Zeeland 'Plan Waterdunen nu afblazen' Terneuzen weert ramkraken Nieuw leslokaal ouderen Hulst Onteigenen volgens ZLTO in strijd met gebiedsplan voor regio. Informatieve raden Rotonde geraakt Overval op tankstation in Kloosterzande Rooier net op tijd van rails bij Kloetinge af Dieren en tractor gered uit brandende schuur bij Zaamslag LINE FOOTWEAR Plein 9, 4543 BH Zaamslag. Telefoon 0115 - 43 63 00 wwwoanfraeijenhove..fl Z PZC Dinsdag 30 september 2008 25 door Frank van Cooten BRESKENS - De provincie Zeeland moet recreatie- en natuurproject Waterdunen bij Breskens met on middellijke ingang afblazen. Het onteigenen van landbouwgrond is immers in strijd met de uitgangs punten van het gebiedsplan Na tuurlijk Vitaal. Dat is het standpunt van land bouworganisatie ZLTO gisteren na afloop van een gesprek met de pro vincie over Waterdunen. „Dit ge sprek geeft geen goed gevoel", zegt Rinco de Koeijer namens de land bouworganisatie. Om het project vlot te trekken heeft de provincie Waterdunen overgenomen van de gemeente Sluis. Gedeputeerde Staten berei den een inpassingsplan voor (het zelfde als een bestemmingsplan maar met een kortere procedure) waarin het instrument van ontei gening niet wordt uitgesloten. „We steken ons niet in dezelfde klem als de gemeente Sluis", aldus provinciaal projectleider Lies Dek ker. De Sluise gemeenteraad sloot onteigenen in een motie uit. Grondverwerving gebeurt alleen op vrijwillige basis. Grondeigena ren willen echter niet verkopen zo dat het project muurvast zit. De ZLTO roept de provincie daar om op Waterdunen af te blazen. „Als de provincie gaat onteigenen Onteigenen van landbouwgrond voor project Waterdunen is vol gens de provincie nog niet aan de orde. Er wordt opnieuw onder handeld met betrokken boeren. wordt het gebiedsplan opzij ge schoven. De landbouw heeft zich de afgelopen jaren bij veel projec ten zeer loyaal opgesteld maar dit gaat ons te ver", zegt De Koeijer. De Koeijer stelt in de eerstvolgen de vergadering van de gebiedscom- missie voor bij de provincie erop aan te dringen het gebiedsplan overeind te houden. Volgens Dekker is onteigenen nog lang niet aan de orde. Het inpas singsplan is weliswaar de basis van een onteigeningsprocedure maar de projectleider hoopt dat dit voor de grondeigenaren die nu niet wil len verkopen aanleiding is zichzelf nog eens achter de oren te krab ben. „Zo is het ruilen van grond bij onteigenen niet aan de orde. Als Provinciale Staten in novem ber akkoord gaan met het inpas singsplan, gaan wij de onderhande lingen open en fris in." De Koeijer bemoeit zich niet met politieke besluitvorming van de Sluise raad maar hij vindt het wel vreemd dat een raadsmeerderheid zich niet heeft verzet tegen de overdracht van het project aan de provincie. „Dit getuigt niet van consequent beleid." SLUIS - De gemeenteraad van Sluis houdt de donderdagen 2 en 9 okto ber opiniërende vergaderingen. Komende donderdag praten verte genwoordigers van de provincie de raadsleden bij over (de gevolgen van) het rapport 'Onverkende pa den'. Een week later worden ze op de hoogte gesteld van Kustwerk, uitbreidingsplannen voor drie cam pings, en de bouw van honderden recreatiebungalows bij Nieuwvliet. De laatste bijeenkomst is in het Best Western Hotel ter plaatse. KLOOSTERZANDE - Op een tanksta tion aan de Rijksweg in Klooster zande heeft zondagmiddag rond half zes een overval plaatsgevon den. Een medewerker van het pompsta tion moest onder bedreiging geld afstaan. De verdachte van de overval vluchtte daarna te voet richting het woongebied van Kloosterzan de. De hoogte van het geldbedrag is niet bekend. De politie heeft een onderzoek in gesteld. MIDDELBURG - Een Vlissingse auto mobilist is gisterochtend onder in vloed van drank tegen de stenen muur van de rotonde ter hoogte van de Mortiere in Middelburg ge reden. De 32-jarige Vlissinger bleef onge deerd. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur opgelegd omdat hij twee maal de maximaal toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. Afgelopen zomer werd de rotonde nog verbouwd naar aanleiding van de vele ongelukken. KLOETINGE - De 44-jarige chauf feur van een tractor met aardappel rooier heeft gisterochtend om acht uur geluk gehad op de spoorweg overgang in de Oostmolenweg bij Kloetinge. De tractorbestuurder reed lang zaam met zijn gevaarte over de overgang, omdat er veel fietsers waren. Bij het passeren van het spoorlijn gingen de lichten en bel len aan. Hij kon niet anders dan zachtjes doorrijden en wist nog op tijd weg te komen. Alleen een dalende spoorboom raakte de rooier en brak af. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De veiligheid en het voorkomen van schade bij winke liers gaat in Terneuzen voor de vraag of anti-rampalen wel fraai ge noeg ogen. Burgemeester en wet houders antwoorden dat op vra gen van Cees Freeke (LCF). Vol gens het college zijn er overigens nu geen aanvragen voor anti-ram- palen in behandeling en zijn er in het verleden om bouwkundige of esthetische redenen nooit vergun ningen geweigerd. Naast individuele oplossingen zijn er volgens B en W ook groepsop- lossingen. Dat aspect heeft meege speeld bij de herinrichting van het kernwinkelgebied (Noordstraat en omgeving), waar gekozen is voor het weren van alle auto's die daar niets te maken hebben. „Dit ver mindert de kans op ramkraken aanzienlijk", aldus het college. ZAAMSLAG - De eigenaar van de landbouwschuur aan de Kléine Huissenpolderweg 2 bij Zaamslag heeft gister ochtend zelf een aantal dieren en een tractor uit de brandende schuur kunnen redden. De brand ontstond, vermoedelijk door broei, in een hoeveelheid hooi die in de schuur was opgeslagen. Het vuur sloeg een gat van vijf bij vijf meter in het dak dat bestaat uit asbest golf platen. Volgens Luc Wassenberg van de brandweer Ter- neuzen kwam er maar een geringe hoeveelheid asbest vrij. Dê deeltjes kwamen terecht op het land naast de schuur. De brandweer had aanvankelijk een probleem met de beschikbaarheid van voldoende bluswater. „We hebben daarom met twee waterwagens gewerkt en we konden ook water winnen in een naburige sloot die vol doende diep was", aldus Wassenberg. De brandweer was gisteren nog geruime tijd bezig om het smeulende hooi uit de schuur te rijden en het buiten definitief te blussen. foto Camile Schelstraete GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING REGIONAAL BUDGETBEHEER WONINGGEBONDEN SUBSIDIES (BWS) ZEEUWSCH-VLAANDEREN Het dagelijks bestuur van de Gemeenschappelijke Regeling voornoemd, maakt bekend dat op: Donderdag 2 oktober 2008 om 14.30 uur in de burgerzaal van het stadhuis van Terneuzen een openbare vergade ring zal worden gehouden van het algemeen bestuur van de Gemeenschappelijke Regeling Regionaal Budgetbeheer Woninggebonden Subsidies (BWS) Zeeuwsch- Vlaanderen. Nadere informatie is te verkrijgen bij het secretariaat, de heer K. van Rooijen, p/a gemeente Terneuzen, afdeling Bouwen Wonen, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen, tel. 01 15-455 000. Voor het inzien van de agenda en de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. r de voorzitter, C.L. Liefting -4 HULST - De stichting Seniorweb Oost-Zeeuws-Vlaanderen, de orga nisatie die ouderen leert om te gaan met computers en hen weg wijs maakt op de elektronische snelweg, beschikt vanaf 10 oktober over een geheel nieuw leslokaal in het Hulster dienstencentrum De Lieve. Het lokaal wordt die dag om 14 uur feestelijk geopend. De in richting van de lesruimte kon mo gelijk gemaakt worden door steun van Microsoft Nederland, woon- stichting Huist en de Rabobank. verkrijgbaar in de Maten 35 t/m 45 Mode en Comfort in zwart, lichtbrons en donkerbrons

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49