Vlaamse Oostrozebe- ke (in de buurt van Tielt) waren enkele Zeeuwse crossers succesvol bij een wedstrijd van de Motor cross Liefhebbers Bond (MCLB). Bij de beloften won Kevin Spruijt uit Meliskerke op zijn Yamaha het dagklassement. Gian Scheele uit Zaamslag werd derde. Bij de Exper- ten A (Veteranen) legde Peter Ma ranus uit Aagtekerke beslag op de derde plaats. De veertienjarige Kevin Spruijt wist in de tweede manche zijn slag te slaan. Moest hij in de eerste manche nog voorrang verlenen aan Nick van den Bergh; in de tweede heat pakte hij meteen het initiatief In het verdere verloop van die manche liet hij zich door niemand meer van de wijs breng en en won met volle overtuiging. Het Zeeuwse succes werd com pleet toen Gian Scheele, in de eer ste manche vierde, zich voorbij Van den Bergh naar de tweede plaats knokte. Honda-rijder Peter Maranus had bij de veteranen aan een vierde en vijfde plaats in de manches voldoende om toch het podium te bereiken. fr. DUIVENSPORT Walcherse Liercompetitie. Eindstand: 1. Peter Beekman, 2. Adrie Houmes, 3. Cees Hoek (allen Middelburg), 4. Annie Doolaer, 5. Piet Doolaer, 6. Simon Jasperse, 7. Janny Jasper- se (allen Koudekerke) 8. Benjamin Pouwelse (Vlissingen), 9. Piet Offers (Middelburg) 10. Piet Geijs (Vlissingen), llja Hendriks (Oost Sou burg) en Nicky Schotanus (Middelburg). TENNIS Tokio. Mannen. Eerste ronde: Suzuki (Jap) - Sugita (Jap) 6-3 7-6 (6), Lee (ZKo) - Iwabuchi (Jap) 6-1 6-4, Mi- nar (Tsj) - Zverev (Dui) 7-6 (9) 2-6 6-2. Tokio. Vrouwen. Eerste ronde: Kanepi (Est/5) - Safarova (Tsj) 4-6 6-3 6-4, Morita (Jap) - Erakovic (NZe) 6-1 6-4, Domasjowska (Pol) - Nakamura (Jap) 6-4 7-5. Metz. Mannen. Eerste ronde: Acasuso (Arg) - Canas (Arg) 6-3 2-6 6-3. WIELRENNEN Waod. Kruishoutem-Lozer, Ronde van Naza reth. Categorie B: 5. Peter Mol (Kapelle); 13. Rudi Rabout (Heinkenszand). Eindklassement Ronde van Nazareth: 2. Peter Mol; 4. Rudi Ra- bout. Evergem-Belzele. Categorie E: 1. Wim de Waal (Axel). Cat. F: 15. Rudi Lammens (Oost burg). Cat. G: 4. Edward Batersby (Vlissingen). ZAALVOETBAL Oostburg. Orevo: Expert Bakker-l'Equipe 5-8, Trendy Telecom-Telepost/Belderok 2-3, Olym- piakos-Potterie Sluis 2-2, Oud Sluis-RVS Engel aar 2-1, De Blauwe Tulp-la Porte d'Or 4-8, Oranje Duivels-Security Nederland 5-0, Eetcafé The Chat-Signtex/De Sutter 3-6. Beker: Telepost/Belderok-Spitsbroek 7-1, Oranje Duivels-Drie Koningen 4-4. Standen aan kop. Poule A: 1. la Porte d'Or 3-9; 2. De Blauwe Tulp 3-6; 3. Signtex/De Sut ter 2-4; 4. Spitsbroek 2-4; 5. Oud Sluis 2-5. Poule B: 1. Drie Koningen 2-6; 2. Olympiakos 2-4; 3. Oranje Duivels 1-3; 4. Simon de Feyter 1-3. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA DINSDAG BILJARTEN Vierde divisie driebanden, 's Lands Welvaren 2-De Gesiootene Boom. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 19.30 uur. BREDA - Het dreamteam Hanze Ca tering, eredivisiekampioen drie banden en bekerwinnaar, gaat vrij wel zeker ter ziele. Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl, Martin Horn en Jean van Erp zijn het beu dat de sponsor al sinds mei geen cent betaalt. De teamleden speelden al twee keer in de nieuwe competitie in de hoop dat Wim Salomons van Han ze Catering, die in de clinch ligt met de fiscus, alsnog over de brug zou komen. De sponsor stelt dat hij tot mei alles heeft betaald en daarna via een clausule het drieja- rig contract heeft opgezegd. Teamleider Edwin van Wissen en Dick Jaspers, die het topteam in 2007 op poten zetten, voelen zich' aan het lijntje gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55