iel Verkoop je huis via je eigen website Erfenisbeurs voorkomt ruzie over theelejj Wetgeving krijgt een gezicht 1 6 Dinsdag 30 september 2008 PZC door Ingrid Merks Vorige week was ik op weg naar een werknemer van een cliënt. Deze cliënt huurt mij in om de verzuimbegelei ding te verzorgen. Meestal krijg je mensen die verzui men na verloop van tijd weer terug aan het werk. Vaak bij de eigen werkgever, maar soms ook bij een andere werkgever. De man waar ik nu naar op weg was, had ik nog nooit ontmoet. Vincent van Meuldijk opende de deur voor mij en liet mij bin nen. Hij vertelde me dat hij was uitgevallen wegens ernstige maagklachten. Na een operatie hoopte hij op volledig herstel om zo zijn werkzaamheden als artsenbezoeker weer te kun nen oppakken. Zijn werk houdt in dat hij veel in de auto moet zitten om zijn klanten te bezoeken. Het gaat vooral om artsen en ziekenhuizen. Hem was een groot rayon toegewezen. Het herstel na de maagoperatie verliep voorspoedig maar voor dat Vincent weer aan het werk kon, kwam er een nekhernia bij. Ook hier werd hij aan geopereerd maar deze operatie is niet gelukt. Op dit moment heeft Vincent een dubbele nekher nia en slikt hij morfine om de Vincent wil wel dag eni8szins drage!iik door te Vincent Wil wei kunnen komen. Autorijden kan werken maar voorlopig niet meer. Vanwege de medicijnen en omdat hij zijn hij is wanhopig nek absoluut niet kan bewegen. Opereren is op dit moment geen optie. De artsen zijn bang vitale zenuwen te raken waar door Vincent nooit meer zal kunnen lopen. Hij moet nu kie zen, lijkt het wel, tussen altijd pijn of het zitten in een rolstoel. Dat zijn geen keuzes meer! Om hu toch te proberen zijn situatie te verbeteren volgt hij in tensieve therapie die vanuit het ziekenhuis begeleid wordt. De tijd tikt echter door. Vincent zit al ruim in zijn tweede ziekte wetjaar. De werkgever van Vincent is door de Wet Verbetering Poortwachter gehouden aan termijnen. Op dit moment is de belastbaarheid van Vincent nihil, hij kan niets. Er is een re-in tegratiebureau ingeschakeld, maar ook dat kan geen functies vinden die hij zou kunnen verrichten. Werken bij een andere werkgever in aangepast werk is evenmin een optie. Vincent wil wel werken, maar is wanhopig. Hij ziet zijn hele le ven in elkaar storten. Hij heeft een mooi huis, maar ook een hoge hypotheek. Stel dat hij in de 80-100 procent klasse komt van de WGA (Werkhervatting Gedeeltelijk Arbeidsgeschik- ten) ofIVA (Regeling Inkomensvoorziening Volledig Arbeids ongeschikten), dan nog is deze uitkering gemaximeerd op het maximale dagloon( 70 procent van 179,90 euro per dag). Vin cent verdient nu vele malen meer. Ik neem met hem de aan vraag WIA (Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen) door en samen met hem zorg ik dat alle benodigde papieren worden bijgevoegd. Een heel boekwerk moet ingeleverd wor den bij het UWV (Uitvoeringsinstituut Werknemersverzeke ringen). Nu is het afwachten in welke klasse Vincent zal wor den ingedeeld. Zijn leven zal nooit meer worden zoals het was. In de media horen we vaak grote getallen als het om ar beidsongeschikten gaat. Vandaag kreeg dit getal een gezicht en dan ziet wetgeving er opeens heel anders uit! Irene Merks heeft een adviesbureau op het gebied van sociale zeker heid. Hoe verkoop je het snelst een huis? Je kunt de woning op een gewone huizensite op internet zetten, maar er is nu ook de mogelijkheid om een unieke website te maken voor de woning. door Laurens Lammers Even een huis verkopen via internet? Veel huiseigena ren realiseren zich niet dat een advertentie op een gro te huizensite daar niet altijd de snelste manier voor is. Op veel van dit soort sites staan immers dui zenden woningen te koop. De kans dat een huis in dit enorme aanbod opvalt, is vrij gering. Voor elk huis dat op een grote ma kelaarssite te koop wordt aangebo den, staat een straat verderop een ander huis te koop in precies de zelfde prijsklasse. Een huis moet er kortom wat betreft prijs en lig ging echt uitspringen om op te val len. De oplossing? Een website op een uniek internetadres, inclusief alle bijbehorende toeters en bel len. Op een speciaal internetadres valt een woning veel sneller op onder potentiële kopers, denkt Remco Smith (27). Hij startte dit jaar daar om www.sellr.nl een website waar op een huiseigenaar die zijn huis wil verkopen een unieke domein naam voor zijn woning kan clai men. Op het internetadres kan hij vervolgens alle benodigde informa tie over de woning kwijt, inclusief foto's en een kaartje van de locatie via Google Maps. „Op makelaarssites als Funda.nl kun je wel je huis te koop zetten, maar in hetzelfde overzicht staan 20 andere huizen te koop. Dat is lastig. Zeker als je je huis zo snel mogelijk wilt verkopen en de ver huisplannen al klaar liggen", zegt Smith. Een van de voordelen van het unieke internetadres is volgens Smith dat de verkoper hiermee di rect aangeeft wat voor soort huis het betreft. Sellr.nl is volgens Smith echter geen vervanging van de makelaar. „De site is een hulpmiddel voor makelaars en huizenverkopers. We adviseren mensen ook met een makelaar in zee te gaan en niet zelf de verkoop op zich te nemen. De makelaar begeleidt nog steeds het hele verkoopproces en blijft verantwoordelijk voor de commu nicatie met potentiële kopers. Maar de hele verkoop gaat moge lijk wél wat sneller." Volgens Smith maakt het niet uit of het huis een grote villa of een eenvoudig rijtjeshuis is. Voor elk huis is er een toepasselijk adres. Via Sellr.nl werden inmiddels zo'n 400 unieke domeinnamen ge claimd. Zo'n 130 adressen, waaron der mooie-woning.nl, nette-hoek- woning.nl en m00ie20ndenkap.nl, zijn echter nog vrij. Een website bouwen via Sellr.nl is vrij eenvoudig. In een half uur tijd is de hele site in samenwerking met de makelaar opgetuigd. „De kosten zijn laag gehouden. Een si te kost eenmalig 99 euro en daar na 35 euro per maand. Iedere ver koper krijgt daarbij een Te koop-bord met het unieke adres er op voor aan de gevel of in de tuin. Dat is makkelijker te onthouden dan de naam van een makelaar en een heel lang telefoonnummer", al dus Smith. Potentiële kopers krij gen daarbij de mogelijkheid het huis te bezichtigen of direct online een bod te doen. Via Sellr.nl hebben huizenverko pers niet alleen een eigen website. Behalve van deze dienst profiteren ze ook van een andere service. El ke woning wordt namelijk ook ge plaatst op vijf grote woningsites, waaronder Funda.nl en Jaap.nl Of het huis dan ook sneller te vinden is? Smith denkt van wel. „We zor gen ervoor dat op een foto van het huis duidelijk het webadres staat, zodat deze veel meer opvalt in de verkooplijsten. De kans dat ie mand op je huis klikt, is dus een stuk groter." Huizenverkopers hoeven verder niet bang te zijn dat een uniek adres al bezet is. „De internetadres sen zitten in een roulatiesysteem. Verkoopt iemand zijn huis, dan komt het domein vrij en is het ge woon weer te claimen", aldus Smith. www.sellr.nl Een sterfgeval leidt tot verdriet. Maar als er ook een nalatenschap is, kan het verdriet snel omslaan in ruzie. De Erfenisbeurs wil dat voorkomen. door Johan Bosveld foto ANP Het verdelen van een erfe nis leidt vaak tot ruzie. Bijna een op de drie nala tenschappen gaat gepaard met onenigheid in de familie, bleek recent uit onderzoek. Oorzaken daarvan zijn het groeiend aantal ge mengde huwelijken (zoals tussen verschillende nationaliteiten), loss ere familiebanden en grotere nala tenschappen. De emoties die horen bij een sterfgeval doen vaak de rest. Maar terwijl iedereen weet dat in fa milies vaak bonje onstaat na een sterfgeval, wordt er meestal geheim zinnig over gedaan. Ruzie over de er fenis is iets wat je niet aan de grote klok hangt. Evenmin is de erfenis zelf een onderwerp waar veel woor den aan vuil worden gemaakt. Hocfg tijd dus om de nalatenschap uit de taboesfeer te halen. De Erfe nisbeurs die zaterdag 11 oktober in de Jaarbeurs in Utrecht wordt ge houden, wil daar een steentje aan bijdragen. Op die beurs wordt aan dacht besteed aan alles wat met er ven en nalaten te maken heeft. Op de beurs staan stands waar deskun digen informatie geven, er zijn lezin gen en er worden workshops gehou den. Volgens de organisatie van de Erfe nisbeurs zijn er nalatenschapsplan ners, notarissen en fiscalisten aanwe zig. Maar ook familierechtadvoca ten, boedelafwikkelaars, executeurs, goede doelen en de afdeling erfelijke ziektes van het Academisch Me disch Centrum (AMC) beantwoor den vragen van bezoekers. Een van de initiatiefnemer van de beurs is mr. Felix Merks, van Result ADR, een organisatie op het gebied van conflictbemiddeling in Neder land. Merks is jurist en mediator: „Door vroegtijdig de belangrijkste zaken te bespreken en vast te leg gen, zijn veel problemen te voorko men. Veel mensen denken dat in hun familiekring altijd netjes en ra tioneel gehandeld wordt, ook als her bijvoorbeeld gaat om het verdelen van de erfenis. De ervaring leert ech-: ter dat zelfs in de meest keurige fa milies het sentiment kan omslaan en er zelfs ruzies ontstaan over een simpel theelepeltje." Het is voor het eerst dat de Erfenis beurs wordt gehouden. Volgens Merks is deze eerste editie vooral be doeld om erfeniskwesties breed aan de orde te stellen. Zaken als wan neer stel ik mijn testament op en wat zijn de mogelijkheden, hoe voorkom ik problemen bij het verde len van mijn nalatenschap, hoe waarborg ik de continuïteit van ons VAN AOW TOT ZVW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 16