Oorlogsschepen omringen piraten De beroemdste blauwe ogen Buitenland Nu in de webwinkel! LEZERSEMTRA PZC Wintersport In Mayrfiofen! Eten uit de krant Herfstwijnen Schip met tanks aan boord mogelijk op weg naar radicale moslims. Europa doet Chinees melkpoeder in de ban Spermabanken België willen studentenzaad Traangas bij protesten tegen vuilstort Napels Paul Newman 8 dagen Zillertal vanaf 569,- per week Met de seizoenen mee Gratis thuisbezorgd MOGADISHU - Buitenlandse oorlogs schepen hebben bij Somalië een door piraten gekaapt schip uit Oek raïne omsingeld. De Amerikaanse marine bevestigde dat een van haar fregatten, de USS Howard, 'oogcontact' heeft met het gekaap te schip. Volgens de Somalische zeerovers worden zij omsingeld door het Amerikaanse marineschip en twee oorlogsbodems van niet nader ge noemde ElManden. De piraten zeiden zich niet over te zullen ge ven. Zij eisten gisteren 20 miljoen dollar losgeld. Zaterdag vroegen ze nog 35 miljoen dollar voor het schip met zijn opvarenden. Regeringsfunctionarissen in Soma lië zeiden zaterdag dat de Faina on derweg was naar de Somalische kustplaats Harardhere die ligt in een gebied dat in handen is van ra dicale moslims. Het Oekraïense schip Faina heeft enkele tientallen tanks en een grote hoeveelheid munitie aan boord, die voor het Keniaanse leger bestemd zijn. Het schip met 21 bemanningsle den, Oekraïners en drie Russen, werd vorige week donderdag ge kaapt. Rusland heeft een oorlogs schip naar de regio gestuurd. Zo wel de Howard als de eigenaren van het schip staan via satelliettele foons in contact met de piraten. Ook heeft het persbureau AP tele fonisch contact met een man die zegt namens de piraten te spreken. Deze Yare Abdulkadir, vertelde dat de kapers willen onderhandelen met de Keniaanse regering. Hij waarschuwde tegen pogingen om het schip te ontzetten. Het Keniaanse ministerie van De fensie zei dat het nog geen contact had gehad met de piraten en nog geen eisen had ontvangen. Volgens woordvoerders van de Ho ward zou een van de bemannings leden van de Faina aan een ziekte zijn overleden. BRUSSEL - De Europese Unie heeft een totaalverbod ingesteld voor voedselproducten voor kinderen, waarin Chinees melkpoeder is ver werkt. Dat heeft de EU zaterdag la ten weten. Het Europese voedsel agentschap stelde dat kinderen die veel biscuitjes en chocola eten waarin vervuild melkpoeder uit China zit, het risico lopen dat zij te veel van het giftige melamine binnenkrijgen. GENT - Spermabanken in België richten het komende studiejaar hun pijlen op studenten. Volgens de krant De Zondag worden die vanaf oktober geworven met een campagne om donor te worden. Eén op zes koppels in België heeft vruchtbaarheidsproblemen en dat voelen de spermabanken. Zij kun nen niet voldoen aan de stijgende vraag en zijn dringend op zoek naar nieuwe spermadonoren. CHIAIANO - Duizenden woedende inwoners van het Italiaanse dorp Chiaiano, nabij Napels, hebben za terdag geprotesteerd tegen plan nen om in hun woonplaats een vuilnisbelt aan te leggen. Zij sta ken barricades van vuilnis in brand en gooiden voorwerpen naar de politie, die vervolgens traangas inzette. In de omgeving van Napels is het huisvuil al tijden niet opgehaald. Paul Newman was een man van tegenstellingen die uit groeide tot een filmlegende die generaties overspande. Drie jaar geleden nam Paul Newman afscheid van zijn publiek. Hij was moe, hij was dat jaar ternauwernood aan de dood ontsnapt toen zijn ra ceauto in brand vloog, en hij ging het 'een beetje rustiger aan doen'. Die aankondiging betekende het einde van zijn carrière, maar er was nog één project waar hij on mogelijk neen tegen kon zeggen. In 2006 leende Newman zijn stem aan een oude auto in de Pixar-ani- matiefilm Cars, een Hudson Hor net uit 1951 die in zijn jonge jaren de racesport had beoefend. Symbo- lischer kan het bijna niet. Want de vrijdag op 83-jarige leef tijd aan kanker overleden New man was zijn leven lang bezeten van autoracen. Hij was mede-eige naar van een raceteam, maar ook een professioneel coureur, die op alle grote circuits van de wereld heeft gereden. Die hobby typeerde zijn professionaliteit. Als hij zich ergens voor inzette, deed hij dat met volledige overgave. Al lang voordat gezond eten in de mode kwam, nam Newman zijn eigen vi naigrette mee naar restaurants, omdat hij de vette Amerikaanse sausen niet te verteren vond. Die milde excentriciteit groeide uit tot het succesvolle bedrijf Newman's Own, dat organische sausen, limo- 1925-2008 door Hetty van Rooij nades en popcorn verkoopt. De wereldwijde miljoenenopbrengst gaat volledig naar liefdadigheid. Paul Newman was ook een man van tegenstellingen. Hij vierde in februari van dit jaar zijn gouden bruiloft met actrice Joanne Wood ward en dat maakt hem tot een van de trouwste supersterren van Hollywood. Hoewel hij altijd het imago - en het uiterlijk - had van een hartenbreker. Hij speelde prachtige rollen, maar heeft zijn hele carrière lang verschrikkelijke flops voorbij zien komen. Hij was een vrolijke man met een wat cy nisch gevoel voor humor, maar hij kon gedeprimeerd raken door de dwanggedachte dat het publiek hem alleen maar vanwege zijn ui terlijk en blauwe ogen bewonder de. Want o die ogen, de beroemdste blauwe ogen in de filmgeschiede nis. Onbarmhartig staalblauw, saf fierblauw of romantisch viooltjes- blauw al naar gelang een filmrol het eiste. Zijn leven lang, zo klaag de hij, werd hij belaagd door vrou wen die in die ogen wilden kijken. Paul Newman was ronduit mooi, met zijn gebeeldhouwde kaaklijn, zijn kaarsrechte neus en natuurlijk die ogen. In het begin van zijn car rière was zijn uiterlijk zelfs een handicap. De jonge Newman wil de aan het toneel, maar regisseur Joshua Logan vond hem te glad en te knap om een geloofwaardige ka rakteracteur te kunnen zijn. Gelukkig golden er in Hollywood andere maatstaven. Na wat tv-werk was Paul Newman in 1954 te zien in een bijrol in het maffe Bijbelavontuur The Silver Chalice, waarin hij een soort jute jurken droeg en alleen maar knap hoefde te zijn. Hij haatte die film. Vier jaar later brak hij definitief door. Cat On A Hot Tin Roof was de verfilming van een toneelstuk van Tennesee Williams, waarin Newman als een ex-footballspeler zijn verdriet probeert te verdrin ken en de hele film lang de seksu ele avances van een krijsende Elisa beth Taylor afwijst. De film lever de zowel Newman als Taylor een Oscarnominatie op. De vraag of Paul Newman niet te knap was om serieus te kunnen ac teren, werd na 1958 niet meer ge hoord. In de loop van zijn lange carrière groeide Newman uit tot een icoon, een filmlegende die de gene raties overspande. Hij maakte deel uit van de Hollywoodgeneratie van de jaren vijftig en zestig, maar hij maakte moeiteloos de overstap naar de nieuwe tijd en een nieuwe generatie acteurs. PZC Maandag 29 september 2008 9 - it bestel op www.pzc.nl/webwinkel Het Zillertal is zeer populair onder de Nederlanders, dit komt door de zeer uitgebreide en gevarieerde skigebieden. Voor meer informatie zie webwinkel, categorie reizen (autovakanties) U kunt tevens contact opnemen met Globe Telefonisch Reisburo, tel. 0900 - 8482 0,20 pm), o.v.v. boekingsnummer LRAT59-01 8 dagen Mayrhofen, aankomst 2 kamer app. 03-01,21-03 of 28-03-2009 569,-* 10-01-2009 639,-* lezersprijzen in euro's per week per appartement (max. 3 personen). Exclusief borg (ca. 200,- per appartement), reis- en/of annuleringsverzekering en reserverings- kosten 27,50. Van onze vaste culinaire columniste Puck Kerkhoven. 160 pagina's Bol van wetenswaardigheden 35 sappige, culinaire columns Ingedeeld per seizoen Keukenklassiekers en trendy gerechten Als lezer van deze krant heeft u de primeur want 'Eten uit krant' ligt pas vanaf 21 oktober in de boekhandel. Lezersprijs 14,95* •exclusief 2,95 verzendkosten. Proefpakket van 6 krachtige en stevige wijnen. Chateau Hourbanon Medoc Cru Bourgeois 2006 (Frankrijk) Santa Bella Syrah Gran Reserva 2007 (Argentinië) Lyngrove Estate Collection Shiraz 2005 (Zuid-Afrika) Sequoia Mountain Zinfandel 2006 (Californië) Bodegas Covinas Requevin Utiel Requena (Spanje) Chateau Salambo Grand Cru AC (Tunesië) Winkelprijs 54,20 1 Lezersprijs 34,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9