Lachertje wordt nu serieus genomen Eis: Twintig maanden schorsing voor Ricco Winnende duif zit opnieuw op het hok van Nicky Schotanus. Steenrijke Yankees voor het eerst sinds jaren niet in de play-offs. 34 Dinsdag 30 september 2008 PZC ROME - Een aanklager van het Itali aanse antidopingbureau heeft gis teren een schorsing van twintig maanden geëist tegen de Italiaanse wielrenner Riccardo Ricco. De cou reur bekende in juli dat hij in aan loop naar de Ronde van Frankrijk epo had gebruikt. Die bekentenis volgde op een posi tieve dopingcontrole in de Tour die hem dwong het wielerevene- ment te verlaten. Normaal gespro ken wordt een dopingzondaar voor twee jaar geschorst. Dat de aanklager genoegen neemt met een straf van twintig maanden in activiteit, duidt erop dat hij vindt dat er verzachtende omstandighe den zijn. Een tribunaal van het Ita liaans olympisch comité maakt op een later tijdstip de straf bekend. Hayden Roulston gaat het op nieuw op het hoogste niveau op de weg proberen. De Nieuw-Zee- landse renner, tijdens de Olympi sche Spelen in Peking op de baan goed voor zilver op de individuele achtervolging en brons in de ploe- genachtervolging, heeft een con tract getekend bij de nieuwe for matie Cervelo. Roulston (27) reed eerder op de weg voor Cofidis en Discovery Channel. In 2006 stond hij grotendeels aan de kant we gens hartproblemen. Cervelo legde eerder Tourwinnaar Carlos Sastre en de Noorse sprin ter Thor Hushovd vast. door Fred Rabout MIDDELBURG - De Walcherse 'Lier competitie' is ondertussen een be grip geworden binnen de Zeeuwse duivensport. Ieder jaar weer trek ken Walcherse duivenmelkers naar de duivenmarkt van Lier. Die markt vindt vanaf de tweede zon dag in januari tot mei iedere zondagochtend plaats in het stadje op een dertigtal kilometer van Ant werpen. Café 't Groenhuis geldt als verza melplaats. Daar rusten de melkers uit na hun aankopen. En daar komt ook het 'duivenlatijn' aan de orde, met liefhebbers uit onder meer Polen, Engeland, Duitsland en Tsjechië. Willy Huige is één van de organisa toren van deze Lier-competitie. Hij legt uit hoe het werkt. „In het Organisator Willy Huige: 'Geloof maar dat er om de punten gestreden wordt' verleden huurden we een autobus en reden met het gehele gezel schap naar Lier. Dat wordt steeds moeilijker omdat iedereen het steeds drukker heeft. Vandaar dat afgelopen seizoen vrijwel iedereen op eigen gelegenheid naar de Markt van Lier is gereden. Daar worden dan één of meerdere jon ge duiven gekocht. Iemand adop teert een duif Wie, dat is niet be langrijk. Dat kan een vriend, ken nis of familielid zijn van een dui- venliefhebber. Ze hoeven ook geen lid te zijn of te worden van een bij het Nederlands Postduiven Orgaan (NPO) aangesloten duiven- vereniging. De duiven moeten wel op een bij het NPO geregistreerd hok verblijven. Met die duiven wordt dan een aparte competitie afgewerkt waarbij alle concoursen voor jonge duiven binnen de Afde ling Zeeland meetellen. Geloof maar dat er om de punten gestre den wordt." Die winst kwam dit jaar bij de 49-jarige Peter Beekman uit Mid delburg terecht. Zijn 'ooievaar' - door René Banierink DEN HAAG - In het Amerikaanse honkbal beginnen morgen de play-offs. Onder de acht teams die strijden voor twee plekken in de World Series staat voor het eerst sinds 1993 niet de rijkste en meest succesvolle club, de New York Yan kees. Ze werden in hun divisie het slachtoffer van de sensationele op mars van de eens onooglijke Tam pa Bay Rays. Aan het eind van het vorige sei zoen schrapte het lachertje van het Amerikaanse honkbal, de Tam pa Bay Devil Rays, het woordje De vil uit zijn naam. Hoewel Devil Ray gewoon een soort vis is (een rog), heeft het schrappen van de duivel uit de naam magische gevol gen gehad. De honkballers uit Flo rida gingen van de laatste naar de eerste plek in hun divisie ('from worst to first') en debuteren deze week in de play-offs. Wie daar zes maanden geleden bij het begin van de competitie zijn geld op had gezet, had alle toekom stige financiële crises overleefd. De pas tien jaar oude club uit Florida was vorig jaar het slechtste team in niet alleen de oostelijke divisie van de American League maar in de gehele League. En zelfs wan neer ze voor het eerst sinds hun bestaan meer dan 70 van de 162 wedstrijden in een seizoen zou den winnen, dan nog zou oktober onhaalbaar zijn in een divisie die verder bestaat uit onder meer grootmachten als titelverdediger Boston Red Sox en New York Yan kees. Dacht iedereen. Maar de roemruchte Yankees haal den voor het eerst sinds 1993 de play-offs niet en de Red Sox kwa men binnen via de achterdeur dankzij de wildcard, voor de beste nummer twee van de drie divisies. Beiden moesten het hoofd buigen voor de outsider uit St. Petersburg. Een stel armoedzaaiers, zeker in vergelijking met de Yankees en de Red Sox, die alleen maar gewend waren om meer wedstrijden te ver liezen dan te winnen. Die hun thuiswedstrijden afwerken in de onooglijke, geheel overdekte beton nen bak genaamd Tropicana Field, waar het bordje uitverkocht nau welijks aan de deur heeft gehan gen. Maar de Tampa Bay Rays zijn dit seizoen de verpersoonlijking van de American Dream: dat alles kan in de VS zolang je er maar in gelooft. Dat je daar dus geen dikbe taalde supersterren voor nodig hebt die 40 ballen per jaar over de hekken slaan of als werper mini maal vijftien wedstrijden per sei zoen voor je winnen. De Rays van 2008 zijn een school voorbeeld van een goede oplei ding, gerichte aankopen en een gretig stel, overwegend jonge honk ballers die nog van alles te bewij zen hebben en dat dolgraag wil len. En vooral: die het besef heb ben dat ze als individu nooit kun nen bereiken wat ze als team wel kunnen. De Rays waren dit sei zoen op geen enkel onderdeel het beste in de veertien teams tellende American League. Maar hun ge middelde was goed genoeg. Dus wierp het motto van dit jaar zijn vruchten af Dat was het getal 98: alleen als we met alle 9 man die in het veld staan een seizoen alles ge ven, komen we bij de laatste 8 die in Oktober voor het hoogste mo gen gaan. Vandaar dat ze sinds juni bijna on afgebroken bovenaan hebben ge staan in de divisie en als winnaar de play-offs binnen zijn gestapt, hoe klein de marge met de Red Sox tot het eind toe was. „Dat is nog wel het mooiste", zegt de tot dit jaar volslagen onbekende catcher Dioner Navarro. „Toen we begonnen te winnen, zeiden ze: wacht maar tot mei, wacht maar tot juni, wacht maar tot juli, enzo voorts. Zelfs nu het oktober is, kunnen sommigen nog steeds niet geloven dat we het gered hebben." Nog één plaats Het reguliere seizoen in de Amerikaanse divisies is afgelo pen, maar er is nog één play-off-plaats te vergeven. De laatste ploegwordt Minne sota Twins of Chicago White Sox. Laatstgenoemde ploeg moest afgelopen nacht nog een duel inhalen. Al geplaatst: American Lea gue: Tampa Bay Rays, Los Ange les Angels, Boston Red Sox. National League: Chicago Cubs, Los Angeles Dodgers, Milwaukee Brewers, Philadelp hia Phillies. Dioner Navarro van de Tampa Bay Rays. „Toen we begonnen te winnen, zeiden ze: wacht maar tot mei, wacht maar tot juni, wacht maar tot juli, enzovoorts. Zelfs nu het oktober is, kunnen sommigen nog steeds niet geloven dat we het gered hebben." foto Mike Carlson

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36