eeland PZCI 21 Studie naar kippenmest Middelburg in de rol van Vlissingen WALCHEREN 31 29 Ambtelijke werkgroep gaat problemen in Zeeland op rijtje zetten. Filmopnames voor serie over leven van Annie M.G. Schmidt. Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Klachtenregen uit Arnestein OPRUIMING ALLES MAG WEG! Goeiemorgen Ook insecten vertonen trekgedrag Dinsdag 30 september 2008 Eva de Roovere met liedjesprogramma in Middelburg Tip? redwalch@pzc.nl door Theo Giele DOMBURG - Een ambtelijke werk groep van de Zeeuwse gemeenten en de provincie bekijkt welke pro blemen het uitrijden van kippen mest veroorzaakt en welke afspra ken gemaakt moeten worden om overlast tegen te gaan. Aanleiding is de vliegenplaag die een deel van Koudekerke onlangs trof In de zeeheldenbuurt regende het twee weken geleden klachten nadat op een naburig perceel aan de Duinstraat natte kippenmest was uitgereden. Burgemeester en wethouders van de gemeente Veere beloofden in eerste instantie extra regels op te stellen. De wetgeving schrijft voor dat de uitgereden mest binnen 24 uur ondergewerkt moet worden. Dat alleen blijkt niet altijd vol doende om overlast tegen te gaan. Regels over bemesten in relatie tot afstanden tot woningen en de windrichting zijn er bijvoorbeeld niet. De gemeente Veere vindt het nu toch verstandiger om niet op ei gen houtje regels uit te vaardigen. Liever probeert men in de provin cie alle gemeenten op één lijn te krijgen. De eerste stap is het pro bleem in kaart brengen. Koudeker ke was niet de enige plaats waar kippenmest voor vliegenoverlast zorgde. Campinggasten op De Stel- leplas in Heinkenszand moesten begin augustus ook de vliegen van zich af slaan. De ambtelijke werkgroep die zich nu over het probleem buigt be staat overigens al jaren en advi seert de Zeeuwse gemeenten over het mestbeleid. Daarbij wordt ook nadrukkelijk Opnames voor de zevendelige tv-serie over Annie M.G. Schmidt in de Latijnse Schoolstraat in Middelburg. door Thomas Minnaard MIDDELBURG - „Ik sta toch niet in de weg, hè?", vraagt een buurtbe woonster, die vervolgens rustig haar plantjes water geeft. Een stuk je verderop in de straat steekt een vrouw haar hoofd buiten de deur en ze is ineens onderdeel van een filmdecor. In de zonnige Middel burgse binnenstad werden giste ren opnames gemaakt voor de ze vendelige serie over het leven en werk van schrijfster Annie M.G. Schmidt. De serie is gebaseerd op de biografie Anna van schrijfster Annejet van der Zijl. Er werd gefilmd op en rond de Vlasrrtarkt en in de buurt van de Bogardstraat. Een groot pand aan de Latijnse Schoolstraat moet de bibliotheek van Vlissingen voor stellen, waar Schmidt op haar acht tiende ging werken. Naast het huis met nummer 10 komt ineens huis nummer 32. Speciaal veranderd om het zo realistisch mogelijk te houden. Een crew van zo'n vijftig mensen probeert alles in goede banen te leiden en een aantal van hen loopt zenuwachtig heen en weer. Druk pratend over de walktie-talkie checken ze of iedereen zijn taak uitvoert. In-felgeel gestoken beveili gingsmensen zetten de straten af en wijzen auto's de weg. Ze ma ken een uitzondering voor een old timer die als rekwisiet dient en brommend door het smalle straat je rijdt. Even later komt er een jon ge Annie haastig door de straat lo pen en ze gaat de 'bieb' binnen. De filmopnames hebben inmid dels meerdere buurtbewoners nieuwsgierig gemaakt. De reacties 'Het is toch een stukje Nederlands erfgoed' op al die drukte in de straat zijn positief, merkt ook locatiemanager Stoffel van Verrewegen, die verant woordelijk is voor het 'circus'. „We hebben tot nu toe niks an ders dan goede reacties gehad. Het is toch een stukje Nederlands erf het belang van de agrarische sector in het oog gehouden. De land bouworganisatie ZLTO zal dan ook betrokken worden bij het for muleren van adviezen aan de ge meenten voor het treffen van maatregelen. Het is overigens aan de afzonderlijke gemeenteraden in Zeeland om aanvullende regels voor het gebruik van kippenmest in het leven te roepen. W* De strontvliegenplaag in Koude- kerke is aanleiding voor een amb telijke werkgroep om te bezien of er nieuwe regels voor het ge bruik van kippenmest nodig zijn. RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl MIDDELBURG - De afsluiting van het viaduct in de Nieuwlandseweg over de Torenweg in Middelburg heeft: geleid tot een regen van klachten over de bereikbaarheid van het bedrijventerrein Ar nestein. De combinatie van ver keer richting A58 en dat naar Ar nestein leidde in de spits tot forse vertragingen. pagina 25: chaos bij Arnestein foto Ruben Oreel De nieuwe collectie komt er weer aan. Met deze collectie willen wij onze showroom een geheel nieuwe uitstaling gaan geven Keuze uit 40 opstellingen in vele stijlen tegen sterk gereduceerde prijzen! goed. Veel mensen zijn ermee op gegroeid, waaronder ikzelf" Er worden meerdere scènes opge nomen in Zeeland. Zo is er al ge filmd in Dreischor, waar Annie's geboortedorp Kapelle werd gere construeerd. Komende vrijdag wordt er op vliegveld Midden-Zee land gefilmd. Daar bezocht ze in 1928 een luchtshow, samen met een vriendin. De serie vertelt het verhaal van een schuchtere domineesdochter uit Zeeland die uitgroeit tot één van de meest geliefde schrijfsters van de twintigste eeuw. De dramaserie bevat zang en dans en heeft als titel Annie M.G.. In het najaar van 2009 wordt het uitge zonden op zondagavond op Neder land 2. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Vijftigplus noemt hij zichzelf. Maar stiekem gaat die Vlissinger toch al aardig richting de zestig. En dat is soms te merken. Laatst bijvoorbeeld, toen hij op een woensdagmiddag verschrikt naar de kantooragenda greep en erachter kwam dat hij eigenlijk al drie dagen vakantie had. Gelukkig voor hem hebben zijn collega's de grappen erover in middels gestaakt. Tot gisteren. Ineens werd iedereen toch weer aan die hilariteit herinnerd, toen diezelfde Vlissinger met een vro lijk 'goeiemorgen' het kantoor binnen liep en even vrolijk werd begroet door zijn jongere collega. „Je weet toch wel dat je vandaag je ouwe lullen-dag hebt, hè?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23