Verkeerschaos bij Arnestein Kerken slaan handen ineen voor noodhulp durea Onderzoek naar knokpartij Aardappelrooier net op tijd van spoorrails af Filmopnamen in Watersnoodmuseum Motorfiets gestolen in Middelburg Afsluiting viaduct leidt in de spits tot opstoppingen. Het najaarsgevoel van comfortabel loopplezier www.pociolaweri.nl W PZC Dinsdag 30 September 2008 [25 DEN HAAG - Het Haagse gerechts hof wil precies weten wat tijdens een grote knokpartij twee jaar gele den op de Markt in Middelburg heeft plaats gevonden. Daarom heeft het gerechtshof gisteren in het hoger beroep van een 29-jarige inwoner van Papendrecht bepaald dat de onderzoeksrechter zeven be trokkenen als getuigen zal horen. De Papendrechter is op grond van deze getuigenverklaringen door de politierechter in Middelburg ver oordeeld tot een werkstraf van 80 uur. Hij tekende hoger beroep aan omdat hij onschuldig veroordeeld zou zijn. De man zegt dat hij noch geslagen noch geschopt heeft. Hij zou slechts hebben geprobeerd de vechtenden uit elkaar te halen en het slachtoffer zijn geworden van een persoonsverwisseling. De knokpartij gebeurde twee jaar geleden op 20 augustus 's nachts na vier uur. De Papendrechter was met enkele bekenden na een ver jaardagsfeest gaan stappen in disco theek 'De rooie oortjes'. Bij het ver laten van de discotheek zou hij plotseling zijn aangevallen door een man, die een trap tegen zijn kuit gaf Daarna zou hij de aanval ler tegen de grond hebben ge werkt. De getuigen wijzen de Pa pendrechter echter aan als de man die zelf ook rake klappen uitdeel de. Het hoger beroep wordt voortge zet als de onderzoeksrechter met zijn werk klaar is. KLOETINGE - Een 44-jarige chauf feur van een tractor met aardappel rooier heeft gisteren om 08.00 uur geluk gehad op de spoorwegover gang bij Kloetinge. Hij reed lang zaam met zijn gevaarte over de overgang, omdat er veel fietsers waren. Toen de spoorlichten aan gingen, kon hij alleen maar zacht jes doorrijden. Hij wist net op tijd weg te komen. Een spoorboom raakte wel de rooier, die afbrak. OUWERKERK - Anno, de organisatie van de landelijke Week van de Ge schiedenis, maakt morgenmiddag filmopnamen in het Watersnood museum van Ouwerkerk. Een mu seummedewerker hanteert even eens de camera. Een Schou- wen-Duivelandse opa die het ver haal van de Ramp aan zijn klein kind vertelt, wordt op dvd vastge legd. Anno schiet alvast plaatjes voor de televisie-uitzending op za terdag 18 oktober, als in Amster dam de 'Week van de Geschiede- nis-prijs' wordt uitgereikt. Het Ou- werkerkse museum is - samen met negen andere geschiedenispro jecten in het land - genomineerd voor de prijs. De opnamen zijn morgen tussen 14.00 en 14.30 uur. MIDDELBURG - Op de Jadeplaats in Middelburg werd afgelopen week end een motorfiets gestolen. De motorfiets, die met een stuurs- lot stond afgesloten, betreft een ro de Honda met kenteken MJ-ZV- 45. De waarde is niet bekend. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Vier geloofsgenoot schappen in Vlissingen slaan de handen ineen waar het gaat om het verstrekken van noodhulp aan inwoners van Vlissingen. De Rooms-katholieke Parochie Zuid Walcheren, de Protestantse Gemeente Vlissingen, de Zeven- de-dags Adventisten en het Leger des Heils Korps Walcheren heb ben gisteravond tijdens een verga dering van de Raad van Kerken daarover een convenant gesloten. De genootschappen worden regel matig benaderd door maatschappe lijke organisaties met de vraag of ze financieel kunnen bijspringen om iehnand in nood te helpen. Het gaat dan om mensen die bij de re guliere instanties niet terecht kun nen. In het convenant is onder meer af gesproken dat de hulpvragen voortaan binnenkomen op één te lefoonnummer. Die telefoon wordt om toerbeurten beheerd. Op verzoeken tot honderd euro mag de beheerder van de telefoon zelf beslissen. Hogere bedragen moeten worden voorgelegd aan minstens twee andere deelnemers. Afgesproken is ook dat het Leger des Heils alleen hulp in natura zal bieden. De kerken hopen met behulp van dit convenant, de noodhulp beter te kunnen structureren. Onder het viaduct in de Nieuwlandseweg komt het verkeer van en naar de A58 en dat richting Arnestein samen op een provisorisch kruispunt. foto Ruben Oreel is afgesloten omdat ernaast een sleuf moet worden gegraven voor de nieuwe N57. Dat betekent dat al het verkeer van en naar de auto snelweg A58 en het verkeer rich ting bedrijventerrein Arnestein el kaar kruist op de Torenweg. Daar komen nog alle tractoren, graafma chines en ander rijdend materiaal bij dat voor de aanleg van de N57 ingezet wordt. Complicerende factor was nog dat even verderop de Torenweg was af gesloten omdat de gemeente Mid delburg gisteren is begonnen met het herinrichten van een aantal ro tondes. De verkeersinstallatie die het weg verkeer op de kruising onder het viaduct in goede banen had moe ten leiden faalde gisteren. Zondaga vond al bleven sommige verkeers lichten op rood staan. Gisteren le ken ze volgens een automobilist wel 'dolgedraaid'. Dat leidde tot chaotische verkeerssituaties. Op het Middelburgse stadskantoor hebben ze het geweten. Alhoewel het werk onder verantwoordelijk heid van Rijkswaterstaat wordt uit gevoerd, spreken de burgers en be drijven toch eerst de gemeente aan. „We zitten er bovenop", zei wet- Het verkeer heeft in de spits flin ke hinder gehad van de afsluiting van het viaduct ter hoogte van het Middelburgse bedrijventer rein Arnestein. houder Streng gisteravond. De ge meente eist van Rijkswaterstaat dat er snel verbetering in de situa tie komt. Rijkswaterstaat beloofde gisteren er alles aan te doen om de door stroming van het verkeer te verbe teren. Er wordt gezocht naar de op timale afstelling van de verkeers lichten. Overigens zal de verkeershinder nog enige maanden aanhouden. Als de sleuf is gegraven volgt het volgende karwei tussen Nieuw- en Sint Joosland en Middelburg: de bouw van een nieuw viaduct. Het tracé van de nieuwe N57 - van de A58 naar de toekomstige kanaal tunnel - kruist ter hoogte van Ar nestein de Nieuwlandseweg. door Theo Giele MIDDELBURG - De afsluiting van het viaduct in de Nieuwlandseweg over de Torenweg in Middelburg heeft in de spitsuren tot flinke op stoppingen geleid. Op het Middelburgse stadskantoor regende het gisteren klachten over de bereikbaarheid van het bedrij venterrein Arnestein. Wethouder Frank Streng meldde gisteravond in de vergadering van de commissie Ruimte dat hij aan Rijkswaterstaat heeft gevraagd om maatregelen te treffen. Het viaduct comfortable shoes- 9315 Verkrijgbaar in meerdere wijdtemalen. Met verwisselbaar voetbed. Robbert Lavën Segeersstraat 29 MIDC 0118 PODO POINT .r-1-». Zorg voor Voet «t Schoen MIDDELBURG 0118 -623 766

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27