Sterke start van volleybalteams Nederlagen voor teams De Schelde Knappe overwinning tafeltennissters sterk voor de Luxemburgse Moni- SAR 72 in wedstrijd tegen SKF 2 irJ:.i.jrjLüj Toernooizege voor judoka Iris Catsburg Tweede team van Scheldesport onderuit Morres/Hulst en Savok openen het seizoen met „een klinkende zege. Fortis rekent zich iets te vroeg rijk John Scott is opnieuw uitblinker binnen team van Delta/TTCM "36 Dinsdag 30 september 2008 PZC TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde liepen in hun eerste wedstrijd tegen een ongelukkige nederlaag aan. In Breda werd het tegen SBC2000 8-6. Ook het vrou wenteam moest een nederlaag in casseren. In Best werd met 4-3 ver loren van Argo. SBC2oo0-De Schelde 8-6: De Schelde begon goed en nam een 4-2-voorsprong. Het maakte echter ook veel overtredingen en zag de thuisploeg dankzij twee strafwor- pen terugkomen tot 4-4. Aan het begin van de derde periode kwam De Schelde op 4-5 en leek niets een zege in de weg te staan. Een slordige periode brak het team ech ter op. De bezoekers misten een strafworp en keken tweeënhalve minuut later tegen een beslissende 8-5-achterstand aan. Scores De Schelde: Niek Kampman 2, Kevin Hondsmerk, Sven Schieman, Bas Wesdorp en Edwin de Jong allen 1. Argo-De Schelde 4-3: De Schelde keek halverwege tegen een 2-0-ach- terstand aan. Vervolgens ging De Schelde beter spelen, maar wist Ar go in de derde periode de voor sprong te behouden (3-1). Na de 3-2 was er hoop op een goed resul taat, maar na de 4-2 kon het nog slechts één keer scoren. De tijd was tekort om een gelijkmaker af te dwingen. Scores De Schelde: Rowena Witkamp 2, Jessica Koster 1 De Bruinvis-Njord 4 6-14: Het jeugdige team van De Bruinvis had het lastig tegen de routiniers van Njord 4. Via 2-5 werd de rust stand op 3-6 gebracht. Daarna werd het 5-11 en liep Njord 4 in de laatste twee periodes verder uit. Scores De Bruinvis: Danny Soetens 3, Jan Willem Ramondt, Tim Roeb en Je remy Vercruijsse allen 1. INGELMUNSTER - Iris Catsburg van sportschool Frans de Boevere heeft in het Belgische Ingelmun- ster een sterk bezet internationaal judotoernooi bij de aspiranten (tot 17 jaar) op haar naam geschreven. Ze won in haar eerste partij in de klasse tot 70 kilogram van Ella Car ter-Allen, de Brits kampioene van 2007. Na twee nieuwe zeges was mm de Oostburgse in de finale veel te mm a 1% 9 h a a I m 0* w wm Cornelius werd vijfde in de klasse door Peter van Kouteren GOES - Ondanks het feit dat in de voorbereiding beide ploegen slechts mondjesmaat compleet wa ren, begonnen de volleybalsters van Morres/Hulst en Savok de competitie goed. De Hulster forma tie gaat na de 4-0-zege bij Triade/ VCT aan de leiding in de regiodivi sie. Savok hield aan de thuiswed strijd tegen Voko vier punten over: 3-1. Triade/VCT-Morres/Hulst 0-4 (22-25, 18-25, 22-25, 18-25): De Zeeuws-Vlamingen kwamen on verwacht goed uit de startblokken GOES - Met nog één minuut te gaan rekende Fortis zich al rijk. De Souburgse eersteklasser kwam op 16-17. Maar IJsselvogels verknalde vijftien seconden voor tijd het Zeeuwse feestje (17-17). TOP bood prima tegenstand bij Koploper Kinderdijk. Een neder laag was echter niet af te wenden. Het werd 17-14. In het thuisduel met ODO had Swift in een zwakke eerste helft de kansen op een goed resultaat al vergooid. Door onoplettendheid kregen de Middelburgers onnodi ge scores om de oren en aanval lend werden tal van korte kansen gemist. Het werd uiteindelijk 9-13. De Zeeuwse derby in de eerste - klasse tus.^^Tjoba en All Ready einëifie ir^R-11. en boekten een verrassend ruime zege. „Ik heb na de wedstrijd met hun coach staan praten en die zei dat ze voor een plaats in de twee de divisie gingen", vertelde Guido de Beule. De oefenmeester van de ploeg uit Hulst zei tevreden te zijn over de verrichtingen van zijn team. „Dit geeft de burger moed." De Zeeuwen werkten in de eerste set tegen een goed gestarte thuis ploeg een achterstand weg, toen passend een antwoord werd ver kregen op de lastige opslag. Met be keken spel werd Triade/VCT wisse lend met harde en zachte aanval len bestookt. „Eigenlijk knakte er bij hen toen al iets", stelde De Beu le later vast. In de tweede set had de goed serverende Hulster ploeg voortdurend het initiatief Met KLOOSTERZANDE - De tafeltennis- sters van SAR boekten een knappe overwinning in de eerste divisie (7-3). Tegen SKF 2 bleef Audrey Koole ongeslagen. Lacey Koole wist twee wedstrijden te winnen. Chantal Remorie won éénmaal. Sar 2 boekte de eerste overwin ning in de tweede divisie. Tavernie werd met 7-3 verslagen. Anja van den Vijver speelde een goede wed strijd en bekroonde deze met drie winstpartijen. Stefanie en Liselotte Fassaert wonnen twee duels. twee setzeges op zak moest daarna alles op alles worden gezet om een 19-13-achterstand te worden weg gewerkt. Onbevangen spelend wer den de bordjes door een goede Freddy Chaves: 'Het was eigenlijk een verlengstuk van vorig seizoen' eindsprint verhangen. De Zeeuws- Vlamingen namen in de vierde set snel een voorsprong en gaven die niet meer uit handen. Savok-Voko 3-1 (25-22, 16-25, 25-15, 25-19): Trainer Freddy Cha ves sprak voldaan over een goede teamprestatie. „Het was eigenlijk een verlengstuk van vorig seizoen. Het eerste mannenteam van Delta/TTC Middelburg won in de eerste divisie met 4-6 bij Ilac. In Gouda was John Scott weer de gro te man aan Middelburgse zijde. Hij won zijn drie wedstrijden. Ook Lennard Rodenburg had een goede dag en mocht zich twee maal laten feliciteren. Samen wa ren Scott en Rodenburg ook goed voor een zwaarbevochten overwin ning in het dubbelspel. Wouter van der Mark scoorde niet. De landelijke tafeltennisteams boeken allemaal een overwin ning. De vrouwen van SAR'72 winnen van SKF 2. De mannen van TTCM verslaan Mac met 6-4. Er was veel sfeer en er is met veel inzet gespeeld." Savok begon goed aan de wedstrijd tegen een tegen stander, die vooraf toch een tikje werd gevreesd. „Het was ook een goede ploeg", vond de trainer. Met Sandra van Puyvelde als pri ma aangever trok Savok echter de goede lijn van vorig seizoen door. De Sasse formatie speelde goed en boekte een vlot verkregen zege. Trainer Freddy Chaves trok het boetekleed aan voor de set die werd verloren. „Ik heb daarin te veel wijzigingen doorgevoerd", vond hij. Dat leidde in de tweede set tot verlies. De oefenmeester greep daarna terug naar zijn begin opstelling en zag zijn ploeg na winst in de eerste set nog eens twee keer op rij winnen. In de derde divisie won ook het tweede team van TTCM. Met 4-6 werd het tweede team van Ilac ver slagen. Soren de Witte was in gro te vorm en liet drie zeges noteren. Vooral de overwinning op Tino Ragunath was er eentje om in te lijsten. Jelle Rhee en Kimberly 't Hooft wisten Fred Ragunath naar een nederlaag te spelen. Het SAR-trio Simone de Klerk, Jo- han en Wim 't Hooft won in een sterke partij van Red Stars uit Ven- ray. In Kloosterzande werd er met maar liefst 8-2 gewonnen. De Klerk eiste de hoofdrol voor zich op met drie goede winstpartijen. Johan en Wim 't Hooft wisten ie der twee wedstrijden te winnen. TERNEUZEN - De basketballers van Scheldsport 2 zijn de competitie in de eerste klasse rayon zuid met een nederlaag gestart. In Ouden bosch werd met 95-63 verloren van Vossenberg. In de eerste helft hield de ploeg van coach Maureen Vaal de schade nog beperkt tot 43-34, maar na rust sneed de Brabantse aanval door het hart van de verdediging van Scheldesport. Positieve uitschieter bij Schelde sport was de pas zeventienjarige MiiTiiel Acke. Hij was goed voor 24 punten. De volleybalsters van Savok vieren een klein feestje na een gescoord punt in het duel met Voko. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54