PZC 21 campers Werk aan sluisbrug doet winkeliers pijn Geen extra voorzieningen Aanhangwagen gestolen Zeedijk Onderzoek explosieven Breskens 29 Geen watertappunt en lozingspunt chemisch toilet camperplaatsen. Terneuzense ondernemers klagen over bereikbaarheid. Genieten van een unieke Leolux show door ontwerper Hugo de Ruijter in BannenUit i www.binnenuit.nl ZEEUWS-VLAANDEREN Eva de Roovere met liedjesprogramma in Middelburg Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Bij de vier camper plaatsen in de gemeente Terneu zen komen geen aanvullende voor zieningen zoals zogenoemde sa- ni-zuilen met een watertappunt of lozingspunt voor een chemisch toi let. Dat blijft het uitgangspunt van het beleid ten aanzien van kampeer auto's, schrijven burgemeester en wethouders in een evaluatie met betrekking tot de camperplaatsen. Die werden vorig jaar in Terneu zen, Axel, Westdorpe en Sas van Gent gerealiseerd in samenwer king met de Nederlandse Kam peerauto Club (NKC). Bij de evaluatie van deze voorzie ningen zijn er aan de hand van een bezoek van alle camperplaat sen wel wat verbeteringssuggesties uit de bus gerold. Die zullen de ko mende tijd worden doorgevoerd. Uit de evaluatie blijkt dat de be wegwijzering naar de camperplaat sen toe duidelijk is. De toegestane verblijfsduur (één overnachting of maximaal 24 uur) is niet duidelijk. Evenmin blijkt dat overnachting op een camperplaats gratis is. Daar naast zijn de bestaande voorzienin gen als afvalbakken en markering van de plekken ontoereikend. Er komt nu op elke camperplaats een bord waarop wordt vermeld de toegestane verblijfsduur, dat over- pfj De vier camperplaatsen in de ge- meente Terneuzen krijgen geen extra voorzieningen zoals een wa tertappunt of een lozingspunt voor een chemisch toilet. nachting gratis is, dat er geen extra faciliteiten zijn en dat er in de om geving ook (mini)campings zijn waar de campers terecht kunnen. Verder worden er extra afvalbak ken of containers geplaatst en wordt de markering van de par keervakken waar nodig verbeterd. Op de camperplaats Sas van Gent nabij de passantensteiger moet de watersportvereniging 't Sas aange ven dat de sanitaire unit van die steiger uitsluitend toegankelijk is voor gebruikers van de jachthaven. Ook is niet duidelijk dat er maar vier kampeerauto's mogen staan. Dat is ook op de camperplaats na bij de Baeckermat in Westdorpe niet duidelijk, ondanks de twee bordjes die er staan. Hetzelfde eu vel doet zich voor op de camper plaats tegenover de watertoren aan de Kinderdijk in Axel. Daar is ook de locatie wat ongelukkig: vlak aan de weg en er is onvol doende manoeuvreerruimte. Op de camperplaats bij Scheldorado in Terneuzen zijn de parkeervak ken niet aangepast aan de lengte van campers. Ook zijn de afvalbak ken te klein, wat heeft geleid tot klachten van omwonenden. Automobilisten wachten voor de openstaande brug van de Westsluis in Terneuzen. foto Camile Schelstraete door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De werken aan de Terneuzense Westsluis beginnen ondernemers in de Terneuzense binnenstad aardig wat pijn te doen. Door de slechte bereikbaar heid van de binnenstad missen de ondernemers een deel van de ge bruikelijke stroom kooplustigen, wat te merken is aan de omzetten die stokken. ,Je hoort mensen klagen. Een keer Werken aan nieuwe zeesluis kunnen ramp zijn voor toegankelijkheid Terneuzen omrijden via de brug Sluiskil is nog wel te pruimen, maar als je el ke keer als je naar de stad komt moet omrijden of wachten, ja, dan zeggen ze 'bekijk 't maar'", zegt Bram Stoffels coördinator van Coördinatie Management. De hinder op en rond het sluizen- complex duurt nog tot eind no vember voort, maar de kans dat Terneuzen in de toekomst langdu rig (maanden, zo niet jaren) versto ken blijft van een goede westelijke toegangsweg is groot daar de geza menlijke overheden (Nederlandse en Belgische) vergevorderde plan nen hebben voor de bouw van een nieuwe zeesluis of combi-sluis (binnen- en zeevaart). Die nieuwe nautische toegangspoort tot het Kanaal van Gent naar Terneuzen zou medio 20t8 klaar moeten zijn. De werken voor dit project zullen veel eerder beginnen. „Dit betekent dat we jarenlang met bouwactiviteiten aan de slui zen te maken zullen krijgen. Gelet op de gevolgen van wat we nu meemaken - met de vervanging van de sluisbruggen - is dat natuur lijk een slechte zaak. We willen dan ook in overleg met de gemeen te eens nader bezien hoe dat in de toekomst verder moet. Een goede toegankelijkheid van de stad moet gewoon voorop staan", zegt coördi nator Bram Stoffels. -"'A i w1 - „-v- 1 --~ST "i WALSOORDEN - Onverlaten zijn het afgelopen weekeinde aan de haal gegaan met een éénassige aanhang wagen van een bewoner van de Zeedijk in Walsoorden. De Wals oordenaar had zijn bezit aan de Zeedijk achtergelaten, maar trof daar gisterochtend zijn aanhang wagen niet meer aan. ij De aanhangwagen heeft een waar- de van ruim duizend euro. door Frank van Cooten BRESKENS - Breskens heeft een re putatie op het gebied van bom men en granaten uit de Tweede Wereldoorlog. Het vissersdorp is in de oorlog hevig gebombar deerd. De restanten komen bij graafwerk zaamheden met enige regelmaat te voorschijn met alle gevolgen van dien. Het werk ligt stil en de ge meente is genoodzaakt alle voor zorgsmaatregelen voor een veilige ruiming te nemen. Om het zekere voor het onzekere te nemen laat de gemeente Sluis voorafgaand aan de werkzaamheden een niet gesprongen explosievenonderzoek uitvoeren. Dit gebeurt op plaatsen waarvan aannemelijk is dat er iets gevonden zal worden. Dat is in Breskens op veel plaatsen. Het on derzoek gebeurt binnenkort in de Weijkmanlaan en de J.M. van Dalestraat. In beide straten wordt de riolering vervangen. Dinsdag 30 september 2008 Ook insecten vertonen trekgedrag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45