Bourgondisch socialist zocht het compromis NIEUWS GETIPT VOOR U I N 3 Commercieel ziekenhuis Zuunige Zeeuwen t Wf' '"IJ.- Van Middelkoop Plan Perkpolder Spaar met Knorr voor 6,- korting per persoon op de Winter Efteling! «C PZC Dinsdag 30 september 2008 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Wat een fantastisch initiatief in de PZC van 26 september. Ziekenhui zen runnen tegen 40 procent lage re kosten. En de fabel doorgeprikt, dat er personeelstekort is in de zorg. En door te besparen op de proceskosten houden ze zelfs geld over om het personeel 'extra' te be talen! Plus nog eens bedrijfswinst maken, die na belastingen zeker 15 procent moet bedragen. Plus een extra impuls voor de horeca, want de nazorg kan in hotels met zorg- toeristen. Ze moeten die kans krijgen, en als het hun lukt, moeten ze gelijk het provinciebestuur overnemen. Wat zeg ik? Die jongens moeten naar Den Haag! Want daar kunnen de proceskosten ook met veertig pro cent omlaag. Ik hoop alleen maar, Besparen op proceskosten, meer loon voor personeel, foto Dirk-Jan Gjeltema dat ze met proceskosten, niet zoals in het bedrijfsleven, productiekos ten bedoelen, zoals behandel- en operatiekosten. Het lijkt mij dat hun businessplan openbaar door gelicht moet worden. Voor het wel zijn van toekomstige patiënten op wie dus 40 procent bespaard gaat worden. J. Pollemans Singel 10, Biervliet Eindelijk zijn (worden) ze dan ge plaatst, de overzichtsbordjes voor fietsknooppunten. Bordjes, ja want ze bestrijken een superklein gebiedje. Net genoeg om te oriën teren waar je bent, maar beslist niet gebruiksvriendelijk zoals over al elders in dit land, waar je een reeks knooppunten op kunt schrij ven om je route te bepalen. Hier moet je eerst naar de winkel om een kaart of die van thuis meene men. Die kaarten moeten natuur lijk wel verkocht worden, want voor niks gaat de zon op. Hoe an ders is het in de rest van dit land en België. ]e past al rijdende je rou te aan, hoeft niet te klooien met Relus ter Beek is in Assen overleden. De PvdA'er, die zich ontwikkelde van radi caal tot gematigd politicus, werd 64 jaar. In augustus 1996 zwaaide de laat ste lichting dienstplichtige mili tairen van de twintigste eeuw af Na hen hoefden er geen jonge mannen meer verplicht in dienst. Nederland had voortaan een be roepsleger. Die ingrijpende veran dering in het defensiesysteem was voor een belangrijk deel het werk van Relus ter Beek, die een paar da gen voor de val van de Berlijnse Muur was aangetreden als minis ter van Defensie en niet veel later de consequenties trok uit de ver dwijning van het Warschaupact. In 1993 nam het derde kabi- NECROLOGIE Relus ter Beek 1944 - 2008 door Dick van Rietschoten net-Lubbers het besluit de dienst plicht vanaf 1996 op te schorten (niet af te schaffen, want je wist maar nooit), flink op defensie te bezuinigen en vaker legereenhe den uit te zenden op vredesmis sies. En dat alles op voorstel van Ter Beek, die zelf nooit in militaire dienst had gehoeven omdat twee oudere broers van hem de kastan jes al uit het vuur hadden gehaald. Het ministerschap was de bekro ning van een politieke carrière waarin Ter Beek van de uiterste lin kervleugel van de PvdA was opge schoven naar het midden. Weliswaar kon hij tijdens zijn acht tien jaar durende Kamerlidmaat schap nu en dan fel uithalen, ook naar partijgenoten die in zijn ogen' .-Tl,,: 'U-K'- V® ""li-V''-- .-. A kaarten die je moet uitvouwen in de wind en dus snel slijten. En erg belangrijk: je voelt je als fietser echt welkom. Zeker als je niet in het gebied woont (verblijft) maar er alleen maar doorfietst. In Bra bant is het zelfs zo goed dat je het hele fietsnetwerk gratis van je pc kunt downloaden. Ons Zeeuwen bin zuunig. Een flinke flater en misplaatste zuinigheid. Riet Beukert A.v Driellaan 77, Middelburg Onze Defensieminister, we voeren nu oorlog in Afghanistan, Van Middelkoop was doodongelukkig tijdens de keuring. Wegens 'onmis baarheid' als fractiemedewerker van het Gereformeerd Politiek Ver bond (christelijk), werd-ie, tril lend, kistjes en helmpjes passend 'vrijgesteld'. Anderen werden en worden (Afghanistan) uitgezon den. Ikzelf had een leuk jaartje (jan. 92), geen vrijstelling wegens onmisbaarheid ofzo. Bekenden, de dienstplichtige 'onmisbaren' en middenstanders, keken mij sma- lend aan. D'r komt toch eeen be roepsleger? Met een smoesje ben je d'r zo onderuit. Niet handig, Van Middelkoop, door het stof zorgen voor de mili tairen daar en geen stomme din gen meer zeggen. Richard Snoep M. v. Coehoorngr. 51, Vlissingen Wethouder F. van Driessche be treurde het dat binnen de coalitie Hulst ABGH bedenkingen tegen het plan Perkpolder bleek te heb ben (PZC, 25-09). Er blijkt binnen de coalitie een afspraak te bestaan om eikaars grote projecten te steu nen. Onder het motto: als je mij kietelt, kietel ik jou. Dit licht een tipje van de sluier op, hoe het er in de politiek binnenskamers toe gaat. Raadsleden hebben ook een verantwoording ten opzichte van hun kiezers. Als ABGH bijvoorbeeld bezwaren heeft tegen de hoge kosten van rei zen met openbaar vervoer door de tunnel (jaarlijks 900.000 euro), dan behoort dit in het openbaar in de gemeenteraad te worden be sproken. A. Broekmans Wilhelminalaan 21, Hulst fout handelden of dachten, even la ter leek zijn boosheid dan weer verdwenen en kon hij schaterla chend een mop tappen, want ook humor en relativeringsvermogen behoorden tot zijn persoonlijke uitrusting. Ook in andere opzich ten was hij een man van schijnba re tegenstellingen. Voor linkse rak kers waren hockeyen en golfen lang taboe, maar niet voor Relus. En van een Bourgondische levens stijl was hij ook niet vies. Vooral in zijn laatste functie, als commis saris van de koningin in Drenthe, ging hij als een goedmoedige, jovia le Olivier B. Bommel door het le ven. Als politicus genoot hij van het politieke spel en het verzinnen van varianten en compromissen. Zijn motto was naar eigen zeggen altijd: 'Bij de les blijven, nooit den ken dat de buit binnen is. En te genslag moet je aanwenden om in de volgende ronde sterker voor de dag te komen.' Met Knorr kunt u nu met korting naar het leukste attractiepark van Nederland! Hoe werkt het? Verzamel de Groentetips van de Knorr actieproducten: Knorr Wereld- en Familiegerechten. Knorr Maaltijdmixen, Chicken Tonight en Pasta Tonight. Al bij 2 Groentetips ontvangt u 6,- korting per persoon op een entreebewijs en u kunt doorsparen voor de hele familie! Kijk op www.knorr.nl voor de spaarkaart en meer actie-informatie. Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 5 8 2 9 6 3 7 1 9 4 5 7 2 6 3 2 1 7 9 3 2 8 2 3 4 1 6 5 Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-mail-. info@nrp.nl o.v.v. Nieuws getipt voor u! Relus ter Beek, voormalig minister van Defensie, tijdens de openbare verhoren van de enquêtecommissie Srebreni ca in november 2002. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13