steunt KNRM 111 ir 1 m ,1 11911 Onderzoek met oudere fietsers Vcfltltril Voorlichtingsmiddag over WMO Inloopdag van Musical Company Lezing over pioenen bij Groei en Bloei Scooterdief op heterdaad betrapt Toch weer auto tegen muur van rotonde Drie bands verzorgen optreden in De Spot Cursus leren wonen in een monumentenpand fT sanidröme a.s. zaterdag valt er weer heel wat te genieten in Binnenuit bjn www.binnenuit.nl uit w pzc Dinsdag 30 September 2008 I 23 Na zes voorgaande keren in afgewisseld résidence Deurloo en De Nolle was het nu weer raak in Deurloo. Een ruit kwam vorige week vrijdag van meters hoog in kleine brokjes naar beneden. foto Ruben Oreel vlissingen - Veilig Verkeer Neder land begint in Vlissingen een on derzoek naar de veiligheid van de oudere fietsers in het verkeer. Het onderzoek begint morgen, op de Dag van de Ouderen, in ver pleeghuis Ter Reede in Vlissingen. Dertig zeventigplussers, die nog re gelmatig op de fiets zitten, doen aan het onderzoek mee. Oudere fietsers zijn relatief vaak bij ernstige ongevallen betrokken. Een kwart van de fietsers die tus sen 2003 en 2007 bij een ongeval om het leven kwamen, waren ouder dan 75 jaar. Alle deelnemers aan het onder zoek krijgen een gehoor- en ogen- test. Daarnaast wordt hen ge vraagd naar hun ervaring met ge vaarlijke situaties in het verkeer. De resultaten van het onderzoek worden verwerkt in het proefpro ject 'Fiets veilig en fit' dat Veilig Verkeer Nederland in samenwer king met het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland volgen de maand presenteert. middelburg - Ellis Jane and the Musical Company in Middelburg begint vanaf 1 Oktober met extra lessen die een combinatie vormen van zang en dans. In deze lessen wordt er anderhalf uur (voor de jeugd) en 2 uur (vol wassenen) intensief gewerkt aan de beide discipline's. De dansstijl in deze lessen is natuurlijk die van de show/musical. Vandaag is er een inloopdag van 16 tot 21 uur voor deze lessen aan het Zuster plein. Aanmelden: 0118-643540. serooskerke - De Belgische kwe ker Guy Vervoort uit Kapellen geeft op 15 oktober een lezing over pioenen in Serooskerke (W). De lezing is georganiseerd door de Walcherse afdeling van de vereni ging KMTP Groei en Bloei. Vervoort kweekt 1500 soorten vas te planten. Hij heeft de grootste collectie pioenrozen van België en is schrijver van het boek 'Pioenen in volle glorie'. De lezing begint om 20.00 uur in De Zandput te Serooskerke. middelburg - Een achttienjarige Oost-Souburger is zondagavond in Middelburg aangehouden wegens poging tot diefstal van een scooter. Een voorbijganger betrapte de Sou burger op heterdaad in de Zuster straat. Deze ging de 18-jarige nog achterna toen die er, zonder scoo ter, vandoor ging. Hij verloor hem uit het oog, maar de politie heeft de Oost-Souburger uiteindelijk aangehouden op de Kousteense- dijk. De scooter is bij de poging tot diefstal beschadigd geraakt. middelburg - Een automobilist is gistermorgen onder invloed van drank tegen de stenen muur van de rotonde ter hoogte van de Mor- tiere in Middelburg gereden. De 32-jarige Vlissinger bleef onge deerd. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur opgelegd omdat hij twee maal de maximaal toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. Afgelopen zomer werd de Middel burgse rotonde nog verbouwd naar aanleiding van de vele onge lukken. middelburg - Twee Nederlandse en één Zweedse band treden zater dag op in De Spot in Middelburg. Het gaat om het Groningse LPG, de Nederlandse band Diesel Disko die in het Duits zingt en Alibi torn uit Zweden. LPG grijpt voor zijn muziek terug op de jaren '60 en '70. Diesel Dis ko zoekt het in de jaren '80 en Ali bi torn speelt catchy, melodieuze songs. De zaal van De Spot gaat zaterdag om 21.00 uur open. heinkenszand - Wonen in een monumentenpand vergt meer dan wonen in een modern rijtjeshuis. Bewoner hebben vaak met extra regeltjes te maken. Om bewoners van een monument een handje te helpen, begint '4 november een cursus in Borsele. De eerste bijeen komst van zeven stuks is 4 novem ber om 19.30 uur in 't Hof Steneva- te in Heinkenszand. Informatie: Zeeuwse Volksuniversiteit, zeeland@volksuniversiteit.nl of via 0118-634800. Kosten veertig euro. I - Lj JE j I \_MJ arpas www.arpas.sanidrome.nl de betere badkamer Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80 f - - - hansweert - De nieuwe redding- post van de Koninklijke Neder landse Reddings Maatschappij (KNRM) in Hansweert krijgt direc te steun van het Bredase bedrijf Venturn BV. De onderneming draagt de komende twintig jaar één procent van de jaaromzet af aan de post Hansweert. Het ko mende seizoen komt dat neer op twintigduizend euro. Venturn BV is een acht jaar jong bedrijf dat zich bezighoudt met training en consultancy van personeel, inte rim-management en reïntegratie en outplacement. „We werken veel voor bedrijven in de scheep vaart en andere transport", zegt Niels Romme, één van de directeu ren van Venturn. Als moderne on dernemers wilden ze een goed doel omarmen. koudekerke - De Stichting Wel zijn Veere en de Anbo te Koude- kerke houden op donderdag 9 ok tober een voorlichtingsbijeen komst voor 55-plussers over de werking van de Wmo (Wet maat schappelijke ondersteuning). De bijeenkomst begint om 14.00 uur in De Couburg. Het doel van de Wmo is iedereen mee te laten doen in de maatschappij. Vroeg of laat krijgen veel mensen te maken met een vraag die ze moeten stel len bij het Wmo-loket. Dit kan zijn voor bijvoorbeeld een aan vraag voor huishoudelijke hulp, hulpmiddelen, vervoer of woning aanpassingen. C. Maas, directeur Stichting Welzijn Veere, en R. So- nius en E. Fanchamps van het Wmo-loket van de gemeente Veere geven antwoord op vragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25